Royal Enfield Interceptor (2019)

Vlastník Alceste
Vloženo 4.6.2020
Aktualizováno 17.7.2022

Chtěl jsem motorku, na které bych mohl jezdit delší trasy bez pocitu, že se po 4 hodinách jízdy rozpadnu :D (viz- 535ccm jednoválec)

Motorka koupena od Scheiter&Gross Zweiradtechnik Annaberg - Opět velmi vstřícní a sympatičtí lidé, se kterými byla radost se domlouvat, pracovat a jednat.

Triumph Bonneville T100: Nádherná motorka, na které mne překvapilo množství plastů a samozřejmě i cena ve srovnání s R-E. Po zkušební jízdě jsem si řekl, že to jsou téměř identické motorky co se jízdy posedu i výkonu týče, rozdíl asi jen 7 koní.

První dojmy - Když jsem tak sledoval novinky, vyhlédl jsem si tuto motorku, protože je svou konstrukcí stále velmi jednoduchá, není na ni nic navíc a ve své jednoduchosti mi přapadala krásná. Po první jízdě na ni jsem věděl, že ji musím mít !

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky rozhodně a také pro lidi co se nikam neženou, chtějí si udělat výlet a ve stylu klidu a pohodě.

Doplňky na motorce - Pouze padáky na motor, vypadá to lépe a plní i jistou funkci v případě nutnosti (která snad nikdy nebude třeba)

Červenec 2020 : Vyměnil jsem filtr vzduchový papíroví za DNA látkový spolu s otevřeným krytem. Rozdíl byl hned znát, motorka lépe táhla a zrychlovala. Nevím jestli bych ale doporučil změnu, není to až tak velký markantní rozdíl. Motorka kvůli tomu nejede rychleji, jen o trochu svižněji akcelruje.

Měl jsem domluvenou zkušební jízdu v Annabergu u dealera, ale zásilka se nějak zdržela a jelikož jsem měl cestu i na Motoemotionfest 2019 kde byla i tato motorka, rovnou jsem si ji tam i vyzkoušel. Musím říct a upřímně poděkovat klukům z Vintage Garage, že mi umožnili se na ni projet.
Ve srovnání s mou ''pětistovkou'' je to nebe a dudy :D . Spojka krásně pracovala, téměř žádné nepříjemné vibrace, motorka poslouchala bez nucení do zatáček. Čekal jsem s větší vahou trošku horší manipulaci a manevrování ale opak je pravdou, jelo se mi na ni ještě snáz. Zrychlovala dost na nutné předjetí, ale ne tak že by mne to hodilo dozadu jako Kawasaki Ninja (kterou jsem si taky vyzkoušel u kamaráda a upřímně mne ta motorka trochu děsí :D). Přesto i když na Interceptoru jedu svou stovkou, je to stejný adrenalin a skvělý pocit z jízdy jako na modernějších strojích ve větší rychlosti. Brzdy nejsou nic přehnaného, slouží jak mají a jsem s nimi naprosto spokojený.
Prostě a jednoduše řečeno, byla to přesně ta motorka, kterou jsem chtěl pro své učely a styl jízdy. Ideální výlety jsou na ni kolem 70-100km/h, umí jet i 130+ , ale to už není moc příjemné, ať už kvůli vibracím, nebo silnému větru.
Z mého pohledu motorka nepotřebovala žádná ''vylepšení''. Zvuk je naprosto užasný a nerušivý, přesto je slyšet a je to okolap jak s***ň :D. Jediné co tu postrádám a to je čistě můj vlastní dojem, je ta nakopávačka jako mají jednoválce, nejsou vůbec třeba, ale člověku to nedá to jednou za čas nakopnout, když může :D .

PS: Jediné nad čím bych do budoucna přemýšlel a doporučil i ostatním potencionálním vlastníkům teto motorky je lepší sedlo, přeci jen po 2 hodinách jízdy už to moc příjemné není. Dále lepší zadní tlumiče, není to nutnost, ale pro komfort, přeci jen některé české silnici jsou jako dělané pro motocross a tanky :D . Do budoucna plánuji přidat nějaké brašny, ale kvůli celkem vysoko posazeným výfukům je to celkem problém najít něco adekvátního co by nenarušilo styl motorky, tak snad jiné a menší laďáky.

teneros
teneros napsal 25.11.23 v 09:53 10b.

Bloodhawk
Bloodhawk napsal 25.08.20 v 22:29 10b.

Pecka uplně. Nádherná stylovka nad kterou musí srdce gentlemana zaplesat.
Gratuluji a přeji krásné zážitky s tímto bezvadným strojem.

M14
M14 napsal 20.08.20 v 00:27 10b.

kirman84
kirman84 napsal 17.08.20 v 22:09 10b.

nexus
nexus napsal 28.06.20 v 07:53 10b.

miluju tyhle klasiky