Harley Davidson FLHR Road King custom (2005)

Vlastník MS777
Vloženo 13.11.2023
Aktualizováno 13.11.2023

HD Road King 05’ ,,Freedom Machine”

První dojmy - Když jsem se na tomto 400 kilovém HD před koupí poprvé rozjel, okamžitě mi jízda vykouzlila rohlik na xichtě a já měl jasno, beru!

Motorku bych doporučil pro - Tuto motorku bych doporučil jak rebelům, tak například doktorům a různým úředníkům na vysokých pozicích, podnikatelům, zaměstnancům a všem, kdo očekává od motorky pohodovou, pohodlnou jízdu, styl. Na této motorce se budete cítit svobodně a osobitě.

Doplňky na motorce - Motorku jsem si lehce doladil k obrazu svému. kožené brašny jsem vyměnil za plastové a prodloužené, originál sedlo pro dva jsem vyměnil za single seat od značky Mustang Seats s prošíváním typu ,,Diamond”.
Nyní v listopadu na konci sezóny jsem dal na Road Kinga menší černá zrcátka a nainstaloval reproduktory JBL Cruise. Žádné další úpravy neplánuji. Motorce tak zůstal poměrně originální vzhled s výše zmíněnou menší úpravou, kterou lze vrátit kdykoliv za pár minut do původního stavu

Jízda na motorce pro mě znamená odpočinek, odregování od běžného života, vyjížďky na výlety a podobné. Nehledám adrenalinový zážitek. Vlastnil jsem spousty motocyklů různých kategorií, od silničních sportovních až po motocrossové.
Nyní jsem zvolil HD. Motorka vás nenutí jezdit rychle a tím zbytečně riskovat průser. Splňuje všechna očekávání, ke kterým je postavena. V minulosti jsem slyšel spousty ,,hejtů” na motocykly Harley Davidson. Prý to nebrzdí, nezatáčí a já nevím co ještě.. Můj názor, a myslím že i většiny Harleyářů je ten, že to říkají většinou lidé, pro které jsou HD příliš drahé, nebo potřebují sportovní jízdu plnou adrenalinu. Ano, pro takové lidi Harley Davidson není. I když jak se říká kdo umí, umí. I na HD se dá samozřejmě jezdit sportovní jízdou. Osobně se mi Road King řídí velmi pěkně, v zatáčkách mě baví a motorka vždy zabrzdila tak, jak jsem chtěl a potřeboval. Je to zkrátka těžký americký stroj, který má svůj styl. Celý se klepe díky tomu obrovskému Véčku pod vámi. Má krásný zvuk a jízda na něm je velmi pohodlná, kategorii Touring si opravdu zaslouží.
Abych jen nechválil, má i svůj mínus, a tím je samozřejmě ovládání motocyklu ve velmi malé rychlosti, nebo například různé manévrování s motorkou, například když se chcete s Road Kingem otočit na dvorku, vycouvat z parkingu a podobně. Není divu, je to těžká váha mezi motocykly. Je to stroj pro chlapy, na podobné manévrování je třeba síla. Jakmile se však rozjedete, vše nádherně začne fungovat a Road King už dělá jen radost. V malých městských uličkách si ho moc neužijete, tam bych volil spíše italskou Vespu. Za to na cestování, okresky, dlouhé roviny a zatáčky, to je na tomto stroji zkrátka paráda.
Nyní mám v jeho sedle najeto necelých 5000 km a stále mě baví jako na začátku, když jsem ho poprvé přivezl. HD má aktuálně najeto
18***km a vše funguje jak má.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 20.11.23 v 21:43 10b.

Pěkný stroj pro zletilé, kteří nosí trička alespoň o dvě čísla větší, než já. Ať ti slouží.

dzej.pi
dzej.pi napsal 17.11.23 v 10:00 10b.

Pěknej stroj. Ať Ti dělá jen radost.

Fycantrop
Fycantrop napsal 16.11.23 v 16:42 10b.

Tak to buď rád že Ti padl do ruky , já se ho zbavuju právě . Ale jak se říká : hlavno kolama dolů

TryznitelDemonu
TryznitelDemonu napsal 14.11.23 v 16:59 10b.

Tak je to správně, tak to má být.

MS777
MS777 napsal 14.11.23 v 13:35