Benelli TRK 702 X (2023)

Vlastník Marv8427
Vloženo 15.9.2023
Aktualizováno 23.3.2024

Moje první nová motorka, teprve se chystám prvních 1500km zajíždět, pak budu vědět první dojmy. Zatím vše v pohodě.

Motorka koupena od FIRMA:LRauto (Staříč)

KTM 790 Adventure: Cenová nabídka Benelli 189.900 + 10000 příslušenství (kufry, rám, výhřev rukojetí a sedla + 5let záruka).

První dojmy - Po svezení u prodejce jsem věděl, že to bude pro mě dostatečné. Ze 150koňovych strojů už jsem asi vrostl a pohodlí je priorita. S mými 170cm dosáhnu na zem špičkami, celé chodidla na zem nedám. Při manipulaci na místě jsou znát kila navíc, ale při jízdě je to vše pryč. Vážím jen 74kg, tak mi výkon 52kW stačí. 16.9.2023 - Tak dneska prvních 350km společně s kámošem na KTM 1290 SA. Jízdní dojmy jsou...spokojenost. Nejeli jsme žádnou kochačku, spíše svižná jízda, kdy po natankovani jsem zjistil spotřebu 4,8 na 100km, což si myslím je dobrý výkon. S pneu Pirelli Scorpion Rally STR taky spokojenost. Když jsem ze začátku jeli , tak po 50km mi bylo řečeno, že se toho moc nebojím, když na těch špalkach klopim zatáčky jako bych už ty gumy byly zajeté...?. Ale opravdu mě překvapily, ani v tahlych zatáčkách v rychlostech kolem 130km/h se Benellka Nekroutila ani nijak nevlnila. Co se týče zpětných zrcátek, tak v žádných rychlostech jsem neměl problém skvěle vidět za sebe. Když čtu v nějakých recenzích vibrace od řidítek, nebo do stupaček, tak se musím vždy pousmát. Zkuste si jet na VS 1400 intruder a ucítíte co jsou vibrace od dvouvalce. Tady na Benellce vůbec nic. Do 130km to jede krásně, pak už je znát slabší výkon, ale myslím, že až bude zajeta, tak budu moct lítat max otáčky a pojede to i potom. Dneska chvíli 170km a pořád by to jelo. Při 130km na 6 stupeň otáčky asi 5500... Větrný štít na mých 170cm dostačující, ale pro vyšší postavy bude potreba asi dokoupit vyšší, jelikož je na pevno uchycen a nejde vysunout výše...Jedine nad cim jsem se podivoval je, že i kdyz je pod motorem kryt, tak je celkem na raně olejovy filtr, tak mozna si dodelam nejaky nadstavec, abych ho od nejakeho kaminku neprovalil... Řadící páka i pedál zadní brzdy jsou dostatečně velké. Rychlosti tam padají skvěle, neutral najdu hned. Nestalo se mi, že by mi nějaký kvalt vyskočil. Zarazila mě trochu kontrolka hladiny benzínu. Ze začátku hned ubyla jedna carka, pak dlouho nic...kolem půlky nádrže dlouho...a pak to rychle skončilo na třetinu a následně po ujetých 300km blikala rezerva, občas se objevilo zase 1/3 nádrže. No a od těch 310km svítila rezerva, že už tam nic není a na pumpě jsem tam po 335km nacpal 16,2 litrů...takže tam přes 3 litry ještě byly. No prostě vím, že to na plnou nádrž bez problémů ujede 350km a více. S lehkou pravou rukou se nebudu bát delší cestu jet i 400km... Další dojmy dodám později...?. 21.9.2023 - Tak dneska dalsich dopoledních 200km. V horských oblastech už bych ocenil i ty vyhřívané hefty, které ještě nemám. Zase sem nezjistí žádná negativa, snad jen že tachometr má odchylku 5-7km/h dle toho jestli jedu 60 nebo 100km/h. V obci Se dá jezdit na čtverku, od 2500 otacek se to hezky posbíra pri pridani plynu. Samozřejmě i na ostatni kvalty, ale nejlepsi je ten prostredek od 4 do 7tis, kdy to jede fakt hezky. Taky jsem vyzkoušel lehky terén, ale neni to jako na lehkem enduru EXC apod. Je to takove těžkopadne, ale na šotolině se da v zatáčkách hezky plynem driftovat. 26.9.2023 - Už mám 800km a pomalu se budu chystat na první servis, tak pak hned podám zprávu kolik stál. Následné servisni intervaly jsou vzdy po ujeti dalsich 6000km. Ted obcas jezdim do prace a vracim se za tmy. Svetla myslim sviti dostatečné (viz. fotografie). Jinak po ujetych 300km zase zacalo svitit hladove oko, ale opet tam byl benzin jeste na dalsich 100km. Vysledna spotreba byla 4,7 l/100km. Myslim, ze s plnou naloží se pres 5litru asi nikdy nedostanu. Servis domluven na 5.10.2023 - tak potom napíšu cenu apod. 6.10.2023 - Jsem obdrzel SMS, ze si muzu vyzvednout stroj. Cena za prvni servis 3180,- ( upřímně jsem čekal méně ) za výměnu 2,2 litrů oleje s filtrem a lehkou kontrolu, ale asi to tak musí u nového stroje být. Jo a jinak doplňkové vybavení stále ještě na prodejně nemají, tudíž kufry a spol jsem ještě nemohl otestovat.. 25.10.2023 jsem dostal informaci, ze doplňkové vybaveni maji na prodejně, ale mají dost práce v servisu ( mají tam jen jednoho člověka ), tak neví kdy se k montáži dostane. Nicméně motorku jsem tam odstavit a čekám na předání..., snad už kompletu, za který jsem zaplatil. 2.11.2023 jsem si byl vyzvednout motorku. Mám instalovány kufry, vyhřívané ruky a sedlo ještě na skladě není. Rovněž ani rám ještě není. No letos už to asi řešit nebudu, zastavím se tam až příští rok. Nebo možná dle počasí ještě letos, kdyby jim komponenty dorazily. Jinak kufry jsou pěkné, bytelne...

Doplňky na motorce - Prodejce ještě neměl na skladu doplňkové příslušenství, které bylo za cenu 10000,- . Bude mě kontaktovat a asi při prvním servisu v 1000km mi vše dodá.
Jinak jsem si u soudruhu z Číny objednal držák na navigaci, který jsem uchytil nad displey, dále vyšší plexi. Prodejce Benelli ještě doplňky na moto nemá. Tak vše řeším přes Aliexpres...

V roce 2024 se chystám Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, tak potom dopíšu další zkušenosti...Jízda s kufry apod... Letní výlet naplánován na cca 3000km. Po jeho příjezdu v půlce června 2024 budu hned dávat na druhý servis v 6000km, tak zase napíšu cenovku a úkony co tam byly provedeny.

Bubla-cz
Bubla-cz napsal 08.04.24 v 14:25

Ahoj. Dobře se to čte . Koupil jsem dvě i pro manželku .ale ne X protože jsme menší a i z těch 790mm stojíme ne úplně na špičkách ale zvedlé paty . Už se nemůžeme dočkat . Tento týden už bychom je měli mít. Ale píšu hlavně proto že jsem se někde na zahraničním you tube dozvěděl že problémy s palivoměrem se řeší aktualizací softwaru zkus u prodejce jestli ti to upgraduje. Přeji hodně šťastných kilometrů.

Bazalka
Bazalka napsal 09.02.24 v 08:35 10b.

jawatar
jawatar napsal 01.11.23 v 10:49 10b.

Na Suzuki už nevlezeš,to ti garantuju! Krásná mašina, konečně zábava!

NordWest
NordWest napsal 18.09.23 v 07:43 10b.

Perfektní, díky za první dojmy z jízdy. Taky o ní uvažuji a tyhle informace jsou nad zlato. Přeju opravdu hodně šťastných kilometrů.

Murri
Murri napsal 17.09.23 v 08:31 10b.

Gratuluji ke krásnému novému stroji. O tenhle typ se bude zajímat hodně motorkářů, kteří uvažují o koupi nové. Tak prosíme postupně doplňovat jízdní dojmy a zkušenosti s prodejcem a následným servisem. Záruka pět let je vypadá jako pádný argument pro koupi. Tak ať dobře slouží a dává i radost a emoce z jízdy.