Cagiva Blues 125 (1991)

Vlastník Rradek
Vloženo 18.6.2012
Aktualizováno 28.6.2012

Malá simpatická motorka,do města je skvělá a z města se s ní dá vyjet také.
Velice pohodlná a na svůj obsah docela živá a snadno ovladatelná.

Motorku jsem dostal a vzal si ji i přez její zbědovaný stav, protože mi jí bylo líto.
V roce 2002 byla při záplavách v garáži na břehu Vltavy a několik dní byla pod vodou,
potom byla převezena do již suché garáže, ale to bylo vše.Teď je zase na silnici se všema náležitostma. Na fotkách je postupně jak jsem ji přivezl, a jak vypadala když jsem ji poprvé prohnal po dvoře dílen u kámoše v Uhříněvsi. Motorku jsem rozchodil teprve nedavno a současný stav jak je trochu naleštěná nafocený nemám. Ještě není dotažená do konce. Teď je kompletní, ale chromy nejsou všude perfektní, a barvy na motoru a blatnících taky nejsou v stopro stavu.Zatím jsem se rozhodl že přez léto chci jezdit, takže si nezabiju sezonu nástřikama. Tak strašné to není aby to nepočkalo donazimy. Pak se do ní pustím. Upravovat nebudu, budu se snažit ji udělat do původního origo stavu. Snad jenom nějaký decentní štít před budíky a zrcátka, ty jsou dost odřený a pomalu slepnou.Zatím vše chodí a jelikož k ní nemám žádný mamuál zkoumám vše sám, nebo píši o rady a zkušenosti Sekišovi do Orlové, kterému tímto děkuji.Jen občas se ukáže nějaký pozůsratek vytopení.Např dneska jsem rozchodil rezervu na kohoutu a čidlo palivoměru.

Na jaře snad budou chrony a nějaký lak.
Koukám že se mi ty fotky nějak pootáčeli, tak se mi prosím nesmějte že jsem vůl
a ani fotky tam dát neumím-já to skutečně neumím, už tohle je pro mě výkon.
Jo a ta obří značka už tam není, mimochodem tuto značku jste mohli v devadesátých letech dostat na Simsona nebo Jawu 05.
Od doby kdy jsem napsal tyto řádky jsem na Káče najel 1000km a můžu říct více.
Takže na 125ku kupodivu tahá už od spoda a za 6000ji to ještě nakopne. Já mám metrák a asi jí to nevadí. Na horších silnicích je znát že rám má něco z endura. I když se vymete nějaká ta díra tak pořád drží stopu, neposkakuje a nemlátí. Jen se zhoupne. V zatážkách drží taky dobře, tady nemohu moc posoudit, protože se pořát trochu bojím to pokládat zbytečně moc. Na 6ku se s ní dá jet klidně 50km/h, ale když pak chcete jet , nebo předjet , tak to musíte překopat až do trojky, ale pak to maže.
Já jezdím kolem kila, to je akorát, vyrazil jsem z ní i 120, na předjetí nebo krátkodobě to jde, ale nevím co by to udělalo při dlouhodobější jízdě.
Pro začátečníky perfektní stroj, ale jak jsem zjistil,těhle motorek je jak šafránu, tady jsme registrovaní 3, a mezi lidma jich moc nebude.Takže moc šancí tuhle motorku získat není a já ji neprodám.Cha , cha.

mark.md
mark.md napsal 21.03.14 v 13:13

zdravím potřeboval bych poradit mam tu samou motorku a mam problém s karburátorem můžete poradit?

t.snek
t.snek napsal 24.08.12 v 11:51

fakt máš moje uznání je bezva vrátit na silnici takovou krasavici

Rradek
Rradek napsal 29.06.12 v 08:02

V-max to je čajíček , ale když máš mezi stehny 20koní
tak se teprve cítíš jako člověk . Díky všem za komentáře .

enusim2
enusim2 napsal 27.06.12 v 10:13