Moto Guzzi Breva 850 (2006)

Vlastník Vame
Vloženo 28.11.2020
Aktualizováno 4.1.2023

Nádherný charismatický stroj? prostě Guzzi?

Motorka koupena od Od Bedi, fajn chlapik

BMW R 1150 R: Také krásná mašina, podobný vzhled a jízdní vlastnosti, ale Guzzi je přece jenom mnohem hezčí a má větší charisma.

První dojmy - Motorka je skvělá, po prvním usednuti za řídítka jsem se do ní zbláznil a hlavně mě dostal krásný hutný zvuk motoru, prostě parádní italský stroj, po dvouch předchozích Japoncich je tohle úplně jiná káva.

Doplňky na motorce - V těm samý den jsme ještě rovnou sjeli pro kufry, měl jsem rezervované originální kufry z Norge s kompletním montaznim příslušenstvím... Sice nebyly zrovna levný, ale byly jediný v republice a v krásném stavu. A navíc žádný jiný jsem nechtel?

Chtěl jsem něco cestovního, ale zároveň krasnyho kapot už jsem měl dost, tak že tohle byla jasná volba.

Ale musím tímto poděkovat mému strýčkovi??(mimochodem jezdí na Guzzinach odjakživa)

Strejda vždy, když jsem jel na sraz na GSXR 600 a po té na CBR600f, tak vždy říkal ?jednou poznáš že chceš něco cestovního a já vždy říkal to nevím mě prostě bavil ten jekot a lítat přes 200...? Ale ale, měl samozřejmě pravdu uteklo 15 let a já opravdu zjistil, že chci na pohodu cestovat, ale zase jsem chtěl něco nevsedniho a to Guzzi opravdu je.??

Měl jsem štěstí loni v listopadu, jedno ráno po malé akci udělal strejda jeden hovor a do týdne jsme pro ni jeli.?

Tak psali jste, že by neškodilo více fotek, tak jsem sem něco nasypal. ??
Vždy jsem se snažil na svých motorkach dělat základní servis sám. ? Tak že i u guzzi jsem na to vlit, ?...

Objednal jsem oleje dle servisního manuálu a dle fóra zde na motorkarich a i s Jirkou R. Jsem se o tom bavil?

No zkrátka... Olej do motoru, do převodovky, do kardanu, dale? filtry... Vzduch a olej, také řemen alternátoru, který se má měnit v 50tis a holka má najeto 47tis?, jinak na fotce je vidět že to bylo asi akorat?

Dale vazelinu a komplet jsem promazal prepakovani??, jedno z ložisek se na mě vysypalo jak prach, tam nebyla ani slza vazeliny??.

No a pak jsem to vše poskladal dohromady a chytla na drc?

A teď hned no asi až zítra to pojedu projet??

Jofré
Jofré napsal 04.01.23 v 18:29 10b.

Mám 1100 taky 2006 a skoro stejnou výšku jako ty. Problémy jsem měl s širokým sedlem vepředu u nádrže, roztahuje to zbytečně nohy a při stání namístě to tlačilo, tak jsem byl nucen nechat sedlo vepředu zúžit a snížit, ale vzhledem k malému množství materiálu to bylo jen o málo, takže pořád mě to štve. Jinak máš pravdu, ten motor má charizma, na servis jednoduchá motorka, kdo si někdy servisoval Škodu 120 nebo něco podobného, tak nebude mít problém. Navíc k tomu je velice podrobný manuál s obrázky, to už se dnes nevidí. Doporučuju dát Lion baterku.

Vame
Vame napsal 19.02.21 v 18:35

Tvl, proč místo smajlíků to ukazuje otazníky???

sdr65
sdr65 napsal 29.01.21 v 18:59 10b.

Skvělý stroj, Guzzi je guzzi

Vame
Vame napsal 09.01.21 v 07:22

Děkuji všem za komentáře a určitě sem dám více fotek hned jak bude lepší pocasi?

Simier
Simier napsal 08.01.21 v 19:32

Noblesní a přitom pořádnej poctivej ingot s kardanem - nádherná motorka. Nic naplat Guzzinky jsou prostě jiné, nevšední a krásné Úplně ti rozumím. Tak si jí užívej! Nepokrytě ti závidím

Nezobrazuje se mi lišta s bodíkama, ale 10b je jasných