MZ ETZ 150 (1989)

Vlastník sklepkous
Vloženo 10.12.2011
Aktualizováno 13.6.2014

neklasicky modrá metalíza, která tomuto motocyklu naprosto sedne

MZ ETZ 250: o dost vyssi cena, v porovnani s vykonem
Jawa 350/638: zbytecne tezka, potreboval jsem neco lehciho

První dojmy - vzhledem k tomu, ze jsem motorku kupoval v zime a jel jsem si pro ni na 350 spolu se svagrem tak jsem mohl usoudit ze je na zimu jak delana, lehka, brzdi!!! a nekrouti se a navic kryty retez

Motorku bych doporučil pro - vhody pro nekoho kdo zacina, je to stroj spolehlivy a lehky, takze kdyz to nahodou polozite tak ho zvednete. I ma manzelka motku zvedne kdyz mi nahodou spadne ze stojanu :-( nekvalitni podlozi

Doplňky na motorce - kufr, zasterka, kapotaz na zimu a dest, 12V zasuvka v podsedlovce

Leč ji mám jen chvíli a je před zimou, tak motocykl se jeví spolehlivě a dobře. Nejvíce si vychvaluji 5-ti kvalt který tomu dodává ten správný rozměr a tedy je na křižovatkách opravdu dost rychlá

16.2.2012
tak jsem se k tomu dnes konečně dostal. Vyrazil jsem za svým "miláčkem" na chalupu kde mi přezimovává. Bylo také proč. Již před 2 týdny jsem si koupil krásný kufr, který společně s plotnou pasoval na origo držák, který je už pár desítek let starý; jezdíval s ním ještě otec na MZ250 a také Simson Enduro S51(ten jezdí do teď, skvělý stroj). Navíc mi přišly nové, snad originální, zrcátka. Ne že by ty staré byly špatné nebo něco, ale vzhledem k tomu že bylo každé jiné tak jsem se rozhodl je prostě vyměnit za stejné. Na aukčním servru jsem našel takové které mi vyhovovali a hned bylo o koupi jasno.
Takže dnes po příjezdu na chalupu jsem se s nadšením vrhl na montáž nosiče a když zbyla troška času tak jsem hodil i nové zrcátka. Bohužel jsem již nestihl hodit zástěrku na zadní blatník ať mi z podsedlovky od zadního kola necáká, tak snad příště.

10.3.2012
konecne, ackoliv tesne pred sezonou se dostalo ke striknuti finalniho laku na vsechny dily ktere jdou videt (nadrz, bocni plechy, blatniky) a nejake ty opravy rezavějícího rámu. Vše šlo krásně, teď už jen počkat na ztuhnutí laku a můžeme montovat zpátky (rád to nechávám vytvrdnout déle). Ovšem jsem při demontází "schránky" na levé straně motocyklu zjistil, že ten kdo přestříkával typicky červenou MZeťáckou barvu na modrou metalízu, tak byl líny demontovat celý vzduchový filtr a tak jen stříkl to k čemu se dostal když vše drželo na rámu a zbytek vzhledem k tomu, že nešel vidět nechal tak! Takže rada všem co budou něco takového kupovat, POZOR na takovéto místa. Až bude trošku víc peněz tak lak projde řádnou generálkou, ať je vše krásné.
Zatím vkládám foto nesložené, ale přestříknuté bezbarvým lakem, mé MZety

30.4.2012
sezona sice v plném proudu, ale já si ji prostě musím upravit dle gusta svého. Dnes se konečně povedla montáž zástěrky na zadní blatník pod část podsedlovky (ať nejsem mokrý od vody, když to bude cákat) a také důmyslně provedeno zapojení 12V zásuvky, která je napojena přímo na baterii, kdy na trase je pouze vypínač (ať nevyšťavím baterii) a nakonci je umístěna ne klasická "samice" ale rozdvojka kdy je tam jak standartní 12V konec, tak i možnost dobíjení přes USB. Podotýkám, že vypínač se mi povedlo umístit tak vhodně leč neplánovaně do rámu kdy tam vážně vešel bez předchozího měření a zkoumání. Prostě jsem ho tam jen vsunul a on držel, a přesto nejde vidět
Pro tuto sezonu jsem s motorkou spokojeny, teď mě čekají jen snad krásné a beznehodové kilometry v sedle tohoto modrého ďáblíka a po sezoně hurá na ne nutné ale vhodné úpravy a opravy (viz níže)

Plánované opravy: tuto sezonu snad již nic

po sezoně: možná renovace laku, snad nová kabeláž elektriky

10.6.2014 namontovana kapotaz, jen je treba to trosku doladit, dotmelit, dobrousit a striknout ale jinak snad bude perfektni

sklepkous
sklepkous napsal 06.02.13 v 19:13

diky ze se libi...

JindraM
JindraM napsal 26.01.13 v 16:32 10b.

Hezká MZ, máš ji ještě? Minimálně 3x do roka pořádáme MZ srazy, tak by ses někdy mohl přijet ukázat

www.MZ-WORLD.cz - staré fórum na nové adrese!

MrFranklyn
MrFranklyn napsal 12.06.12 v 17:24

Pěkná. Jde vidět, že je ve správných rukách..10b

deadchopper
deadchopper napsal 09.05.12 v 21:21

Pěkný stroj jasných 10

sklepkous
sklepkous napsal 12.01.12 v 22:07

tak ja je posloucham take, to je pravda...otec jezdil take v zime...jenze ja na auto nemam a tak moto je muj zivot a tak prehanet to nebudu, ale kdo se ma spolehat na ty veřejné dopravce, kteří si jezdí jak chcou