Cagiva Elefant 125 (1993)

Vlastník Lusev
Vloženo 31.7.2019
Aktualizováno 31.7.2019

Po Mustangu první "velká" motorka ve sladkých 18-ti, kámoš potřeboval rychle peníze a já využil přiložitosti, které jsem nikdy nelitoval!

První dojmy - Motorka samozřejmě byla zastaralá, již v době koupě, ale vzhledem ke konkurenci MZ a Jawy, byla dělo a já nadšený! Pro kluka, co váží pod 80 kg a chce blbnout, navíc jednoduchá na opravu.

Motorku bych doporučil pro - Mlaďoch, co nechce skutr, ale endurový posez. Dokonce může jezdit plný plyn!

Příležitostná koupě motorky, nenáročné na péči a zacházení. Naučil jsem se na ní jezdit, protože s Mustangem (čest jeho památce) se nedala srovnávat. Už jsem se nemusel odrážet do kopce, pařezy a díry lehce přeskakoval, když padla a já sní, tak jsme vstaly a poklračovaly dál.
Při 125 ccm je to vodník, což bylo super, s rychlostí do 150 km/h (i když to bylo hardcore), ale měla především jen pár plastů, jež bylo možné rozbít, stupačku a podobně jsem narovnal sám.
Výkon 17 kw (úplný splašený vysavač, jako skutry to rozhodně nebyl), ale na naučení dostačující, cestou i necestou se spotřebou 3,5 až 6 l dle mojí odvahy. Brzdy na tuto motorku dostačující, podvozek jednoduše nastavitelný, ovladatelnost příkladná.
Pro spolujezdce utrpení a delší cesta po dálnici o ničem. Proplést se mezi auty, na okresku, polňačku, přes louku, do lesa, než Vás někdo chytí ! Úložný prostor nicotný, servis nic moc, když bylo potřeba díl např. rozetu, těsnění, ..., tak jen z Itálie a dalo se udělat i na koleně. Konstrikce velmi jednoduchá, takže skutečný opravář zvládl cokoli.