Yuki Twinsport 125 (2006)

Vlastník TheFitto
Vloženo 6.3.2013
Aktualizováno 6.3.2013

Je to moje první motorka, takže musím říct, že jsem ještě nikdy neřídil nic lepšího Motorka jede jak drak a s nulovou spotřebou. Jenom se o ni člověk musí umět starat a dávat jí, co potřebuje

Aprilia RS 125: vysoké pořizovací náklady, výrazně dražší náhradní díly
Honda CBR 125R: nepříznivá cena, a když ano, tak u hodně starých motocyklů

První dojmy - Když jsem na svoji Yuki poprvé nasedl, bylo to u NC Olympia v Brně. Dovezli mi ju na objednávku z Ostravy a bylo něco úžasného. Ten zvuk, ty tvary, no prostě krása.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníka, který se chce vyjezdit na stroji, který je spolehlivý, jede, má nízkou spotřebu a příznivou pořizovací cenu.

Tak jaké jsou moje zkušenosti s touto motorkou? No řekl bych, že je to jako s ženou. Když se o ni dobře staráte, tak je spokojená a dobře se projedete Hodně jsem na internetu četl na různých fórech takový ty "borce" co dostanou v 18 od táty Hondu atd., že Yuki je pro malý kluky atd., ale nedal Jsem na to a stejně se si ji pořídil a udělal sem dobře. Jako první sem vyměnil žárovky, ty původní nebyli nic moc a vzadu musí být LED žárovka, jelikož těmi vibracemi atd normální žárovky praskají co měsíc Vyměnil jsem radši rovnou většinu šroubů na motorce, jelikož jsem se dočetl, že se často samy uvolňují atd. A to je všechno co je potřeba uděla. Pak už do motorky lijte jenom kvalitní benzin (já tankuji verva 100), dával co nejkvalitnější olej (donedávna jsem používal Total Racing 4T SAE 10W-50 ) a samozřejmě kvalitně mazaný olej aby se nedřela rozeta. To je asi vše k tomu, co jsem udělal hnedka ze startu

No a co se týče brzd, tak zadní buben žádná sláva, cos i budeme namlouvat. Ale přední kotoučovka je citlivá a zakousává se do silnice už jen když ji podráždíte. Co se ovladatelnosti týče, není to silnice ( v zatáčce se mi občas stane, že škrtnu o zem stupačkou spolujezdce nebo zadní brzdou - je nešikovně vyvedená pod výfukem, tudíž je moc blízko silnice). Jediný co mě od začátku zlobilo, byly vibrace a zvuk nedolíhajících plastů... To se sice částečně omezilo výměnou a dotáhnutím šroubů, ale ještě jsem použil těsnící pásku a oblepil přední plexi a silikonem sem zatáhnul spáry u předního světla, tím se rozhodně snížilo kvílení vzduchu když motorka jela. Když sem todle všechno úspěšně dokončil pdaří se mi z motorky na silnici vytáhnout i něco málo přes 120km/h (ručička je mimo budík ). Nejsem si moc jistý, jelikož budíky končí u 120km/h a nevím, kolik motorka podměřuje.

Co se servisu týče, tak to není bůh ví jaká sláva. Tady na Moravě jsou myslím 3 autorizované servisy, a náhradních dílů není moc a všechny se objednávají od jednoho dodavatele z Prahy, který toho ani moc nemá ne skladě (např. na čidlo snímání zař.rychlostního stupně, jsem čekal skoro půl roku). Ale nebylo životně důležitý a jezdit se bez toho dalo, takže sem to přežil a navíc dost dílů pasuje i z jiných motorek

Nejlíp se motorka hodí do města a blízké okolí. dobře se ovládá, slušně sedí v zatáčkách. Všude s ní zaparkujete a ve městě s tím předjedete všechno Horší to je jak vyjedete za město, jelikož je nízká max. rychlost, ale dá se to. Byl sem s motorkou už po celý republice a nikdy mě nezklamala a ani mě nikde nenechala. Nejvíc jsem s ní vkuse ujel asi cca 500km a je pravda, že jsem měl "prdel" jak tenisák - velké vibrace motorky, ale jinak suprová projížďka, kterou sem si maximálně užil

AlešT.
AlešT. napsal 10.03.13 v 09:43 8b.

Kvalita odpovídá financím, určitě neprohloupí ten, kdo si ji koupí. Osobně bych šel do Jawy 125 Travel, mám sice 250, ale má bytelný podvozek a solidně svítí.
Na Yuki jsem sice nejel, ale počítám, že bude díky menším rozměrům a hmotnosti trošku živější.