Honda VT 750 Shadow C2 ACE (1999)

Vlastník miso_sr
Vloženo 26.7.2022
Aktualizováno 26.7.2022

Dostatočne silná, veľká a pohodlná mašina, pridajme ku tomu spoľahlivosť Hondy a nerozmýšlal som dlho

Yamaha XVS 1100 DragStar: musel by som investovať do servisu, nie som fanúšik xvs nie je to najspolahlvejšia motorka
Honda VT 1100 Shadow: ACE je nezohnateľná za normálne peniaze, A3 ešte viac
Suzuki VL 800 Volusia: mne osobne sa moc nepáčila, nakoniec som zobral lepší stav a menšie peniaze hondu
Kawasaki VN 1500: nedala sa zohnať, tak isto má závažnejšie známe problémy
Suzuki VL 1500 Intruder: nebola na bazároch nikde, len zlý stav

První dojmy - Oproti vt600 je znateľne v??šia, pravá dospelá motorka na ktorej viete precestovať Európu. Na 110km ani neviete že ide.

Motorku bych doporučil pro - Každému kto sa nenaháňa za objemom, výkonom. Je to zbytočné, táto mašina spraví všetko čo od nej chcem, čo od nej bude chcieť 99 percent ľudí. Niekto kto si vie užívať jazdu v hociakej podobe.

Doplňky na motorce - Menil som riadidlá za vyššie, nepáčilo sa mi ako to vyzeralo (ako fúrik/kolečko), nosím kufre koženné, vyzerá to pekne hodí sa to na ňu a celkom ich využívam. Operadlo montujem len ak niekoho veziem.

Pozeral som všeličo, ale po jednej honde som vedel že asi zostanem pri rovnakej značke.
Keď som sa popýtal na Facebookovej skupine či niekto nepredáva mašinu a ešte nedal inzerát, a jeden pán dal fotku vzácnej Deluxe verzie tak som mu písal nech vymaže komentár a zajtra hneď idem pozrieť.
Parádna cena, raritná motorka, malý nájazd a celá kúpa prebehla behom dňa.

Motorka ide presne tak ako sa od nej očakáva, trochu lenivejšie veď je to predsa cruiser, ale pohodlne. Pre mňa výzorom a pocitom z jazdy vyhrala zatiaľ na plnej čiare. Cítite sa ako v nejakom Americkom filme, ale na poskromnejšej Honde.

Motor v dokonalom stave, rád sa drží otáčkami na spodnom strede, vibrácie necítiť žiadne pritom typ motora je notorický vibrátor. Známy tým že je naozaj spoľahlivý.
Brzdy sú také, vpredu jeden kotúč vzadu bubon. VT600 brzdila lepšie, menšia motorka na rovnaké brzdy. Musí človek rozmýšľať a nedostať sa do situácie prudkého brzdenia lebo vás nepodrží.
Podvozok mäkší, ale nie moc, predok nie je ako na vode ale pekne filtruje nerovnosti, zadok tak isto. Cruiser ale podržal ma aj v zákrutách.
Ovládateľnosť, no na začiatku som mal rešpekt, oproti mojej bývalej vt600 je to raz taká mašina velkosťou, ale ak sa do toho človek dostane tak je pekne ovladatelna, svižná.
Sedadlo spolujazdca je oproti takej Yamahe xvs alebo Honde vt600 sto krát lepšie, ale stále to je nič moc. Opierka pomáha ale spolujazdec sa začne sťažovať na slabú hrúbku. Gél by to vyriešil.
Náhradné diely sa dajú zohnať všade, tak isto aj nejaké doplnky a aj za dobré peniaze.

Na motorke jazdím aj mesto, aj okresky, aj dialnice a naozaj to všetko zvláda v pohode. Veľká na cestovanie, ale ľahká aj do mesta. Okresky ako na každej podobnej.

Po nejakej dobe bolí zadok, v USA sa dá za dobré peniaze zohnať super sedadlo ale u nás to je iný príbeh. Tak cestoval by som len s gelovym sedadlom. Síce oproti 600vke prejdem raz tolko bez bolesti zadku ale aj tak bolí :D Celodenné výlety s prestávkami dáva ako nič.

žižala.
žižala. napsal 01.08.22 v 17:04 10b.

Supr stroj.

dzej.pi
dzej.pi napsal 29.07.22 v 06:59 10b.

Taky jsem ji měl v hledáčku, ale pak se naskytl Introš a bylo rozhodnuto.
Ať Ti slouží.

PSanec
PSanec napsal 27.07.22 v 07:29 10b.

Pěkný custom od Hondy,Krásná jsou drátěná kola.jen pohodové km.

DeaDDream
DeaDDream napsal 26.07.22 v 22:10 9b.

tak pohodlne kilometre a niekde na sk sa zdravíme