Cagiva Elefant 125 (1995)

Vlastník jorgemike
Vloženo 8.8.2008
Aktualizováno 10.10.2009

přesně řečeno je to elefantre je to novější model než elefant doplněný el.startérem
na to jak stará tato holka je podává úctihodné výkony mám na ní uděláno go motoru a šlape jako hodinky je to super stroj!!!

asi jako každej fechtl simson minibike jawa 175 a to dobrej kamarád pujčí

akorát hledám někoho Z třebíče pokud možno taky S nějakou 125 KOU abych nejezdil SÁM !!

icq 261-118-738

takže sem získal nějaké skušenosti tak sem něco napíšu na motoru co se koupil už bylo celkem dost naježděno tak se stala věc nemilá a to že se mi vyloupl kus nicasilu u výfukového kanálu ten vlítnul pod píst a udělal celkem paseku a tím to vše začalo motor byl celej rozebrán přetěsněn a vyměněna ložiska zrepasovaná klikovka atd. mor byl ve vnitř v celkem pěkném stavu (eště že tak) poté sem k motorce dostal přidřený kit na 160 ccm spolu s větším karburátorem a nedalo mi to a místo spravení dosavadního pístu a válce o obsahu 125ccm je namontován kit na 160ccm to vše mě vyšlo cca na 6000 kčs tak doufám že to bude stát za to!!!

pár technických keců:

moto je staršího data výroby a nemá přívěru nemá to sice takový výkon jak moto s přívěrou a nejde tak pěkně do ukrutně vysokejch otáček ale jede taky celkem slušně ale hlavně moto nemá takovou vysokou spotřebu a motor déle vydrží.Jinak je motorka osazena kvalitními komponenty jako např.brzdy brembo zadní tlumič marzzochi atd.

když už se dělal motor tak při té příležitosti byla motorka celá rozebrána do posledního šroubku a odvezena k lakýrníkovi na novou barvu která se vším všudy s nasříkáním rámu plastů no prostě všeho vyšla na 4000 kč zadní kyvná vydlice je ve stříbrném komaxitu a výfuk v černém

dále jsou nová ložiska i gufera v přepákování nový olej v motoru nová brzdová kapalina nový rychlopal i gripy nová řetězovka atd.

motorka prodána bylo mi jí celkem líto ale postup je holt postup a všechno zlý je k něčemu dobrý tak ať slouží novému majiteli při nejmenším alespoň tak jako mě

jorgemike
jorgemike napsal 07.09.09 v 18:56

dík luke

_LuKe_
_LuKe_ napsal 31.08.09 v 12:49

...po podrobnějším ohledání kdy jsem tvoji dvácu viděl na živo ,uslyšel ten krásnej zvuk ,a vyvalil oči na ten záběr (zátah) musím konstatovat - fakt čupr motka ... ... prostě za 10 kemo

jorgemike
jorgemike napsal 12.07.09 v 17:48

tak něco už je ale fotky kde je vidět moto v kupě tam sou zatím jen starý ale to brzo napravím

Heretic99
Heretic99 napsal 12.07.09 v 11:20

koukam, ze sis ji udelal, to je ferovy vypada gut

PepanTDR
PepanTDR napsal 08.12.08 v 16:09

Zdar závodníku, už sem tě párkrát viděl (ve Starči na závodech a pak přímo v Kožichovicích) a celekm pěknej zvouček, 2T ty já rád Tak ať ti to jezdí