Ostatní Veterán (1962)

Vlastník tramp57
Vloženo 19.11.2023
Aktualizováno 5.12.2023

Někdy v roce 2018 jsem v Opavě koupil skutra ČZ 175/502. Byl odstaven pro poruchu spojky. Jako mladý jinoch jsem brázdil silnice na tomto motocyklu. Měl líbivou karoserii a dobře se ovládal. Že světlo v zatáčce svítí pánubohu do oken, mi nevadí.

První dojmy - Tento motocykl na cestách běžně nevidíte. Sem-tam se mihne a vzápětí ztratí v obláčku dýmu M2T. A někdo z dříve narozených si matně vzpomene na kdysi krásný stroj. Vím, že se líbí i dnes. Zvednuté palce, mávání a troubení, zastavují a otáčí se sice starší generace, ale pořád je to i "kočkolap".

Kdysi jsem s takovým motocyklem jezdil občas i v zimě. Nebo i v dešti když mě cestou zastihl. Nejdelší trasu za den - 416km. Byl jsem mladý, zvládl jsem to bez obtíží.
Teď jsem však skutra dovybavil štítem proti nepohodě a dokoupil vozík PAV 40. Není to motka na závody ani do terénu - ale po slušných cestách vás všude doveze.
Hlavní důvod zakoupení skutra Č 502 bylo pohodlné nastupování. Stav mého kolena se pořád nelepší, dokonce se ozývá kyčel - kdo ví, jak dlouho si ještě pojezdím.
Oceňuji dynamostartér a pořád se kochám reakcí houpavé přední vidlice.
Připojený vozík PAV není znát. Poslušně sleduje stopu skutra a za to dostal svoji RZ.
Tento veterán se mi tak líbí, že jsem mu přikoupil dva bratříčky. Teď jenom najít čas na jejich renovaci...no, hlásili dlouhou zimu...mám co dělat.
Snad za rok si červený, modrý a zelený někam společně vyjedou.

elvis78
elvis78 napsal 26.11.23 v 18:37 10b.

nádhera

TryznitelDemonu
TryznitelDemonu napsal 24.11.23 v 11:13 10b.

Taky jsem ho měl. Možná bych ještě našel nějaké origo díly. Jestli máš zájem, napiš. Podívám se, co se mi tam válí. Parabola do světla, rozeta atd.

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 23.11.23 v 21:54 10b.

Honza-K
Honza-K napsal 22.11.23 v 19:27 10b.

Nádhera!

Jirin350
Jirin350 napsal 22.11.23 v 11:34

Pěkná práce, ať slouží zdraví a hodně toho ještě ujedeš. Zdraví J.