Yuki Cross 125 (2007)

Vlastník gozer
Vloženo 27.6.2010
Aktualizováno 4.12.2013

Motorku sem koupil někdy na jaře 2010:)ovšem už cesta domú prozradila že to s yukinou nebude jednoduche. Ale už byla doma a byl sem rad že neco mám. :)

Yuki ST 125 TR: Protože sem byl blbec byla pro mě daleko a byla o něco dražší což by nebyl problém ale jinak dle inzerátu to byla pěkná motorka.

První dojmy - Tož libílo se mi že jse to o proti fichtlu dalo nazvat motorkou Myslím že do ruky padla už tehdy. . Sranda byla že to mělo dálkový start + alarm a taky podsvícení stroboskopy ve světlech a takové ptákoviny co šly postupem času do kytek.

Motorku bych doporučil pro - Pro začatečníky kteře začinali na motorka jawa 50 , nebo simson

Doplňky na motorce - Jojo ladeny vyfuk neznamé značky , přimí filtr RMS , Jinak spiše doplnky z motorky demontuji než něco přidávám :D

Motorku jsme koupil na jaře 2010 po fichtlu to byla dobra změna docela to sypalo dobře táhlo.
Problem nastal už při koupi motorka za studena divně startovala když sem to jel projet tak to jelo dobře.
Problem nastal že když se to zahřalo tak to začalo ve vyššich otačkakach vynechavat prodavajci to svedl na to že tam je stary benzin tak sem to neřešil. Jenomže sem mel před sebou 50 km dom a bylo to horši a horši furt sem musel podřazovat a delalo to nehaoraznej brajgl.
Na druhy den zjistil že je praskla příruba karburatoru a docela dost tak jsem ju zalepil vteřinakem a mirně se to zlepšilo.

Ješte sem zjistil že si nekdo hral s hlavni trysku byla převrtana a zapajena.
Tak sem u nas v moto techne objednal tu přirubu a tu trysku jeste sem nechal seřidit ventily. Když sem tu přirubu vymenil tak se to vyrazne zlepšilo hlavne volnobeh . Ale ponejake dobe nastal podobny problem v menším rozsahu stačilo si pohrat s nastavenim karburatoru a byl taky klid.

Tedkom planuju takovou šilenost zkusit tam dat karbec s 200 cm 4kolky je o dost věči ale je tam zase menši tryska tak se uvidi co to udela . Na přirubu mi sedne to sem zkoušel . No mel se to tam teda namotovane a jelo to stejně neli huře ale musel se tam dat tu přirubu ste 4 kolky ktera byla taky špatna. Proste kdyby si stym nekdo pohral natryskoval atd tak by se stoho neco vymačkat dalo .

No jeste bych mel napsat neco smyslného k tomu jak se na tom jezdi.
No je to klasika kratka převodovka a ja tam mam spřovodovani spiše do tahu . No jinak vybrace docela dost no řiditka ani ne ale stupačky vybruji tolik že se chvilama nehodi mit na tom nohy - To je jak kdy věčinou je to v phode někdy je to horši v terenu je to jedno tam to nevimam.
No jenomže to je asi kvuli tomu že mam praskly zadni uchyty na motor . Přes prazdniny opraveno držkák vystužen a je hned je to mnohem lepší.
No a jeste me čeka předni vidlice bo mi teče zrovna na strane brzdy čily vidla teče brzda nerzdi des. Tak budu muset vymenit gufero a planuju že tam naliju hustči olej to se uvidi.
No jinak mi ten podvozek je fakt paradni ty vidle sou fakt super aj ten zadek je dobrej no ale chtelo by to drapak .

Tak motorku vlastním už rok ( najeto neco kolem 5tis. km) tak se pokusim neco napsat snad to bude lepši než to vyše. Za tu dobu sem se tomu docela dobře dostal pod kuži čož je znat hlavne v terenu. Jinak musim motorku pochvali že drži a je velice spolehliva horši že ve vyšši miře schazi vykon přece jenom to ma 6,8 kw. Co se podvozku tyče tak tam bych neměl vyhrády až na měkkčí přední vidlici co jde na skocích docela na doraz Ale je to furt lepši jak jine 4t 125 .
Co se motoru tyče tak ten je v podstate držak jenom sem byl nicen vymenit karbec za mikuni - už nepotřebuju sitič:D nevim proč ale proste přidu nastartuju bez sitiče a plynu i za studena (hodně bohátatá směs motor torokoval při plynulé jízdě. Ten karbec dela fakt hodně dřive motorka kuckala ve vyjezdu když byla hodně zahřata ted jede dal. Co se terenu tyče myslim že ta motorka je fakt dobrá kvalitně zpracovane stupačky odpruženi al kryt pod motorem a jíné ... I když si myslím že yukina mohla byt klidně vyšší .

gozer
gozer napsal 08.08.13 v 15:22

Ty jo no tedkom sem taky měnil dvě nebo 3 ale ja to mám takove cele dobite ten rafek je buchlej na dvou mistech a to celkem dost (to mi bylo řečeno před rokem a ted sem se dival a je to docela ok . Jinak jezdí no letos se rosypala spinačka , spalilo se zapalovaní , vysralo se lanko na tachometr a ták jinak slouží každy den musí . Akorát ten motor ten klepe jak šicí stroj :D

Lifer
Lifer napsal 08.08.13 v 00:11

Pořád jezdí "Yukča" dobře? Koukám, že ji máš už dost dlouho. Já mám podobný model a pořád praskají špice v zadním kole. I silnější 4mm špice mi nevydrží déle jak měsíc.

Mefisto666
Mefisto666 napsal 09.01.11 v 15:12