Kawasaki EL 250B (1994)

Vlastník Tengino
Vloženo 23.3.2023
Aktualizováno 31.5.2023

Ideální motorka pro začátečníky a pro ty co se ze začátku bojí velkých motorek.

První dojmy - První jízda s touto motorkou byla super. Nízká motorka dává pocit bezpečí, že ať se stane cokoliv, tak se nemusí člověk bát, že nedosáhne na zem. Ideální i pro lidi menšího vzrůstu.

Motorku bych doporučil pro - Vhodná pro začátečníky, lidi malého vzrůstu..

Doplňky na motorce - Padáky a kufry

Začnu trochu neobvykle Původně jsem motorku a ni skupinu A vůbec nechtěl, ale nakonec jsem byl pracovním kolektivem k tomu tak trochu dotlačen. Musím říct, že to bylo nejlepší rozhodnutí
Ale co jsem věděl hned ze začátku, že chci pouze a jenom choppera, nebo cruisra. Že mně bude bavit jen si tak v klidu "prdět" krajinou. A taky to tak dopadlo. Samozřejmně jsem slyšel, že na takové motorky mám ještě padesát let čas (mě je 34), že na ovládání by byl lepší naháč apod..
Začalo tedy hledání ideální motorky pro začátek... A to na mně najednou vyskočila tato Kawa. A hned bylo jasno. Perlička je, že když jsem ji kupoval, tak jsem ještě neměl ani ŘO sk. A a byl jsem teprve v autoškole, ale majitel mi ji ochotně přivez domu a ještě týž den jsme vyřešili přepis apod..
Motorku jsem pak objednal na servis, kam se po dvou měsících dostala a po vyzvednutí ze servisu už jsem na ní legálně odjel.
V servisu dostala nové penu, seřízení a vyčištění karburátorů a před výjezdová kontrola. Bohužel bylo také zjištěno, že má slabé tlaky ( kroužky nebo vyběhané válce), a tak neudrží volnoběh. Takže se nesmí úplně vypínat sytič.
První výjezd hned ze servisu byl opravdu super, motorka splnila vše co jsem očekával a hned první den jsem najel cca 80km. Jak už jsem psal motorka se dobře ovládá a na mně je skutečně pohodlná.
Co se týká dílů, tak dají se najít na vrakovišti, nebo na známých webech (wemoto.cz cmsnl.com). Co je ovšem problém najít i na vrakovišti jsou boční plasty. Prakticky nemožné. A když už nějaké najdete, tak mají ulámané držáky (ty na šroub). Opravu jsem zvládl sám viz. galerie.
Jinak základní servis jako je výměna oleje a filtru se dá pohodlně zvládnout i se základním nářadím.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 10.04.23 v 17:54 10b.

Trápení s kastlíky mám i na Vulkánu. Dík za návod. Tak užívej tu pohodu.

Matess727x
Matess727x napsal 25.03.23 v 11:48 10b.

Před lety jsem se na ní svezl (kamarád jí na prodej dovezl z Německa) a moc se mi to líbilo. Kdybych v té době neměl motorek několik, hned bych si jí tehdá koupil.

petr13
petr13 napsal 23.03.23 v 18:48 10b.

PSanec
PSanec napsal 23.03.23 v 12:41 10b.

Malej,šikovnej a hezkej.