Yamaha XT 600Z (1986)

Vlastník Lumen
Vloženo 18.11.2018
Aktualizováno 20.2.2023

Zrezla a obouchana koule bahna,oleje a hnoje..myslim ze si budeme rozumet

Motorka koupena od Soukroma osoba - Pan tak nejak o motorce moc nevedel,ale s tim sem do toho sel

Honda NX 650 Dominator: Na dva sem se byl mrknout,ale uvadeny TOP stav byl spise STOP stav
Yamaha XTZ 660 Tenere: Nakonec sem se rozhodl jit do vzduchace a neryskovat dalsi servisni naklady u stare motorky
Suzuki DR 650: Nic co by zaujalo nebylo k mani
Aprilia Pegaso 650: Moc se mi libi,ale provazi ji povest nespolehliveho stroje(elektrika)

První dojmy - Omrknul sem par jednobuchu a tenhle znel nejlip.na me trochu vyssi a preci jenom dost zanedbana,tak prez zimu mrknu na srdicko(asi bude novy rozvodacek),trochu to vypucuju a hodim co nejvice do origo stavu.

Motorku bych doporučil pro - Pro milovnika stary techniky

Doplňky na motorce - Zlata riditka(doplnuji kombinaci modra-zluta) a zvyseni riditek,
Padaci ram,vystuzene kryty pacek.
Nerezove svody z ttr

Kde zacit..pred rokem sem si koupil hondu st 1100 pan european..bylo to po delsi pauze kdy sem sedlal jen trindu a sem tam sem ji provetral a nejak mi prislo na mysl si poridit poradnou masinu..dlouhe hledani a najednou bum,evropan mi padl do oka.super..ctyrvalec,cestak,nadlitr..ani jedno sem nikdy nemel tak proc ne...ale i kdyz je to uzasna motorka tak na muj styl asi az moc dokonala,jakoby ji chybel ten wau faktor.rekl sem si ze pujde z domu tam kde ji vyuzijou.ale co misto ni?litr?to je pro me zbytecne silny.ctyrvalec?zbytecne komplikovany a takovy..nijaky..
A tak sem si vzpomel na svyho staryho Dominatora..panecku to bylo ero.
Bylo rozhodnuto,bude to jednobuch,starej poctivej vzduchac s co nejjednodussi technikou.a zacal sem vybirat
Dominatora sem chtel jen v kombinaci s nakopavackou,ale be a ne ho sehnat
A najednou sem si vzpomel na tenerku..jo ta nova 660 se mi libi,tak co se ji podivat na rodokmen..a pak sem to uvidel..stary,surovy a pry neuveritelne odolny enduro..projel sem inzeraty,probral svuj napad s majiteli a vyrazil kupovat...slovo dalo slovo a uz sem si ji vezl domu.na prvni pohled je desne zanedbana,byvaly majitel ji mel jen na litani po poli,ale vzala me za srdicko a jizda na ni je paradni.prez zimu ji trochu porozeberu,vycistim udelam nejakou nutnou udrzbu a doufam ze holka bude slouzit a delat jen radost.

Uz mam doma druhy motor a spoustu dilu tak snad bude prez zimu cas
Prvni zavada byla elektrika..dost me pozlobila,protoze sem porad nemohl najit problem a zavada se projevovala jen nekdy(nakonec to byl jen prodreny kontakt na klaksonu)na druhou stranu mi to vyplo jen svetla,starter,blinkry...ale zapalovani slo a nakopnout taky.

8.12.2018
Prvni vylet za mnou a sem nadseny.motorka jela pekne,nezlobila,a srandy byl kopec...a ten zatah..vzpomrl sem si na dominatora ale tady je to trochu..traktorovitejsi...
17.2.2018
Dneska sem zdarne odstartoval sezonu..
Tenerka skvele projela vsim co me napadlo a az na obcasne cukani(nic hrozneho,proste stary jednovalec)jela vyborne.

3.11. 2022
Po delsi dobe dalsi vetsi uprava-nerezove svody z ttr
Za tu dobu tenerka jezdi bez problemu,dostala nove rozvody(preventivne),lepsi gumy,vyhrivane hefty,pridavna led svetla...

Namontovan kryt predniho svetla s nosicem

A stupacky k otestovani

Jenik789
Jenik789 napsal 22.12.22 v 12:52

1VJ ma jiny starter nez 3AJ

EliteAttack
EliteAttack napsal 16.11.22 v 22:05 10b.

čau chcel by som sa opytat či by ste mi nesfotili ako mate uloženy štarter lebo pan mi tvrdi že je tam držiak dajaky miesto upevnenia na motore , kod motoru : 1VJ a čo som pozeral na internete tak boli iba nakopavačky dakujem za odpoved

vencysta
vencysta napsal 18.09.20 v 07:19 10b.

Pěkná klasika

Mann
Mann napsal 11.02.19 v 19:20 10b.

Pozitivnější úvodní větu jsem zatím nečetl Ale k podstatě . Vždycky jak vidím -čtu zápis tohoto ražení, říkám si : "Zaplať Pán Bůh, že se ty motorky čas od času dostanou do té správné garáže." A tady o správnosti nemám pochyb Ať se ti s XT 600 krásně rajzuje po povrchu zemském

Simitom
Simitom napsal 26.01.19 v 14:03 10b.

Chápu tě. Taky jsem si to chtěl vyzkoušet a tak mám doma starýho Dominátora. Motor já vážně zážitek. 😁 XT bude určitě stejná krevní skupina.