Blata Origami B1 (2008)

Vlastník Black123
Vloženo 14.1.2019
Aktualizováno 19.1.2019

Po prodání motorky Suzuki GSX 600F jsem si chtěl dát pauzu. Jízda v provozu se mi znechutila, ale láska k motorkám neutuchala. Začaly se projevovat příznaky silné abstinence. Do toho se ozval dávný sen.

První dojmy - Když jsem ji viděl poprvé u předchozího majitele, tak byla odstrojená a vlastně už několik let nejela. Kupoval jsem ji jako standardní Origami B1 na rámu B2 bez vylepšení. Při servisu jsem zjistil, že motor je už KIT verze se standardním spojkovým bubínkem a trojnožkou.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi co si chtějí užít srandu, poměrně levně zazávodit a zlepšit se v jízdě na 2 kolech.

Doplňky na motorce - Postupně minibike vylepšuji. Konkurence nespí, taktéž nesmím otálet. Byl by to dlouhý seznam, který si nechám pro sebe.

Podpořte mě prosím na Marián Lenčéš #94, kde najdete bližší informace ohledně závodění.

Chtěl jsem závodit, ale okruhové ježdění na velkém stroji jsem shledal jako finančně neúnosnou záležitost. Začalo hledání, kde bych se mohl realizovat. V hlavě mi problikla vzpomínka firmy Blata. Po shlédnutí minibiků jsem si říkal, že je to pěkná hračka, spíš pro děti. Objevil jsem šampionát minimotoCup . Zde už to šlo poměrně rychle.

Chvilku na to přišla Blata Origami B1 na rámu z Origami B2. Několik let ležela nevyužitá v garáži a na projetí jsem si ještě musel chvíli počkat. Přihlásil jsem se do šampionátu bez zkušeností do kategorie Senior open 40 pod číslem 94 a vyčkával jsem na jaro, abych se mohl poprvé svést. Sníh zmizel z ulic a já pochopil, že to taková dětská hračka není.
Než se člověk rozkouká, stojí na startu a čeká na světla, které značí začátek prvního závodu.

V roce 2018 jsem absolvoval všechny závody sezóny:
- 28. 4. Pardubice
- 13. 5. Brno
- 16. 6. Skalica
- 18. 8. České Budějovice
- 15. 9. Pardubice
- 29. 9. Brno

Bližší info na mé fanpage na Facebooku pod Marián Lenčéš #94 . Jsou zde fotky, pocity a bližší informace o závodech na minibiku. Pro případné info mě klidně kontaktujte. Rád poradím a zodpovím otázky.

Uplynulá sezóna mi toho dala mnohem víc, než jsem si kdy mohl představit. Vybral jsem si skvělou kategorii, která je nejvíc obsazená a je zde skvělá parta lidí. Zažil jsem hodně pádů, zklamání, eufourie radosti, nespočet hodin přípravy motorky, ladění převodů a řešení problému. Dělat si mechanika při závodním víkendu a zároveň závodit je náročné.
Pořadatelé závodů svoji práci odvádějí skvěle a jejich nadšení obdivuji. Aktuálně chystají závodní sezónu 2019, na kterou už zbrojím!

Postupně motorku vymazluji stejně, jako moji předchozí motorku. Jedná se hlavně o funkčnost a schopnost stroje. Je to závodní stroj a tak k ní přistupuji. Design jsem postupem času též svépomocně upravil a vymazlil. Aktuálně jezdím v reflexních barvách, abych byl vidět.

Chtěl bych poděkovat zaměstnavateli Plus4u za podporu v sezóně 2018.
Určitě chci doporučit dřevěné slidery TiZoona . Vlastnost dřevěných sliderů je skvělá. Přístup prodávajícího je příkladný a to nemluvím o ceně a doživotní záruce. Na plast se už vracet rozhodně nebudu!

Největší díky patří mé přítelkyni, která mě podporovala, když ostatní pochybovali a nevěřili.

Hurá do sezóny 2019!

MartyBeda
MartyBeda napsal 22.01.19 v 10:46 10b.

5157
5157 napsal 21.01.19 v 11:08 10b.

Moc pěkné 10b

karel_kawas
karel_kawas napsal 18.01.19 v 23:46 10b.

Skvělá práce, jen tak dál.

minizálesák
minizálesák napsal 18.01.19 v 23:17

dávám 10bodů

minizálesák
minizálesák napsal 18.01.19 v 23:10 8b.

nice design.