Yamaha X-max 300 (2018)

Vlastník idared
Vloženo 4.2.2021
Aktualizováno 5.12.2021

Super skútr na kratší vyjížďky i větší cestování

Motorka koupena od motomo

Honda Forza 300: X MAX se mě zdál lehce větší a o cca 2 kw větší výkon

První dojmy - Před ním jsem měl PCX 125 a to se pak maxík zdál jako šíp, pružný rychlý, pohodlný

Motorku bych doporučil pro - Řekl bych, že úplně pro všechny, kteří chtějí víc než 125 ccm a na motorku si zatím netroufají. čeká vás skvělá zábava a hodně zážitku z jízdy.

Doplňky na motorce - Originální plotna a kufr yamaha 39l, variátor Malossi Multivar 2000

Chtěl jsem něco víc než 125 ccm, a X MAX 300 se mě zdál jako nejlepší volba. Zvažoval jsem i Forzu 300, ale ta má lehce nižší výkon a zdála se mě i menší. Kupoval jsem jako nový stroj, zatím najeto cca 18 000 km a rozhodně nelituji. Byli jsme na něm s manželkou v Chorvatsku, najeli jsme cca 1800 km, a v pohodě nás dovezl tam i zpět a to se spotřebou lehce přes 3 l/100km. Pravda je, že jsme jeli plně naložení a to je pro tento objem motoru dost náročné, ale i tak stálá cestovní rychlost 100 - 120 km/h. Jinak úžasný stroj pro jednoho i na dlouhé cesty. Posez je komfortní i pro spolujezdce, cítíme se, jak v křesle. Loni jsem si nechal namontovat variátor Malossi Multivar a akcelerace je o poznání lepší. Dokáže jet s větrem v zádech i 160 km/h !! Optimální cestovní rychlost 120 - 130km/h, tak klidně i dálnice.
Jako klady bych uvedl spolehlivost, nízká spotřeba, pohodlnost, rychlost.
Nedostatek jsou brzdy, kdy při nouzovém brzdění musíte pořádně zabrat.
No samozřejmě a to platí všeobecně, malá kola přední 15" a zadní 14" jsou při jizdě po špatné silnici hodně znát.

Dnes jsem ale v pozici, že manželka si začíná dělat velké A, skútra po mě převezme a já dělám další krok, jdu do Hondy NC 750x

5.12.2021

Nakonec je vše jinak, nekoupil jsem NC 750X, ale YAMAHA TRACER 700, přidal jsem si ji na tyto stránky, manželka dodělala velké A již v během kurzu zjistila, že se jí líbí víc na motorce, tak jsem zamáčkl slzu, maxíka prodal a ženě jsme pořídili Kawu Z650 a již jezdíme každý na své !!

Na zážitky s maxíkem budeme s láskou vzpomínat , novému majiteli přeji také hodně zážitků !!!

KALUP
KALUP napsal 07.02.21 v 18:12 10b.

Já měl X-MAX 250 za 5roků najeto 50tis. Tyhle Maxíky to je kvalita .
Teď mám NC700X za 8roků najeto 148tis.Tyhle NCčka to je kvalita .

Myschan
Myschan napsal 05.02.21 v 15:06 10b.

Pěkný kousek. Já se rozhodoval stejně a vybral Forzu. Výkon trošku menší, ale zase se mi zdálo, že má víc místa na nohy. Každopádně přeji hodně radosti ze skútru i z budoucí motorky

pali3x
pali3x napsal 04.02.21 v 17:01 10b.

Pokiaľ má človek veľké A - kľudne môže hneď kúpiť normálnu motorku. Osobne by mi na skútri chýbalo radenie rýchlosti . Okrem toho skúter je taký... no "sterilný" dopravný prostriedok.
Prajem šťastnú ruku pri výbere motorky