Moto Guzzi Breva 850 (2008)

Vlastník Falco55555
Vloženo 24.4.2018
Aktualizováno 7.6.2019

Je to pořádnej kus železa o skoro 250kg. Ale je parádní. Prostě Guzzi

Motorka koupena od FIRMA:Moto Guzzi CZ - První kozí (Sušice - Kluci v První kozí jsou prostě super. Všechno tady ještě funguje správně. Nemusíte se o nic bát. Ve všem vyhoví, poradí a pomůžou.

Moto Guzzi Breva 1100: nebyla dostupná a pro mě je ještě moc silná
Moto Guzzi Griso 850: žádné nebylo

První dojmy - Projel jsem ji poprvé v listopadu 2017 v 15 stupních okolo Sušice a nadchla mě. Oproti malé Brevě drží stopu, krásně se ovládá a krásně vypadá a ten zvuk! Žádný laďák, tohle upravovat je nesmysl.

Motorku bych doporučil pro - Pro Guzzistu! Ideální je pro někoho kdo už má něco malinko najeto, asi bych ji na začátek nechtěl, to byla 750 vhodnější. Naopak není pro závodníky.

Doplňky na motorce - samolepky,izolepa na boku nádrže (musel jsem připojit nabíječku) tankpad, RAM držák telefonu, zadní kufr GIVI.

Celkem náhodou se objevila v listopadu u První Kozí. Zajel jsem tam, projel ji a s klukama jsme se domluvili. Tímto opakovaně velký dík Jirkovi a Honzovi.
Jak se člověk jednou pustí do Guzzi, těžko bude vybírat jinde.

První jízda v 15 stupních v listopadu mě nadchla. Takže jsem po 7 měsících sedlání Brevy 750 a najetých 10.000 km přesedlal na větší sestru. Čekal jsem jen do února a hned jsem si "novou" Bervičku otestoval na Sardinských silnicích.

Jízda na větší Brevě oproti 750 je o něčem jiném. Jednak to relativně jede, jednak je to dvakrát těžší, taky to celkem brzdí.

Větší Breva drží parádně stopu. Druhý den na Sardinii (první den sněžilo) jsem jel už na stupačky. Nenuceně. Prostě jde sama. Není třeba se sní prát. Krásně poslouchá.
Síly má dost odspodu, ale pokud s ní člověk chce jet trochu svižně, musí jít opravdu dávat hodně pod ocas. Když točíte 6-8tis dá vám plný výkon 55KW i plný krouťák. Pak je hodně zábavná. Dá se jet celkem dost dynamicky. Naopak když se drží v nižších otáčkách jede se sní pohodička, kochačka.

Do 120 na Brevě 850 moc nefouká, je to o dost lepší než na malé 750. Řazení je pohodové na ťuknutí, brzdy by to sneslo silnější, stejně tak bych se nezlobil za ABS, ale na druhou stranu když už se člověk naučí jezdit bez všech těch asistentů, tak se to neztratí. Ve městě se ovládá bez problémů. Dá se popojíždět, rychle rozjet, ale přeci jen je velká, dlouhá takže jako na malé Brevě se městem nepropletete. Větší Breva je tak vyvážená, že s ní nemám sebemenší problém při manipulaci na místě. Naopak mi to přijde až samozřejmé. Sedlo velké pohodlné, ale zadnice poo 400 km prostě cítit je. Spotřeba je podle jízdy 5-6,5 litrů.
Při otáčkách tak nad 5tis jsou zrcátka na ozdobu. V tom fakt není nic vidět , ale detaily se neřeší.Sem tam se stane, že musím hledat neutrál, sem tam musím víc ťuknou do páky, ale to k tomu prostě patří.

Ale na rovinu. Projel jsem se na novém NineT a R1200R od BMW: Jo y bavoráky jsou technicky vymazlený. Rko je snad úplně dokonalý, NineT zábavný, ale ale...
Prostě to není Guzzi. Ty vybrace, ten pocit z jízdy, styl, odlišnost... TO prostě BMW nemá. Navíc mám pocit, že dneska už má bavoráka každý do má po zády díru.

Takže větší Breva je jinde. Je to dospělá motorka a je pořád naháč. Dá se s ní jet v klídku na delší výlet, ale rozhodně se s ní dá zablbnout. Bez ABS má hafo místa pod sedačkou. Nepatří do terénu, ale české silnice pobírá hodně dobře. Má stavitelný zadek, takže si můžete podle cesty a zátěže jednoduše nastavit. Logicky mi s ní je nejlépe na hezkých okreskách, které se hodně kroutí.

No a co mám na Brevě 850 nejradši? Zvuk, vibrace (které za jízdy neruší) a to kopnutí do strany po nažhavení!!! To Vám nikdo jiný nedá!!!

Ale co budu povídat, pokud se Vám Guzzi líbí musí se líbit i Breva. Pokud ne ... tak víte co?

venda123
venda123 napsal 18.11.18 v 16:01 10b.

Super komentář i moto. V Sušici mám také jen ty nejlepší zkušenosti. Jezdím tam již 8 let na servisy. Tak ať Ti to frčí .

staroch30
staroch30 napsal 10.10.18 v 22:57

Pěkný náklon na té fotce A máš to pěkně napsané. Jsem zvědav, co napíšeš na tu 1100.

Falco55555
Falco55555 napsal 08.10.18 v 16:05

Děkuji znovu všem za komentáře.

Každopádně osm pade jde do prodeje. Byla sranda, ale je třeba zkusit zase trošku větší krouťák

pkKun
pkKun napsal 08.10.18 v 11:39 10b.

Pěkný popis a koukám, že to bereš popořadě , tak dobrý výběr u velký

Davcoun
Davcoun napsal 24.07.18 v 07:15 10b.