Yamaha FJR 1300 (2006)

Vlastník Finč
Vloženo 19.5.2012
Aktualizováno 22.7.2017

Dlouho jsem se rozmejšlel mezi Fazerem a FJRkem a "silnější" zvítězila :) Věřím, že to bylo dobré rozhodnutí. Hned jsem se zamiloval...

Yamaha FZ1 Fazer: Nemá kardan.

První dojmy - Je to "třináctka" a to už přece jen jede :)

Motorku bych doporučil pro - Robustnějším postavám, jako třeba já :) Dále určitě cestovatelům, kteří si taky rádi občas zablbnou. FJRko je takovej přerostlej supersport :) určitě nedoporučuju do většího terénu!

Doplňky na motorce - Origo boční kufry, Topcase od Givi (stříklej do barvy), laďáky Leo Vince, padací protektory, zásuvka na 24V, varovky

Motorku jsem koupil s najetými 21tis.km, což je u takového cesťáka tak akorát zajeto :)

V první chvíli jsem se jí trochu bál, ale po pár stech km jsme se slušně sžili. Zatím jsme toho moc společně nenajezdili, ale už teď mohu konstatovat, že určitě chybí šestka.
Jinak jí nemohu nic vytknout, Super cestovní koráb se srdcem sportovce ;)

Další velké plus je kardan, žádné výměny řetězovky, nekonečné mazání a v mém případě zapomínání spreje na řetěz doma :)

Po 3tis.km
Zajeli jsme ve dvou s plnou bagáží Italské Dolomity bez jakýchkoli problémů, až v okolí Ravenny mě potvora začala zlobit. Nedržela volnoběh a chcípala. Odhadoval jsem to, že jsme jí prostě uvařili, bylo 36st.ve stínu, jeli jsme celý den a plně naloženi. Po ujetí dalších 200km problémy ustaly, tak jsem to nechal "až na doma". V Yamaze mi řekli, že se mi nejspíš přehřívá benzín v nádrži a že u těchto modelů se dává pod nádrž nějaké teplovzdorné těsnění. Uvidím, jak to bude zlobit dál a kdyžtak to přes zimu udělám.

Po 5tis.km
Výměna kapalin mne vyšla v Yamaze na 5100,-kč (čekal jsem víc)
Přehřívání benzínu mě pozlobilo ještě jednou v Dráždanech na semaforech a nebylo to opravdu nic příjemného. Od té doby nic, tak jsem řešení problému odložil na zimu.
Jinak jsme se s FJRkem velice sblížili a přestože je to opravdu "autobus", když na ní sedím já, vypadá jak nějaká šestistovka :))

Jaro 2013
prvních 270kilásků... brrr je ještě pěkná kosa! Hned musím pochválit FJRko za super ochranu před větrem a za teploučko od motoru :)

Červen 2013
Po 9tis.km nové obutí od Bridgestone (BT016)

Říjen 2013
Po 15tis.km (skutečnejch 36tis.km)
Letos jsme se parádně sblížili, podívali jsme se na GG, objeli Triglav, vočíhli móře v Portoroži, uďáli vejlet na Balaton a křížem krážem pojezdili ČR.
zadní guma K.O. dávám novou, tu samou. Na zimu na blbnutí ;) Příští rok před dovčou dám novou sadu

Rok 2014
...nebyl kilometrově vůbec nabitej. Vyměnil jsem batůžek za plnohodnotnou motorkářku a zadělali jsme na motomládě :) a veškerá má energie a čas byla věnována rodině a rekonstrukci motohnízdečka.

Duben 2015 konečně jsem se dokopal a po dlouhém vybírání a rozmejšlení jsem koupil laďáky Leo Vince

Květen 2015
Po 21tis.km (skutečnejch 42tis.km)
Vyměnil jsem kapaliny + filtry a ložiska ve vidlích. + nový gumy Pirelli Angel GT (A)!!! Yes, jsem zvědavej, jakej na nich bude km nájezd ;)
Jinak abych s těma doplňkama tak nelajdal, přidělal jsem padáky. Loni mi ta mrcha spadla ze stojánku a já to pak obrečel :)

Srpen 2016
Parádní pětidenní Alpskej výlet!
(cestopis zde: http://www.motorkar...uji-super-32742.html)

Tvl ještě že jsem ty padáky namontoval :O V Itálii mi to krapet sklouzlo a bum bác, ještě že tam byly :)

Září 2016
Po 31 tis. Km (skutečnejch 52 tis. Km)
Výměna oleje + zběžná kontrola opotřebení.
Pirellky neskutečně držej, maj najeto 10 tis Km a pořád jsou ok.

Chystáme se na zimní GO, kterou jsem chtěl udělat už ve 40 tis Km + výměny kapalin a filtrů.

FJRko je zlatíčko, pořád jí miluju a pořád mi má co nabídnout ;)

Červen 2017
Najeto 54000 km.
Výměna pneu, tentokrát zkouším Pirelli Angel ST. Všichni přecházejí z eSTéček na GéTéčka, jen já to dělám obráceně :)
GT vydržely 120200 km, slušný.

Generálku opět odkládám na zimu 2017/2018 :D

Finč napsal 23.01.17 v 07:18

jezeveCZ: no vidiš to To už je dávno, kdy jsem to psal. Musím opravit, dík

jezeveCZ
jezeveCZ napsal 22.01.17 v 01:57 10b.

Těch voltů bývá v zásuvce pravděpodobně asi 12.

Finč napsal 21.11.15 v 01:03

Josef_FJR : Pirellky super Poslední dobou tu svou hajtru nestíhám moc prohánět, ale na 6 dní jsem vyrazil do Alp a pecka!

Josef_FJR
Josef_FJR napsal 21.11.15 v 00:58

Ahoj Finči, tak co ty Pirellky? Pecka, ne? Souhlasíš?
Podle mne minimálně o 20% zlepšujou chování motky...
Dej vědět.
Josef