Suzuki LS 650 Savage (1999)

Vlastník Páčkalíny
Vloženo 2.7.2016
Aktualizováno 16.10.2017

Šedivá - heavymetalická... nenápadná nádhera. Malá motorka, která je "trójským koněm". Nic moc od pohledu nečekáte, ale když bafne, už je jasno - bomba!
video!!!

Motorka koupena od FIRMA:JHMoto (Horní Žďár)

Yamaha XV 750 Virago: Moc napajcovaná,dražší
Honda Magna 750: Složitější údržba, řetěz, dražší

První dojmy - Pocit svobody a štěstí, souznění (aaach). Žádné kamikaze - dobře ovladatelný stroj, kterej umí zabrat, když je to potřeba. Jednoduchý nadčasový design. Chrom nadáfkovaný akundrát - vyváženost - sympatická do oka.

Motorku bych doporučil pro - Prej na ni jezděj holky, nebo starší pánové. Podle mně: Pro příznivce jednobuchu - jeden z největších v kategorii čoprů. Pro ty, co si nechtějí brát 1/4 dne dovolenou, aby mašinu vysoukali z garáže. Pro ty, co nemaj majlant.

Doplňky na motorce - rovná řidítka, laďák, rolka

Zatím mám za sebou prvních 500 km. V podstatě jsem to popsal výše, napíšu tak za měsíc - ať je to o něčem ?!

Tak jsem překročil úspěšně první tisícovku. Vyměnil jsem olej- Motul 5100. Vzduchovej filtr a svíčku. Ta stará byla dočerna!? Dolitý to mám ale mírně nad max... snad se to nepotento?! Dědek polknul 3 litry. Mírná inkontinece pod hlavou - zjistil jsem, že jeden šroub šel povolit rukou - házelo to ven oleum. Taky jsem zjistil, že jsem jel z bazáče nafoukanej na 0 ,4 Baru...Ups...dohuštěno. Pomalu se seznamuju s manuálem, ale co hlavně? LEŠTÍM! Sitol to jistí, lesk jako AC Blesk. Na asfaltový nápeky " Record " (made in Germany za 120Kč) z hudebnin na žestě. Odstraní to bezva.
Jízda je jedna báseň. Po Jawě 350/634 je to fakt luxus. Sice 2 -3. třída silnice - to je rodeo - jak na koni. Je to zábava. Na Dědkovi jezdím zatím tak cca 50 -100km vyjížďky. Na naše rychlostní limity je to super nanormováno. Jede to bytelně - nelítám. Cestovka 80 - 100Km. na rychlostních 110 - 120Km. na naháči - hukot!!!
A propó - proč mě piloti sport. litrů po té, co mě předjedou mávaj pravou nohou? Spotřeba zatím 4,5 litru. Startuje na 2 otočení. Zatím si hledám posaz. Do zatáček v mírným předklonu, po rovince hovínko. Pravda po půlhodině začínám cejtit pozadí sedačka by mohla bejt naducanější - ale jde o zvyk. Pokaždý, když přijedu domů, nejedu do garáže, ale ještě dám 10km bonus - páč se mi fakt nechce sesednout.
Dneska jsem vyzkoušel jízdu v dešti (doteď jsem leštil), pneu Metzler Marathon funglovky vodu odvádí dobře - ani jednou jsem si nezaplaval - pravdou je, že jsem jel 8 pětek. Zvuk origo výfuku je libozvučně hlubokej a při větších rychlostech dostatečně tichej - slyším jen svistot . navíc mi kamoš prodal motokalhoty, bundu a boty a rukavice - vše trochu otrhaný ale komplet za litr. nevěřil bych, že jízda tím zase získá větší grády - více pohodlí = větší zážitek.

Po sezóní zápisek před sezónou….
Od července do konce října jsem na motce najel 4 800 km. Absolvoval jsem i pár „delších“ cest cca 300 km na jeden zátah apod. S motorkou jsem spokojej, splnila moje očekávání. Jsem rád, že jsem nepodlehl pokušení a nekoupil si nějakýho mastodonta, kterýho bych po letech neježdění jen stěží zvládal. Výkonově na naše silnice OK. Na dálnici bych stroj ovšem nedoporučil.
GOOD: stroje – mrštnost, manipulace a jízda srovnatelná s jízdním kolem, zátah odspodu, super zvuk, spolehlivost, jednoduchý design a atraktivita spojená s nepřemnožením tohoto kousku na našich silnicích.
BAD: Výkon – vyšší rychlosti přes 100Km/h. je to na rychlý předejetí a potom trochu ubrat. Při cestě na dovolené, kdy jsem se snažil manželce ukázat co to umí ... Je holt ale znát, že je to vzducháč a nemá to vstřik…Zjistil jsem, tak, že na dálnice se už vracet nebudu. Sjůzí by si to hrčela 120 asi v poho po rovince – ovšem to si pak člověk připadá jako traktor na silnici první třídy. Prostě Higway je pro jiný motorky. Takže před sézónou předělávka těsnění – valí to i z pod víka na boku…
Posaz: tvrdší sedlo a ergonomie na moji 187cm postavu. (lze eliminovat úpravami)
UPGRADE?
Motka je vhodná pro úpravy, tak i já nějaký začal dělat. Předně, origo výfuk pryč a dám tam otevřený Megaton exhaust. Uvidíme, co to provede s výkonem, ale zvuk by se měl změnit ze super na super na druhou!? Uslyšíme (pořídím záznam)
Posaz: Slibuju si úpravu posazu instalací širokých řídítek – 90 cm, namísto vlaštovek, který se mi někdy při otáčení zamykaj. Posonutý by měli bejt cca 20 cm dopředu, tak se zvětší náklon těla dopředu a moje bederní páteř nebude snad tolil vysílat bolestivé impulsy „JAuWAy!“ Při najetí do důlků… Pod zadek polštářek z paměťové pěny – zvýšení posazu o nějakej ten cenťák. Zadek mi jinak sjíždí k nádrži a jsem pak jak fracek na tříkolce – kolena u brady. Časem asi sedlo nechám přešít.
V létě jsem používal pod prdel Angry birda z Billy (ukradl jsem ho dětem . ) Skončilo to fiaskem na benzině, kde mi z rozkroku vypadl před hezkými slečnami tento skvělý plyšák přímo na výfuk a já potom cídidlem na trumpety dostával osrstěný zpečenec na laufu (u motky) asi 4 hodiny v garáži. Never more! Přemejšlím o předkopech, zatím jsem je vygooglil jen za 10 tisíc, tak to ještě budu šetřit, nebo seženu třeba něco na inzerci. Příští zimu asi hezčí stupačky – tyhle to je fakt nežádoucí retro.
FUTURE:
Plánuju na jaře motovýlet se známým do Gdaňsku (má X11 Hondu, takže v poho si pojedu za ním a dáme si sraz na kontrolních bodech) a potom Chorvatsko s rodinou – to vyrazím vedlejšíma silnicemi o den dříve…. To jsou plány – doufám to zrealizuju.
V nejbližší době motosalón na zač. března, dá – li nám pán Bůh přijatelnou teplotu a srážky (vodní).Du tam hodit watchmena, co si pořídím k 50 tinám za deset let= optimismus. Bude to asi Yamaha Racer XV 950? ( až budou na trhu nějaký vobjetý za příznivější peníz). Teď mám hlavně ambice si koupit kšiltovku Suzuki –musím zatím opatrně. Ta se mi líbí hodně – za pár let bych do ní šel. Do té doby se těším na zážitky se svou Sjůzí, se kterou se toho musíme ještě hodně naučit…
Přeji Vám všem hodně radosti při Vašich mototerapiích i při četbě tohoto mnou oblíbeného webu!
Páčkalíny

květen 2017
Přetěsněno pod hlavou, koupena dragster řidítka, laďák Silver Tail...viz. fota

Posaz s řidítkama o moc lepší pozice na motocyklu - sedím níž, krytej před větrem, páteř v předklonu - menší hipy na kostrč... Celkově je to s těma řidítkama zábava a recese, o tom je ale asi celej Sevidž...
Výfuk, koupil jsem Megaton - nehomologovanej - Super mega Harlej prvních 300 KM endorfin mi stříkal z uší, po dojezdu mi tam hodinu pískalo... Děti si zacpávali uši, sousedi hrozili... Dlouhodobé užití - nereálné...
Investoval jsem do výfuku homologovaného v Lucembursku - (šmé?) je to znát, kompromis mezi použitelností a krásným zvukem na 650 cm... Letos mám najeto už přes 3000 km, výletů bylo hodně, spokojenost maximálná přišla až s laďákem, teď motorce už nic nechybí, nebo ano? napíšu příště,...
kdo by chtěl skoro nepoužitej megaton? Dal bych to na menší obsah 125cm bude jak 500cm :)
mínusem je origo sedlo - pravidelně po 150 km jauvajsa - ale to jsou zážitky sádlo maso...XXX, paměťovou pěnu proto už nechci!
Závady -netěsnost víka -3 dcl na 3tis. km - olej
zacpanej karbec - odkalovák to spravil - netáhlo to..,

Po cestě do Polska, na poloostrov Hell spolu se dvěma silnějšími motocykly jsem se rozhodl pro koupi něco nad 70 Kw, Polsko jest placka a ta jde přeletět nejlépe na supersportu. Plánujeme už cestu přejet most mezi Dáskem a Švédskem tzv. do Malme na kafe...
Takže po dlouzé úvaze prodávám - byla to nádherná sezóna - pokrok ale nezastavíš, chci to posunout o nějakej level výš..to je asi touha každýho jezdce!?

Fazerek
Fazerek napsal 16.10.17 v 16:51 10b.

Fajn mašina a skvělý početní!P.S.- Neprodávej to voe!Nech to dětem nebo jejich dětem!!!Ať se ti daří!!! : )

Xel
Xel napsal 15.05.17 v 10:46 10b.

Super recenze, taky jsem se tak nejak szival s tou svou.

Viper54
Viper54 napsal 15.05.17 v 08:36 10b.

Bombová recence a krásnej stroj,kolego a skoro sousede.Já mám Savage už 8 let,tak vím,o čem píšeš,jenom ty olejový lázně se mi zatím vyhýbají,ale mám málo najeto. http://suzukisavage...nova-stranka-236092/

Pe3k
Pe3k napsal 22.03.17 v 17:18 10b.

Hezky to máš sepsaný.
Tak ať to jezdí pro radost dál. Posílám 10bodíku.

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 13.02.17 v 06:40

Kdyby tady byl smajl s rozsvícenou žárovkou, tak je tu: . Díky za body i vysvětlení