Triumph Bonneville T120 (2017)

Vlastník marafzs600
Vloženo 15.10.2018
Aktualizováno 19.4.2022

Nepohodlná, nepraktická, ale nejlepší.

Triumph Thruxton: Nejde na ní jezdit pomalu (a to vůbec :-) )

První dojmy - První dojmy jsem měl už v Triumphu na zkušební jízdě, kdy jsem si půjčil T120 a Thruxtona 1200 R, každou na dvě hodiny. Vcelku bylo vše tak jak jsem to tušil, ale nakonec po obrovském dilema : výborné jízdní vlastnosti Thruxtona vs klasičtější vzhled a ,,možnost jet i pomalu" u T120, zvítězila T120.

Motorku bych doporučil pro - Pro mě a každého kdo si chce užívat pocit z jízdy, který jinde nedostane.

Doplňky na motorce - originální nosič, orig. brašny (používám jen na tour), samodomo pás na nádrž s kapsou na doklady, kožené gripy
TEC Stainless "De-CAT" X-Pipe

S registrací moto zde, jsem počkal až budu mít něco najeto. Koupil jsem ji jako ojetou s 5500km na tachometru. Momentálně mám najeto něco přes 9000km,. T120 má dost nepohodlné sedlo na další trasy, výborný motor a celkem solidní brzdy. Pro mě naprosto dokonalý vzhled, který si vychutnávám při každé klasické zastávce na benzince, ten pohled neomrzí - čisté motocyklové tvary a vynikající dílenské zpracování v každém detailu. Motor předčil mé očekávání a v rychlosti mě limituje vlastně jen vítr, takže jsem výrazně zpomalil z předchozího sprinta ST1050, nicméně mi to kupodivu vůbec nevadí, ten krouťák mi kdykoliv je potřeba umožní vypálit vpřed, když si mne třeba na šestce chce někdo ,,vychutnat" . Zatáčky jsou trochu oříšek, ale upravil jsem své návyky a už ani nedrhnu stupačkami. Absenci jakýchkoliv úložných prostor, jsem částečně vyřešil síťkou pod sedlem a koupí origo nosiče (vyrábět se mi ho nechtělo originál je hodně povedený). Co jsem si však vyrobil (bylo to v plánu už před koupí) je kapsa na doklady, která slouží i jako kapsa na opasek, v příslušenství jsem bohužel nic co by mi vyhovovalo nenalezl. Jako bonus jsem dostal v ceně ještě originální boční brašny s držáky. Spotřebu i přes častou jízdu ve dvou mám 4,3 l/100km což mě mile překvapilo, tak jsem mu za to koupil kobereček .
Po zralé úvaze (a konzultacich s mechaniky) jsem objednal a namontoval TEC Stainless "De-CAT" X-Pipe, který jsem objednal raději přímo u maníka z videa v GB. U nás to vyjde téměř na dvojnásobek, balík dorazil za čtyři dny, takže mohu jen doporučit. Po montáži která mi trvala cca 2 hod,. jsem nechal běžet na volnobéh do spuštění ventilátoru. Zvuk je super, mnohem lepší než s laďáky s nimiž jsem měl T120 zapůjčenou před koupí. Motor celkem dost ztratil brzdný účinek a pocitově je živější.

Taliján
Taliján napsal 08.12.22 v 21:49

Maro, porad se na Bonnevilla nemuzu vynadivat. Anglani to fakt umi. .

PH72
PH72 napsal 22.06.22 v 07:55 10b.

Supr stroj, až budu velký, pořídím si taky.

_Kibo
_Kibo napsal 24.05.22 v 09:34 10b.

Nádherná mašina. Ať to sviští.

JA-NE
JA-NE napsal 21.04.22 v 09:50 10b.

Neda nepochvalit Krasna moto. Presne tento de-cat mam aj ja objednany Jakze R nedokaze vobec pomaly? priznaj sa! moc si za to tahal!

Strot
Strot napsal 14.04.21 v 21:26 10b.