Yamaha XV 1900 Raider (2008)

Vlastník -Dragon-
Vloženo 6.2.2013
Aktualizováno 25.7.2013

Motorka je v super stavu,kompletní originální příslušenství - brašny,opěrka,tankvak,plexi Memphis Shades,zadní pneu 240,najeto 15000 mil.

První dojmy - Motorka je nádherná,prostě kvalita.Zpracování,detaily,m otor - nemá konkurenci ve své třídě.Srovnatelná je jen Midnightstár 1900,také hliníkový rám a stejný motor.Vzhledem k počasí jsem s ní ještě nejel - vlastě jen pár metrů.Jelikož jsem najel dost km na Wildstáru 1600 a pak na Midnightstáru 1900,nepředpokládám žádná negativní překvapení.Mrzí mě jen,že nemá šestku.

Na prvních fotkách je stav při koupi bez úprav a doplňků.Už teď mám namontovanou spoustu doplňku - padací rám mám od Cobry,vše ostatní je od Kuryakyna.Čekám ještě na nějaké doplňky od Kuryakyna a pak to bude komplet.Fotky dodám až po dokončení.Sehnal jsem ještě jeden originální výfuk a chci ho naladit pro silnější zvuk.Už se těším na lepší počasí.Jinak jsme doma tři chlapi.
Tak to mám už skoro komplet - výfuk mám "naladěný"(fotky dodám),doplňky skoro všechny namontované.Ještě mám jiné stupačky,řazení a brzdu,zatím jsem je tam ale nedával,chci odzkoušet ty originál a pak porovnat.S motorkou jsem zatím spokojený,jízdní vlastnosti jsou výborné.Oproti všem motorkám co jsem vlastnil,je znát větší uhel řízení(krku),hlavně při nižších rychlostech a větších nerovnostech.Je to ale jen o tom vnímat změnu a "přehodit se".U stupaček je to vlastně stejné,máte nohy nějak naučené a najednou máte stupačky někde jinde,tak je ze začátku "hledáte".Už jsem najel asi 800 km a zatím super.Kamarád někde četl,že chlap Raidera prodal kvůli vybracím.Já toto musím úplně odmítnout.Motorka jde opravdu sametově,žádné vibrace.Dokonce i oproti Midnightstáru na kterém jsem odjezdil jednu a půl sezónu je to hladší.Nevím jak je to s originál rukojeťmi(nejezdil jsem s originálama a přes zimu jsem je vyměnil),já tam mám rukojeti od Kuryakyna včetně závažíček a jěště mám závažíčka i v rukojetech(moje práce).Sedadlo je pohodlné a posez je dobrý.Zdá se mi o trošičku větší spotřeba než u Midnightstára,motor je přitom stejný.Je tam ale rozdílná hlavní PC jednotka a je to jinak zpřevodované - Raider má vzadu menší řemenici(je to znát,už mi nescházi šestka).V každém případě tam tu šestku mohli dát,hodila by se nad 100 km/h.Co se týká některých úprav - mám úplně jiný zadek motorky,odpojil jsem svítící blinkry,dal jem tam homologovanou parkovačku.Nechal jsem schválit všechny vyjímky a dopsat je do techničáku - Raider není pro Evropu,nemá "éčka" a některá technická řešení nevyhovuji(viz svítící blinkry jako poziční světla).Tak zatím tolik,pak třeba něco doplním.

toša.
toša. napsal 04.04.18 v 09:52 10b.

super stroj a sezonu 2018

utahs
utahs napsal 16.04.17 v 08:52 10b.

Johnny-five
Johnny-five napsal 04.05.16 v 18:07 10b.

Není co dodat. Nádhera. Jasných 10 bodů Ať Ti pěkně slouží a hodně km bez starostí z úsměvem na tváři

Drakosaurus
Drakosaurus napsal 08.11.13 v 23:14

Je to taková krása,že jsem ho od Dragona v červenci koupil a nemohu se nabažit

gore
gore napsal 18.09.13 v 20:38

ta 240mm se tam da dat na origo rafek?TO asi ne co?