Triumph Street Twin (2016)

Vlastník Gumiidek
Vloženo 22.5.2018
Aktualizováno 22.5.2018

Do města, do práce, na pohodu, ale zvládne i sportovnější jízdu na okreskách cestách nebo v klidu delší přesuny.

Motorka koupena od FIRMA:Triumph Praha (Praha 4-Modřany)

Harley Davidson XL 883N Iron: Prodejce to nechtěl z nějakého důvodu nahodit (na prodejně) a některé detaily nebyly nic moc.
Yamaha XV 950/R/Bolt: Ještě jsem se chtěl podívat na Triumphy (dealer byl asi 15mil od místa kde jsem bydlel) ale měla to být formalita.

První dojmy - První dojem byl perfektní, ale... 10let jsem na tom neseděl takže jet domů s novou mašinu nebyl úplně relax.. Kdybych to měl hodnotit nebylo to úplně dobrý, ale bylo to mojí nezkušeností.

Motorku bych doporučil pro - Komukoliv... Kdo netouží po raketě a rychlostech nad 200km/h

Doplňky na motorce - Doplňky: Brat Tracker kit (hefty, nádobka na brzd. kapalinu, sedlo, blinkry, zadní světlo, blatník pryč, koncovky výfuků, knee pads na nádrži). Počítám na příští sezónu uděláme něco s brzdou, přední je trochu gumová, ale funkční a zrcátka vyměním.

Motorka je super a jsem rád, že jsem koupil zrovna Street Twin. Rozhodnutí bylo rychlé. Prostě jsem ji viděl v úpravě Brat Tracker a věděl jsem že už nemusím hledat dál.

Primárně je to stroj pro začínající jezdce a do města. Alespoň co říká výrobce. Já už vím, že snese sportovnější jízdu narozdíl od HD nebo zmíněné Yamahy. Není a nebude to Supersport, ale na klikatých okreskách to zvládá s přehledem.
Co se týká pohodlí nemůžu si stěžovat. 550km v sedle na zátah bez problémů a tak si spolu letos dáme Francii. Dálnici zvládne, ale s max rychlostí někde na 170km/h a bez jakékoliv ochrany proti větru to není úplně to pravé, ale při cestovní rychlosti do 120 na okreskách je to super mašina.
V rámci svého zdokonalení a poznání co si k ní můžu jsem byl 2x na okruhu v Mýtě, kde mě hodně překvapila. Trochu jsme spolu obrousili stupačky a vyzkoušeli co a jak.

Ve výsledku je to o přístupu a 55 koní mě alespoň nepokouší za to tahat víc.
Když bych měl zmínit spotřebu na začátku byla 3.6l/100km dnes už je 4l/100km a drží se kolem této spotřeby i na okruhu. Bral jsem to jako nedůležité info ale když mi kámoši říkají jak jim mašina žere 7-8l na 100 při stejném stylu jízdy, musím říct, že to potěší.
Co dodat? Od 2016 je to vodník, což ať se na mě nikdo nezlobí je super věc. Servis po 16000km a spotřeba mluví za vše, jenom servisní síť je trochu problém. 3x dealer v ČR takže pokud nejste z Brna, Prahy nebo Olomouce případně okolí může to být dost vos.er.
Jo a chybí tomu 6. rychlost... Nevím proč, ale nějak to tam nedali a občas by se hodila.
Do těch zatáček se jí musí trošičku pomoc v porovnání s Dukem 390 a Yamahou MT09, ale to asi nikoho nepřekvapí.
Díky za to že jste dočetli až sem.

eman65
eman65 napsal 16.04.24 v 21:33 9b.

krzik
krzik napsal 20.07.20 v 18:41 10b.

pěkná mašina , mám na ní taky zálusk .

Kejhal
Kejhal napsal 29.05.18 v 07:24 10b.

Překrásná

Gumiidek
Gumiidek napsal 28.05.18 v 14:57

Díky za komenty, jsem rád že se líbí.

PanCanaLL
PanCanaLL napsal 27.05.18 v 10:36 10b.

parádní stroj! 10 ...ale na HD se dá jet trošku sportovně, koukni na videjko u mě na profilu ale je fakt že Iron to zrovna není