Moto Guzzi Griso 1200 8V (2009)

Vlastník mattua
Vloženo 29.11.2009
Aktualizováno 6.6.2011

Nádherný dvouválcový Ital s novým 8V motorem, který rozhodně nepřehlédnete.

Od MG Griso 1100 se na první pohled liší jen nepatrně.\r
Užší řidítka, kardan v tmavé barvě, stříbrno-černé válce, lehce jiné sedlo, jiné brzdové kotouče, brzdy a samozřejmě koncovka výfuku. Trochu mě mrzí zpracování sedla, které dle mého názoru bylo na Grisu 1100 hezčí a také postrádám na válcích ochranné špalky, které sice při pádu ve větší rychlosti asi neřeší nic, ale svůj účel by např. při pádu motocyklu na místě určitě měli. \r
\r
Jízdní vlastnosti jsou super. Podvozek sedí a po drobném poladění sedí ještě lépe. Spojka je přesná a brzdy výborný. Jen si musí člověk zvyknout na to, že je za ně potřeba trochu vzít. Spotřeba je v pohodě a průměrně se pohybuje pod 7 litrů. Při sportovní jízdě po okrskách se pohybuje kolem 6 l/100 km, ale přes město umí jet i za 9 l/100 km.\r
\r
Celkové pocity z jízdy jsou skvělé. Griso pod váma cejtíte každý metr jízdy a občas je potřeba si dobře rozmyslet co chce člověk udělat, ptz mu tahle italská kočička taky může pěkně nakopat. Když se jí něco nelíbí, tak to umí dát hoodně důrazně najevo:)))

Sezóna 2010

Hodnotil bych jí více jak pozitivně. Griso šlapalo jak hodinky a až na drobný problém s baterkou na konci sezóny (příčina s největší pravděpodobností alarm) nemůžu říct nic jiného než super.
Najeto cca 17500 km, nasazeny 3 gumy a objeta půlka Evropy.
S pokorou přiznávám, že až tak kolem 12, 15 tis km jsme si začali rozumět a začal jsem si tenhle stroj opravdu užívat až tam, kam mne hlava pustí. Naštěstí pro mne, to zase tak daleko není:))).

Jako poslední obutí jsem zvolil Dunlop SportMax jak dopředu, tak na zadek a můžu jen doporučit. Další gumy budou opět tyto!

Průměrná spotřeba se na originál výfuku ustálila na cca 6,5 l při sportovní jízdě po okreskách a 8,5 l město. Uvidíme, co s tím udělá otevřená koncovka, kterou jsem na podzim nasadil.

Do jara proběhne ještě pár kosmetických úprav:

Přestříkání orig.blinkrů na mat. černou a změna obyč. žárovek na LED
Výměna žárovky v předním světle na bílou s větší svítivostí
Výměna znaků MG na bočních plastech
Jiskření znaku MG + orlice na novou koncovku
Až čas dovolí, tak ještě plánuji přehrát paliv mapu na otevřený výfuk.

Sezóna 2011

Nová sezóna začala ve znamení dodělávek a úprav, které jsem nestihl v loňském roce viz. poslední odstavec sezóny 2010.

Takže postupně

Blinkry jsou přestříkány a v zásobě ještě orig. v matu, protože kamínky jsou prostě nekompromisní a obávám se, že při vší snaze to v půlce sezóny půjde dolů. Nicméně s vizuálem jsem nadmíru spokojenej. Zkoušel jsem dát úplně jiné blinkry např. rizoma, barracuda atd., ale nějak mi to prostě nepadlo do očka. Žárovky nakonec zůstaly orig., protože i přes úpornou snazu se nám nepodařilo dát pouze LED žárovky tak, aby fungovaly jak mají. Odpory, neodpory...dělaly si co chtěly. Byl to fakt porod a už do toho podruhé nejdu a variantu resistoru jsem zavrhl, ptz. už ho prostě nemám kam dát.

Po téhle anabázi byla přední žárovka otázkou okamžiku a v noci je i taková kravina za cca 200 kč znát.

Boční znaky MG se stříbrným nápisem na černé přesně splnily mojí představu. Díky bohu za Brevu a Tobě Peťo díky za dodání

PS: Vééélký dík 4 Roman Novák - Honda Liberec

Jiskření znaku MG na koncovku sice chvilku trvalo z důvodů vytíženosti mašiny sériovou výrobou, ale nakonec se podařilo poslední víkend v březnu, takže akorát na čas.

Ohledně palivové mapy jsem vše podstatné hodil do deníku a myslím, že k tomu není moc co dodat víc. Prostě to funguje

Vybíjení baterie vs alarm:

Celou zimu jsem se snažil řešit problém s prapodivným vybíjením baterie až se potvrdilo co jsem tak trošku čekal. Ano, byl to alarm a ano, byl to GPS/GSM modul. Bohužel kromě vymontování modulu nebo externího vypínače a nebo napojení na Ultimate, pokud člověk ví, že bude stát delší dobu v garáži to nemá moc jiných řešení. Alarm jako takový vč. GPS a GSM modulu má odběr v pořádku. Problém nastává v momentě, kdy dáte motorku do garáže. Modul začne hledat satelit a chce se logovat. Při tom jeho odběr vzroste skoro na desetinásobek. Pokud jste venku, tak s tím není problém. Celá tato operace zabere pár vteřin a navíc při jízdě okamžitě dobíjíte. Pokud však stojíte týden v garáži a modul se stále dokola snaží logovat, baterie umírá jako kladný hrdina v americkém filmu cca po 14 dnech v tom lepším případě. V horším cca po týdnu. Záleží v jakém stavu máte baterii.
Pro tuto chvíli jsem zvolil variantu Ultimate a zatím mne to zásadně neobtěžuje. Obzvlášť proto, že mám vyvedenou na boku zásuvku, takže je to po návratu otázka pár sekund. Navíc opravdu jen ve chvíli, když vím, že budu delší dobu stát.

Zatím mám letos odkrouceno něco málo přes 1000 km a Griso funguje naprosto bez problémů. Cca do měsíce mne čeká serviska na 20 000 km. Po loňské sezóně si jí pekelně zaslouží

Servis 20 000 km:

Tentokrát jsem vyrazil na servis kousek za Olomooc za Standou Krátkým a byla to dobrá volba. Krom toho, že jsem se fajn projel a super zmoknul, tak to bylo fakt milé zase vidět někoho, kdo ke Guzzi přistupuje jako ke kusu skvělé práce a není to jen o kšeftu. Šlo to krásně hladce bez sebemenších problému. Griso funguje jak má. Vyměnilo, poštělovalo a dotáhlo se vše co má a ještě něco navíc pro lepší svezení a jedeme dál. Thx Stando...

D297
D297 napsal 02.11.20 v 12:54 10b.

Nádherný stroj. Moc se mi líbí tvoje koncovka výfuku, mám úplně stejné Griso a chtěl bych tam dát laďák a ten Tvůj se mi moc líbí. Můžeš mi pls. poslat k tomu pár informací (od koho, firma, cena, zkušenosti apod.) .Díky a ať jezdí

Čadil
Čadil napsal 20.03.18 v 12:42 10b.

hezký stroj a pěkny popis

Varlam21
Varlam21 napsal 02.06.16 v 12:16 10b.

pkKun
pkKun napsal 11.01.14 v 18:55 10b.

Ať slouží ten kus železa s duší.

dannj
dannj napsal 17.07.12 v 22:44