Yamaha XV 1900 Stratoliner (2006)

Vlastník CptAdamito
Vloženo 6.10.2016
Aktualizováno 6.10.2016

Je to pořádný kus stroje, který mluví sám za sebe. Jsem jím ještě natolik okouzlen, že jiného popisu nejsem schopen

Motorka koupena od FIRMA:Zemoto - Michal Zeman (Jindřichův

První dojmy - První dojem byl úžasný, jen do té doby, než přišla první zatáčka, respektive malý kruhový objezd o velmi málem poloměru. Propadl sem panice a zatočit s tou motorkou sem viděl jako science fiction. Ale vše dobře dopadlo, pár kilometrů a scifi pocit byl pryč.

Motorku bych doporučil pro - Tento stroj bych doporučil každému, kdo rád řídí velké stroje. Hlavně se nebát, ale do všeho z rozvahou. Je to zážitek :-)

Doplňky na motorce - Na stroji jsou padáky s předkopama, kožené brašny, velký štítek, tempomat

Měl jsem Triumph Tiger Explorer 1200, kamarád si před létem pořídil Drag Star, při pohledu na ten stroj, sem si vzpomněl, že se mi cruisery vždycky líbily. Přepadla mě neodolatelná touha to vyzkoušet taky. Na internetu sem objevil tohoto Stratolinera a byla to láska na první pohled.
Co se týče jízdy, tak jsem okouzlen. Je to samozřejmě úplně jiný styl než na enduru, klidnější a rozvážnější. I když motor umí taky pořádně zabrat a ještě aby ne s krouťákem okolo 165 Nm. Stratolinera bych přirovnal ke korábu silnic, nerovnosti terénu překonává ladně, bez rázů,drncání a jiných podobných nekonfortních projevů. Zkrátka pluje krajinou.
Je třeba myslet i na brzdy, přece jen má tahle kráska přes 300 kilo. Můj pocit a dojem je takový, že pokud z tohoto stroje člověk nedělá co není, třeba supersport, brzdy si umí z touto váhou docela dobře poradit.
S čím si Stratoliner umí taky dobře poradit je palivo ) rozhodně mu v kopcovitém terénu a neuspořádané jízdě apetit nechybí. Není se čemu divit, když pod nádrží burácí dva hrnky z lokomotivy. Ale není to tak zlé, 6 - 7,5 litrů na sto. Opravdu záleží na stylu jízdy.
Komfort spolujezdce sem zatím nevyzkoušel,ale moja si to nemůže vynachválit. Dobrá sedačka, dobrá opěrka a pohodlné plotny na nohy a na víc teplo motoru proudí na nohy spolujezdce. Moja je spokojená a tím pádem já taky.
Jediné co bych vytknul je absence šestého kvaltu, myslím, že při rychlostech nad 100 Km/h by se hodila
Mašinu mám teprve asi měsíc, takže další poznatky rád doplním a podělím se o zkušenosti

Bredy2
Bredy2 napsal 08.04.20 v 09:28 10b.

Maxikovič
Maxikovič napsal 12.01.18 v 11:15 10b.

Tak tohle je velká paráda, uvažoval jsem o ní, úplně stejná Stratoliner, byla nádherná, ale úplně holátko, takže když jsem připočetl ke kupní ceně cenu doplňků, padlo by do ní dalších 100.000,-Kč. Takže tiše závidím a užívej

Colorrite
Colorrite napsal 28.07.17 v 11:38 10b.

Už ji mám na cestě z USA, mám z ní taky trochu strach, ale myslím, že si budeme rozumět.

greydog
greydog napsal 10.10.16 v 14:49 10b.

ricik13
ricik13 napsal 10.10.16 v 12:21 10b.

jedním slovem Krasavice