BMW K 1200 S (2005)

Vlastník Horis001
Vloženo 19.1.2017
Aktualizováno 6.3.2017

Je to prostě BMW. Raketa na dvou kolech, která mě vždy dostane svým výkonem a přitom ladností.

Motorka koupena od Mleziva - Sokolov - Při prodeji žádný problém, pan byl úplně v pohodě i jsme si popovídali. Později se vše otočilo a zjistil jsem, že je podvodník a stačí motorky.

Suzuki GSF 1250S Bandit: Menší než Káčko

První dojmy - První svezení bylo úžasné a motorka táhne neuvěřitelně! Měl jsem obavu ze sportovnějšího posedu ale bylo to zbytečné. Po pár kilometrech posed je úplně v klidu.

Motorku bych doporučil pro - Motorku doporučuji pro někoho kdo aspoň má najeto 20tis. km na motorce 600ccm a víš. Nejlepší je jít postupně od 125ccm, 600ccm(25kw), 600cmm a víš. Já to tak udělal a jsem rád.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, zadní nosič, padáky, cestovní plexi MRA

BMW je pro mně něco víc. Vždy jsem měl Japonce a nikdy jsem na bmw nebo jiné evropské značce nejel. Jak už jsem zmiňoval dříve tak měřím 196 cm a tak jsem chtěl velkou motorku. Všude jsem četl, že vysocí lidé patří na chopper nebo enduro, ale ani jedno mně nelákalo. Káčko je super a svezení je super. A v lezu se na ní :D !!

Ze začátku jsem měl problémy s prodejcem. Po zjišťování historie motocyklu jsem zjistil, že má motorka stočené kilometry. Když jsem kontaktoval prodejce tak říkal, že o tom nic neví a bla bla. Chtěl jsem se s ním domluvit normálně, ale to bohužel nešlo. Na prodejce jsem podal trestní oznámení , ale asi víte, jak to v ČR chodí, tak asi za dva měsíce mně přišel dopis, že policie nezjistila žádné pochybení ze strany prodejce a hotovo. Motorku jsem zakoupil v lednu a tak stála půl roku v garáži bez hnutí. Právník říkal, že ho můžeme dát k soudu, ale ať počítám, že minimálně rok si nezajezdím. Na to jsem neměl nervy a tak jsem vše hodil za hlavu.

Motorku jsem dal do servisu a udělal kompletní servis. Díly i provozní kapaliny jsou trošku dražší, ale je to BMW a počítal jsem s tím. Spotřeba je krásná kolem 5-6L/100km. Snažím se tankovat 98, ale bohužel není moc k dostání. Můžete tankovat i 95 motorka má čidlo, které to pozná. Svezení je opravdu luxusní, ESA podvozek je dobrá věc. Ze začátku jsem to ani moc nepostřehl, ale s více km bylo cítit jak na Comfort je motorka měkká a sport je tvrďoch na zatáčky.
Brzdy na motorce jsou luxusní, jelikož je tam duální systém brzd tak to brzdí suprově. ABS se mně ještě nikdy v provozu nesepnulo a že bylo pár krušných chvil. Jinak jsem zkoušel hamsnout na brzdy a ABS do toho kecá opravdu až na poslední chvíli. Motorka má 123kW a 1200ccm a je to znát o proti banditu :D . Ze začátku jsem se nedostal přes 7 000 ot/min, protože to nebylo třeba, motorka táhne odspodu a žádný škubnutí, trhnutí, nic, krasný nárůst výkonu. Síla je to krutá, ale dá se na to zvyknout a naučit a pak je to zábava jak má být. Nejlepší jsou namachrovaní frajeři, kteří mají půjčené auto od tatínka a myslí si, že když vás předjedou a zatroubí, že ihned pojedete závodit. Jenže vy víte, že máte pod sebou neskutečnou raketu, která umí z 0-100km/h za 2,8 sekundy, tak jen mávnete a necháte je.
Když máte batůžek tak nastavíte podvozek pro dva a jedete a ani nevíte, že tam někdo sedí. Úložného prostoru moc není, ale základní výbava se tam vleze. Káčko je hodně cestovní a 400 km za jeden den úplně bez problému.

James01
James01 napsal 31.07.19 v 18:36 10b.

Super recenze. Porizeno z důvodu jak psal 196cm. Mel jsem z toho obavy, ale koupil jsem ji taky a to mam 193cm a naprosta fantazie :) Necekal jsme ze se nekdy poskladam na silnicni ... k1200s autobus mezi masinama.
Diky

K1200S najeto 130tis a jede stale jako ĎAS :D

Horis001
Horis001 napsal 30.01.17 v 19:53

S kilometrama to mám stejný. Jenom v ČR jak mám motorka přes 50 tis. km tak všichni říkají, že je na odpis i kdyby to nemělo řidítka tak ať má motorka kolem 30 tis. km je sice už třikrát stočená, ale to nevadí na tachometru to má 31 a to je hlavní. To mně hodně štve!

xx-men
xx-men napsal 26.01.17 v 19:08 10b.

Hezký stroj ... za mě nezáleží na číslech na tachometru ALE NA STAVU STROJE A SERVISU... a jak se o něho jeho majitel staral.Ať Ti slouží a hodně radosti z jízdy a hlavně BEZ NEHOD.

Piki
Piki napsal 22.01.17 v 16:06 9b.

Ta síla je ukrutná. Škoda těch problémů s prodejce, ale úplně souhlasím s tvým řešením. Hodit to za hlavu a užívat si

Takže ať to lítá

Mig_35
Mig_35 napsal 22.01.17 v 13:44 10b.

káčka jsou velký potvory, na tom ani dvoumetrový chlap nevypadá až tak srandovně, ale trochu stejně jo.
jediný co bych tak bych ty oranžový blinkry, to je děs běs:/ dej tam bílý,