SYM Joyride 125 (2013)

Vlastník rastopaz
Vloženo 10.8.2017
Aktualizováno 21.9.2018

Skúter určený hlavne na prácu, vývoz odpadu z dvora, nákupy a rozvoz detí na krúžky, používaný celoročne.

Motorka koupena od jazdenka - prvotná komunikácia, obhliadka, prístup majiteľa skúšobná jazda a samotný predaj, všetko na jednotku

První dojmy - v poradí tretia skúsenosť so skútrom, vďaka decentnej kapotáži už na prvej ceste od predajcu domov bol v porovnaní s predchádzajúcimi skútrami (Peugeot V-clic, piaggio) najlepší. ani po 80 km jazdy som nemal pocit únavy pr...le.

Motorku bych doporučil pro - nenáročného užívateľa, ktorý vyuzije skuter miesto auta. v pohode odveziete 60 kg nákup (bol som v mlyne 120 km na muku a obilie, nieco pod sedlom, nieco v kufri, nieco v taske na zadnom sedle a nieco pod nohami), vsetko v pohode skuter zvladol.

Doplňky na motorce - nosič batožiny a topcase 46 l, turisticke plexi

Průměrná spotřeba - 2.86042 l/100km

pri prvotnom výbere skútra som mal presne dané, že musí mat rovnu podlahu na ulozenie nákupu, možnosť osadenia zadneho kufra pre dve prilby a velky podsedlový priestor. v podstate som si ani nemal z čoho vyberať. voľba padla hneď na Joyride. recenzie su na našinskom webe 2 a obe sú veľmi pozitívne. autor nikde neklame, ale povie si len svoju pravdu. bol som sklamaný podsedlovým priestorom. 2 prilby, možno cyklistické, ale vďaka aspoň za jednu a nejakú tašku, alebo bundu, čo tam dám. pozitívum je bočné otváranie sedla, skutočne mne tento systém vyhovuje viac, než je bežné otvaranie. Vysoke plexi testovacieho jazdca ochránil dobre pred nepriaznou počasia. asi dieťa zo školy. Ja som musel kúpiť turistické plexi od Givi. napokon to bolo pozitívum, pretože je tvarované tak, že plexi chráni aj ruky pred náporom vetra. zažil som aj jazdy v pomerne silnom daždí. bunda suchá, no kvapkajuca voda z prilby tecie na nohavice, takze vode som sa neubránil. motor a jazda: na rozvážne jazdenie je výkon, zrýchlenie aj maximálka dostatočná. zo semaforov odchádzam prvý, jazdím po okreskách, takže tachometrových 90 v poho zvládam (max som mal cca 110 kmh). dal som už viac ciest aj nad 300 km, tu je to s jazdným pohodlím horšie. nohy relatívne OK, môžem trochu natiahnuť, ale zadok po 2 hodinách už trpel. sedlo teda má rezervy. spotreba: v zime pri vyslovene mestských jazdách cca 3,5 l, inak je spotreba v intervale 2,9 - 3,2 l. vzhľadom na sposob jazdy by mohla byť mensia, ale vzdy radsej cestujem skutrom ako autom (parkovať auto pred vchodom do predajne je nerealne ). vianocne nakupy som taktiež riesil na skutri. pri príchode na parkovisko som s úsmevom sledoval vodicov aut, ako cakaju az sa uvolni parkovacie miesto.
už mám nakúpený nový remeň a Dr. pulley, som zvedavý, čo to urobí s jazdou po výmene.

včera som vymenil valčeky za Pulley. no, že by som z nich mal usta dokorán nemôžem povedať. ano, skuter ide za plynom, ale to je tak vsetko. je to možno aj tým, že akceleracia nie je moje očakávanie, ale zníženie otáčok motora, pretože viac jazdím dlhšie trasy ustálenou rýchlostou. otačky nezmenené. asi som mal miesto pullíkov kupit valčeky s väčšou hmotnostou. výsledok by bol pre mňa prijateľnejší a za menší peniaz.

27.9. 2017vymenené originál valčeky 18*14 10 gramove. postupným skúšaním som napokon ostal pri 14 gramových valčekoch. otáčky klesli cca o 1000. pružnosť je síce menšia, ale pre moje potreby je stále dostatočná. pri takom zásadnom zvýšení hmotnosti valčekov som predpokladal ešte väčší pokles otáčok, ale aj tento výsledok je OK. čo sa týka spotreby, mudrejší budem neskor, skúsenosti opäť dopíšem.

18.10. 2017 najazdene 1310 km v chladnejšom počasí. pri nizších otáčkach je vsetko OK. zrýchlenie neviem posudit, ani pred ani po vymene som nezavodil, takze akcelerácia je dostatočná. spotreba za toto obdobie je 2,8 l/100 km, teda cca 10 percent dolu. no v reale mozno aj vacsia uspora, pretoze predsa za tepla je spotreba nizsia.

7.11. 2017 dalsia skusenost so skutrom, v suvislosti s tažšími valčekmi. všetko si sadlo ako malo, spotreba sa za predchadzajuce obdobia este znizila, teraz som jazdil za 2,7. profil jazd a rýchlosti su v podstate stale rovnake.

30. 3. 2018 Po dlhých 23 tis km som sa rozhodol vymeniť remeň, dopadlo to pomerne zle. remeň úplne zničený.

a podobne vyzerá po celom obvode. Polremenica si to odniesla tiež, fotku dám zajtra. kupil som novu, takze prevodová časť skutra je po GO. dal som aj nove valceky, opat 14 gr, ale tentokrat puliky. snáď vydržia viac, ako obycajne.

10.8.2018 GAME OVER

po najazdených 25000 km a maximalnej spokojnosti som skuter predal, v podstate v den predaja som este nevedel, co presne dalej, ale nahody su, z minuty na minutu sa vyrysoval dalsi SYM. 400

rastopaz napsal 08.06.20 v 13:11

bol som s Joyridom spokojný, a určite budes aj Ty. no trošku som už vacší na Joyride, teraz pouzívam maxsym 400 a taktiež spokojnost. honda je možno fajn, teda urcite je to dobrý stroj, len na mna trosicku malý, keď už cestujem pomerne vela, chcem až je tam trochu miesta. hodne km bez pádu, alebo inak - kolama dolu

tomsym
tomsym napsal 19.04.20 v 17:21 7b.

Takže mám tento skúter dva roky, najazdené cca 7000km a nemôžem povedať nič zlé. Apríl - október jazdím do práce, gumy zatiaľ odhadom 20% opotrebené, kvapaliny, filter si mením a dopĺňam sám a okrem toho vlastne nič iné netreba. Za chvíľu asi valčeky variatora, ale ešte necítim, že by potrebovali vymeniť. Tak to bude ďalšia skúsenosť.
A to@rastopaz: áno, máš pravdu s tým státím. Je o úplne v pohode. Aj na dvoch nohách, ale väčšinou s miernym naklonom na ľavej nohe :). Zrýchlenie na parádu, ale to mi je šum a fuk lebo už nemám 18 rokov maximálka 120 tacho, real 115km/h. Celkovo veľká spokojnosť.
P. S. : Tureckú Hondu som nechcel.

rastopaz napsal 18.05.18 v 14:11

Asi píšem neskoro, ale mne skuter nie je až taký vysoký, v pohode dosiahnem oboma nohami sucasne na zem. uprimne povedané, ani netuším, či štandartne stojím len jednou nohou na zemi. aj ked mam "deku" tak vystrčím obe laby

tomsym
tomsym napsal 04.05.18 v 14:56

Ahoj. Rád by som sa spýtal či nie je problém s týmto Joyriderom na križovatke so státím pri jeho širokej podlahe. Či nie je problém stať príliš rozkročený alebo stačí jedna noha :). Za týždeň bude doma tak to len taká orientačná otázka. Dík.

rastopaz napsal 20.09.17 v 07:22

Valčeky osadené a ja sklamaný. nevadí. očakával som iný výsledok.