Suzuki GV 1400 (1986)

Vlastník meridian
Vloženo 25.8.2023
Aktualizováno 22.4.2024

Je to tank, autobus, pořádný kus železa, ale především úžasná obrovská mašina.

Honda GL1500 GoldWing: Více mě zaujala jedinečnost Suzuki Cavalcade a projev motoru do V.
Yamaha XVZ 1200 Venture: Byla to možnost, asi to bylo o tom, že Cavalcade se mi líbila více.

První dojmy - Je to těžká, opravdu velmi těžká motorka, manipulace na místě je náročná, a to nejsem žádné tintítko, ale když se rozjedete, opřete se a hodíte si nohy na předkopy, tak si připadáte, že jste opravdový pán cest a můžete jet na konec světa :-)

Motorku jsem si dovezl ze zahraničí, u nás se s touto motorkou na cestách téměř nepotkáte a ve světě už také moc ne, o to byla tato motorka pro mě lákavější a chtěl jsem vyzkoušet úplně jiný styl motorky než jsem doposud měl, resp. mám. Svezení je jedinečné, "4-válec do V" šlape nádherně a ještě hezčí má zvuk. Jedná se už o starý těžký kus železa, ale po rozjetí je to cestování první třídou pro řidiče i spolujezdce. Motorka má na svou dobu špičkovou a nejvyšší možnou výbavu nabízenou pro Cavalcade, a to "LXE", která obsahuje: radiomagnetofon, automatické nastavení vzduchového podvozku, tempomat, dofuk obou sedadel a opěradla spolujezdce, automatické vypínaní blinkrů po výjezdu ze zatáčky, ukazatel zařazené rychlosti, přísvit do zatáček a další vychytávky Léty unavené pružiny v předních vidlicích jsem nahradil novými progresivními, teď to nemá chybu, skvěle žehlí nerovnosti.
Vzhledově se mi na motorce nejvíce líbí retro zadní světla ve stylu starých amerických veteránů a modré provedení. Je to motorka, která budí respekt a přitahuje pozornost. Sám jsem ještě nedávno nevěděl, že Suzuki vyráběla motorku ve stylu Goldwingu. S odstupem času jsem zjistil, že často radši šáhnu v garáži po Cavalcadě než své oblíbené Africe . Jinak Cavalcadu mám na veteránských značkách.

puffybodie
puffybodie napsal 23.04.24 v 18:18 10b.

Pecka

Ja teda mam XVZ 1300 Royal Star Venture, uz tu novejsi "kulatejsi". Po Cavalcade jsem koukal, ale jak rikas je to uplna rarita a ja chtel jezdit no. Ted to jeste doplnuje HD FXDF Fat Bob a taky bomba.

valivali
valivali napsal 23.04.24 v 14:34 10b.

rarita

Joa
Joa napsal 23.11.23 v 16:12 10b.

Úžasný koráb a ten zvuk, prostě nebeské varhany. Tak mnoho šťastných kiláků!!

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 04.11.23 v 22:04

Body nejde vložit. Copak to?

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 04.11.23 v 22:04

Trochu mi to připomíná Valkýru od Hondy, ale jsem laik, tak jen na první pohled. Jinak tohle je opravdu zajímavost za 10b.