Jawa 125 Dakar (2006)

Vloženo 5.10.2011
Aktualizováno 18.1.2014

Lehčí stopětadváca,4-taktní OHC,9.1kw,červená barva.Dobrá pro začátečníky

První dojmy - KKK

Moje druhá motka s papírama.Oproti té první (Jawa 50 Mosquito) mě to taky trochu dokáže potahat :) Koupili jsme ji v Červnu 2009.Najeto zhruba 4000 Km.Byla a pořád je v dobrým stavu až na škrábanec na nádrží od předchozího majitele(škrábanec není na fotkách ani poznat).Od té doby se jenom vymněnil olej,tankoval benzín a jednou za čas se něco dotáhne nebo pošteluje.Zatím mě nikde nenechala.Taky mám radost z výborné spotřeby která je kolem 3-3,5 litrů.Olej jsem měnil zhruba před rokem,ted má najeto o 5000 vic a zatím žadnej ubytek.Navíc se mi zdá že motor se zajel až kolem 5000km,protože do te doby jsem nebyl schopnej ji dotlačit na víc než 100km/h.Teď už lítá jak drak a je aji docela živá,oproti motorce na které jsem dělal autoškolu (Yamaha YBR).Motor je už novější model takže se nemusí napínat rozvodovej řetěz.O převodovce se dá říct jenom,že se sní řadí nádherně a neutrál nemusím nikde hledat což byl problém u již zmiňované Yamahy ikdyž měla najeto jenom něco kolem 7000km.Podvozek je v pohodě,kdyby neměla motorka drapáky tak by to bylo ještě o hodně lepší ale i snima se dá zatáčka pěkně proletět, a navíc bez nich by to nebylo vzhledově ono.Co se brzd týče tak přední by mohla být trochu silnější ale aspoň nepřelítnu přes řidítka a zadní akorát.Údajně to byla první motorka v této barvě kterou si nechal předchozí majitel udělat na zakázku,což je věc,která se mi moc líbí oproti ostatním Jawám.

Až bude víc času tak zase něco dopíšu.

Speeder3
Speeder3 napsal 10.12.13 v 21:52

Krásná motorka ,mohl bych se zeptat mam uplně stejnou motorku,ale mam s ni problem ze mi vic jak 80km/h nejede cim to je?Jak se to da řešit?

machec-karbec
machec-karbec napsal 09.10.11 v 17:45

Dík všem jo je vcelku povedená až na pár věcí jako byl přední úchyt blatníku kterej mi musel strejda přivařit coočkem a klepající řetěz kterej sme vyřešily nalepením gumovýho pásku na rám. A skaldo máš pravdu ten kamoš to mněl nějaký rozštelovaný a onehdy to přestalo jet úplně

Provaz1
Provaz1 napsal 07.10.11 v 09:58

Pěkná Jawka, asi se ti dostal do ruky nějakej zrovna povedenější kousek. Já měl bohužel s Dandy nějaký problémy.Spořebu jsem měl přes tři litry furt, i když jsem jezdil zlehka- naprojíždce s kamosema i 4,5l. A na rovině jsem ten motor taky nevyhnal vic jak do kila- až po 8tis se mi ji parkart podarilo roztahnout pres 110

Skalda82
Skalda82 napsal 06.10.11 v 19:12

Zajímavý, já na Varanoj ani při největší pile přes 4 nešel
ať si to kamarád dá na seřízení!

Mirek-JM
Mirek-JM napsal 06.10.11 v 18:19