Cagiva Elefant 125 (1989)

Vlastník xRostax
Vloženo 2.11.2010
Aktualizováno 18.11.2010

No tak motorka koupená od mého dobrého kamaráda s vydinou že všechno vím a že mě nic nazaskočí z potíží.Řeknu vám to teda byla mejlka !

Velký oči pro velkej výkon ve 125.Nic me nemohlo už odradit od té slavné koupi.

\r
Motor předelaný kitem na 160 v papírech 11kw. co víc si přát v 16 že ? Spousta náhradních dílu prostě super.

\r
Počkal jsem tedy až prodám svoji bývalou mašinu.Motorku jsem celý štastný koupil a ješte ani nebyla splacená.No neměl jsme ji ani týden (mezitím jsem už řešil béžne drobné závady) a v motorce najednou zarachotilo a asi v 80 km/h začala kuckat a pískat tedy jsem pohotově vymáčkl spojku a chcípl motor v domění toho nejhoršího.\r
\r
Dotlačily jsme ji společně s předchozím majitelem ke kamarádoj a začli rozebírat já v té dobe neměl ponětí kam šáhnout kdež to Ondra to už měl v rukou Nastartovat šla ale hrozně pískala takže budto přidřená nebo vodní pumpa. Naštestí ani jedno ale co to tedy je ? Nakonec se tedy ukázalo po dlouhej bádání že to je klika.Není problém vyměnit máme jinou jenže s tou proste cagiva nejela.Musel jsem tedy obědnat jinou k tomu i jinou řetezovku. No a prostě cagiva si dalal oraz a řekla že jezdit nebude a taky nejezdila prostě řekla že ne.Bádaly jsme proč a ne.Jiskru házi několik svíček nových NGK,vše jde tak jak má a nejede !Nakonec došlo na úplné přeložiskování motoru,výměnu oleje,celkové vyčištění,prostě výměne snad uplne všeho.No a takhle jeden den po skvělým večeru si asi řekla že mě dopřeje trochu štestí já dostal poslední chut zkusit neco vymenit znova a prohazovali jsme řídící jednotku nápad kolegy.Sláva chytla.Takže se doladilo pár věcí a šlo se jezdit.Řeknu vám ta dostala po držce ! po takový době cca asi 3-4 měsíce ješte k tomu v létě.Pak šla do světa No prostě jeden nekonečnej příběh.Na konci jsem už taky všechno uměl po paměti .

\r
Musím hlavně poděkovat patt22 že to všechno absolvoval semnou a nikdy me v tom nenechal jinak bych ji asi pustil ze skály . Díky !!!

\r
Dneska cagivu už nechci ani vidět.Hlavne zvuk 2tak. me děsí už dopředu slyšim jak místo jekotu to uděla bééémm a už proste nepojede mužete roztláčet co chcete

akrapáák
akrapáák napsal 05.11.11 v 18:46

Tak todle znam neco podobnyho sem mel doma a to u simsona a pek ne sem ho preplatil.