Husqvarna 701 Supermoto (2019)

Vlastník OndraVaran
Vloženo 14.3.2019
Aktualizováno 28.1.2024

Před Husqvarnou jsem jezdil na cestovních endurech. Po přesednutí na SM 701 si připadám jako na pekelně rychlém kole.

Motorka koupena od FIRMA:Promoto (Načeradec)

První dojmy - 29.3.19 Dnes první svezení. Dle mého očekávání. Brzdy jsou velmi dobré, spojka jde lehce, motor má sílu, zvuk vyladil Akrapovič na výbornou. V příštím týdnu budu mít rz, takže budu moci do provozu. 19.4.19 najeto 300km. Křtiny - Adamov, tady je jako ryba ve vodě. Zatáčky s kvalitním povrchem jsou pro Husqvarnu tím nejlepším, co jí člověk může dát. Brzdy jsou přímo famózní a motorka se pěkně, lehce pokládá do zatáček. 23.4.19 najeto 600km. Nepotkal jsem jedinou 701. 3.5.19 - kupuji brašnu s držákem (konečně úložné prostory). 29.5.19 - první výměna oleje po 1000km. 5.6.19 - Obec Zaječí: dnes nám překazil projížďku pořádný slejvák s krupobitím. 25.6.19 - Venku padají rekordy. Než se koupat ve svém potu, raději trávím chvíle u bazénu. Na jízdu v kůži nemám ani pomyšlení. 7.7.19 - Počasí se umoudřilo, je kolem 20c. Původně jsem měl v plánu jen na otočku do města. Slezl jsem z ní po 4 hodinách. Nedělní poježdění v centru Brna s minimálním provozem. Dále Obřany, Řícmanice, Kanice, Ochoz, Pozořice, Rousínov, spousta zatáček, tohle mě hodně baví. 16.7.19 - příští týden mám v plánu koupačku na Balatonu. 22.7.19 - před Balatonem ještě na skok do kempu Merkur. 29.7.19 - návrat z Balatonu. Celkem najeto 980km s BMW R 1200 GS Adventure. S touhle mašinu bych dokázal procestovat celý svět, je prostě dokonalá. 23.8.19 Chorvatsko a tradiční, adrenalinová záležitost s Sea Doo GTI 3-up 130hp. Pronajmul jsem si skútr na 1 hodinu. Tenhle má 130 koní, cena kolem 280tis. Pak má SEA Doo v nabídce 90 koňovou verzi za cenu kolem 170tis. A pro ty nejnáročnější jsou tu "rakety" vybavené motory s 300 kobylama. Ovšem tady už jsme na cenách mezi 400 - 500tis. Po hodinovém ježdění na 130 koňovém skútru v módu sport a z 80% plným plynem, jsem zničenej totálně. Spotřeboval jsem 30l benzínu. Nohy, zadek, ruce... KO. Mazec, mazec neskutečnej. Max. rychlost 90km/hod. při obracečkách a různých volovinkách je na skútru sakra znát velká odstředivá síla. Hodina ježdění mě zničila. Zase za rok. Doporučuji všem! 26.8.19 Jedu na přehradu do Brna. Fotím a pokračuji do Lipůvky, dále Blansko, Jedovnice (tady jsem potkal kolegu na SM 701, konečně). Jedu přímo do bouřky, tak to ne, otočka a zpět na OMW do Blanska. Tady splknu s instruktorem autoškoly a jeho žačkou na motorce. Společně čekáme až bouřka přejde. Domů jsem dojel za neustálého deště, skvělý... 4.9.19 Slunečný den, dnes by to šlo. 14.9.19 Slavkov, Hrušovany, Dalešice, Velká Bíteš, Tišnov, Blansko, Jedovnice. Najeto 200km. Cestou trocha tréninku jízdy po zadním. 14.10.19 Teploty nad 20C, dnes by to šlo :-) 24.12.19 Termooblek, kombošku a hurá do Slavkova na hromadnou vyjížďku. Setkalo se nás tam možná kolem 100 motorek. Pěkná, Vánoční projížďka. Pro letošek asi už opravdu poslední. 8.2.20 krátké svezení jen tady po Dražovicích. 20.2.20 Dnes by to šlo, Vyškov a okolí. Je březen 2020, přesně rok od koupi. Motorka je v Dypree na roční prohlídce a venku řádí koronavirus. 27.3.20 Vyzvedávám motorku ze servisu a jedeme s Martinem prohnat naše sedmsetjedničky. 12.4.20 dnes najeto 163km. 10.7.20 mám za sebou 2 denní kurz jízdy po zadním. Do mrtvého bodu, kde se dá ujet velká vzdálenost pomalou jízdou, jsem se dokázal dostat jen na 4 kolce. A to i díky hrazdě, která pomáhá proti převrácení. Takhle se dá více soustředit na pravou rukojeť, zadní brzdu, spojku atd. S motorkou to bylo mnohem horší (CBR 125). Myslel jsem si, že mi to po těch letech ježdění na motorkách půjde lépe. Nebyl jsem schopný po mnoha a mnoha pokusech dostat přední kolo do nějakého rozumného úhlu. Kdybych neviděl, že to opravdu jde, myslel bych si a asi bych se i vsadil, že tahle stopětadváca na to prostě nemá výkon. V momentě, kdy totálně nas...ej odevzdávám motorku do rukou instruktora, je mé mínění o nedostatečném výkonu vyvráceno. Je to velmi deprimující. Pokud se tohle někdo nenaučí sám, velmi doporučuji nějakou motoškolu. Je to velká zábava. 17.7.20 Uherský Brod, dnes dopolední training wheelie. Tohle mě hodně baví. 22.7.20 A zase wheelie a pořád dokola. Tohle mě asi jen tak neomrzí. 6.8.20 Vranov nad Dyjí. Montáž padacích protektorů na rám a do os kol. Snad nebudou potřeba. 19.10.20 najeto cca 100km. 17.11.20 - po měsíci jsem ji trochu rozhýbal jen tady po Dražovicích. 25.11.2020 objednávám ABS wheelie BAR ( to bude zábava). 23.3.23 Po výměně brzdové, chladicí, spojkové kapaliny. Nový olej + filtry, přední pneu. Najeto celkově 6500km. Dnes najeto 210km. 1.2.2024 kupuji novou baterku

Motorku bych doporučil pro - Jak bylo popsáno v jednom testu: Ať je to jak chce, mám pocit, že 701 bude v běžném provozu pořádným hecířem a člověk se jen těžko ubrání nejrůznějším volovinkám.

Doplňky na motorce - Akrapovič splňující normu Euro 4, ABS Dongle kit, držák rz od R&G. Brašna Husqvarna s nosičem, zrcátka KTM, padací protektory v obou kolech a na rámu, pumpa spojky Oberon, napínák rozvodového řetězu Dirt Tricks, cnc modré doplňky.

Klady: lehká, velmi dobře ovladatelná, není zas tak náročná na údržbu a s tím spojené dlouhé servisní intervaly, mrštná, rychlá, překrásná a taky velmi dobře brzdí.
Zápory: není ani kam dát lékárničku, pro sundání sedla nepotřebuji klíče. Pořizovací cena "Akrapa" je celkem vysoká. Nulová ochrana před větrem, s tím se tady ale počítá.

Začalo to takhle: Simson S51 ENDURO, JAWA 350/640, SUZUKI DR800S BIG, YAMAHA TDM 850, HONDA XL1000V VARADERO, BMW R1200GS, HUSQVARNA 701 SUPERMOTO

Velmi stručné shrnutí od profíka Sršně zde:

www.autosalon.tv/reportaze

Kompletní videotest z Tenerife zde:

cool.iprima

Parádní video od kaskadéra Adama zde:

ADAM "SPECIAL" PESCHEL

Video z 7/2020 nový model testují kluci z www.motorkari.cz

Pěkné video z kurzu jízdy po zadním. Doporučuji!

7 letá pauza

2019
Moje dvě holky

Slejvák s krupobitím v obci Zaječí

Červen 2019

Červenec 2019 co se v mládí naučíš...

Červenec 2019 na otočku do kempu Merkur

24.12.19 Vánoce

20.2.20 Vyškov

27.3.20

10.7.20 Motoškola po zadním

25.8.20 Nejkrásnější pohled na svět z koňského sedla? Tak nevím no...

Březen 2023

Martinspeed
Martinspeed napsal 29.03.20 v 22:34

Tak ta poslední fotka se fááááákt povedla :D

Jura---VFR
Jura---VFR napsal 27.03.20 v 20:38 10b.

Martinspeed
Martinspeed napsal 22.03.20 v 09:48 10b.

paráda...tak už jsem tu na okrese dva...

CizekOndras
CizekOndras napsal 21.02.20 v 09:30 10b.

Hezká hračka

Lukas_yyc
Lukas_yyc napsal 31.12.19 v 16:44 10b.

Parádní mašina, musí být hodně zábavy!