Husqvarna SM 510R (2005)

Vlastník firedawe
Vloženo 24.1.2012
Aktualizováno 24.1.2012

Silný, lehký, hezký, prostě super stroj.

Po prodeji Sršně bylo otázkou hodin, koupě jiného stroje. Předem jsem byl i přes opětovné narážky kamarádů, "že jako zase Husqvarnu,jó??" rozhodnutý pro motarda SM510R. Přivezl jsem ji v lehce zanedbaném stavu, ale nic tragického.

Začala regenerační kůra. Výměna řetězové sady, zadní kotouč, pneu, drobné opravy elektroinstalace, výměna páčky spojky, výměna oleje, montáž zrcátek. Ještě jsem dodal něco málo polepů, a zrobil novou STK, což mě s ohledem na povahu stroje s laďákem, bez zadních stupaček a podobných vychytávek stálo trochu starostí.

Některý z bývalých majitelů z nějakého důvodu osadil motku pětikvaltem z krosového modelu. Nevím, na blbnutí, závody a lítání po městě s naháněním důchodců asi gut, ale na jakýkoliv delší přesun mimo trať nebo obydlenou zónu absence šestky byla citelně znát. Zkusil jsem to řešit menším kolečkem na sekundáru, částečně to problém vyřešilo. A navíc to není stroj na dovolenou, že?!

Zátah motoru byl super, ještě to umocňoval laďák Arrow, takže sousedé i v přilehlých vískách brzy zaregistrovali, že ten arcilotr z kopečka si zas pořídil nějakej pekelnej stroj kterej nadělá kraválu jak pět žentourů, jak sem si vyslechl od jedné, hodně pamatující babi z vedlejší dědiny.

Přes všechnu radost kterou mě tahle motka přinesla, jsem začal zjišťovat, že to není tak univerzální stroj a proto bude třeba se poohlédnout po jiném stylu a tím pádem prodat Husu. Myslím, že spousta z nás motorkářů se potýká s myšlenkou mít dva nebo více biků různých stylů. Bohužel moje finanční situace, pohybující se více méně furt v mínusových číslech, tuhle variantu nepřipouštěla.

Navíc i kámoš Vodník naznačoval, že naše společné vyjížďky prakticky s prodejem Horneta skončili.

Husa prodána po 2 měsících v červnu 2011.

radek89
radek89 napsal 24.01.12 v 15:07