Honda CBR 600F (1998)

Vlastník HurricaneCZ
Vloženo 29.1.2014
Aktualizováno 27.5.2015

Když jsem se rozhodl co za novou mašinou dlouho jsem rozmýšlel,nakonec jsem se rozhodl pro to co každý říká jako legendární klasiku.Honda CBR.

Motorka koupena od FIRMA:MotoTrade (Třebíč) - Výborné,perfekt domluva,jednání,celkový dojem

Suzuki GSX-R 600: honda mě prostě okouzlila.
Kawasaki ZZR 600: stejný důvod

První dojmy - První dojem jsem měl velice spontální,věděl jsem proco si jedu pouze vzhledově a technicky...motorka byla v pořádku ale počasí nedovolilo projížďku,takže jsem na moto sedl až doma když bylo lepší počasí.

Motorku bych doporučil pro - Tak tuhle motku bych asi nedoporučil jako první stroj,je hbitá,rychlá lehká,ideální kombinace na průser,ale co,když se vám bude líbit R1 stejně si jí koupíte,,,ale raději bych sáhl po stroji straším,aby nový jezdci nemuseli plakat až to položí,,,přecejenom takhle motorka si chyby jezdce už moc nezaslouží.Rozhodně si myslim že je podstatný to jak chcete na mototrce sedět a co je vám pohodlné,řeknu to asi takhle přesto že si spousta z nás a ještě z vás víc začínajících myslí že supersport je přesně to pravé ořechové,ten posez není vůvec stejnej u 2 motorek nikdy,takže si osedlejte víc strojů a vyberte zkrátka to nejpohodlnější.mě RF vyhovovalo uplně maximálně,na cebro si musím trošku zvyknout,

Doplňky na motorce - zatím jsem kromě vyndání baterie nestihl vůbec nic Přidávám poznatek,plasty kolem sedla,které jou potřeba sundat aby se demontovalo sedlo,jsou velmi ale upozorňuju velmi křehké,plus zima,takže opravdu jemňounké,samozřejmně,někdo tyto plasty už lepil,né jednou,a jsou asi trošku jinak tvarované,pochopitelně vyndaval jsem a křup...řika si do prd...sundavam druhou stranu co se nestane,,,křup,,,nasraný letím do obchodu pro lepidlo na plasty,Dnes 1.2.14 jsem slepil oboje plasty,poté co jsem koukl na druhou stranu,jedna velká puzzle lepenice,říkám hele nevadí aspoň mě to nemusí tak štvát že jsem první,,,rozhodně jsem to slepil dobře takže to není ani poznat,pevnoust uvidím až přijdu do garáže.Ale zkrátka jemnost těchto plastíků mě dosti zaskočila a překvapila.

Abych pravdu řekl,,,každý říká hele to je klasika,legenda,tam není co tě překvapí,ani co tě zklame,je to prostě super stroj,,,souhlasim stim super strojem,ale po ježdění na suzuki RF600r kde ruce byly celkem jinak drženy,tělo měla kam zalehnout,pexi bylo vyšší,motorka byla těžší,větší,mohutnější...Sedl jsem na Cebro a řikam si,"Ty krávo, to je uplně něco jiného,sedím na motorce normálně poprvé"Takže automaticky se mi zakódovalo,hele fakt opatrně bude to uplně jinej kus železa než ta předtím,,,posez uplně jinaj,nemůžu říct že lepší nebo horší,,,na první pohled velice pohodlný a sportovní,říditka také uplně jiné,,,pohodlné a rejd byl asi tak 5x větší než u erefka.Říkám si tak jsem zvědav co a jak při jízdě,zatahávám poprvé za plyn a říkám si"Neskutečná přesnost citlovost,plynulost,šlapu poprvé levou novou směrem dolů,a mačkám spojku,naprostá lahoda pohoda,radost zařadit,vše šlape přesně jak má a kam má,,,po chvilce mi trošku otrne,ale je po dešti a má pneumatika zažila asi pěknej burnout,takže jí tam už moc nezbylo,každopádně tahám za 2,3,4 a neustále vše v pořádku,pouštím řídítka a nic,,,sahám poprvé na brzdu,uff docela náklep oproti rfku,,nemám možnost to srovnávat sničím jiným,takže pokud přesedláte s podobně starého stroje jako jsem měl já 93 rok,na toto ceberko,budete rozhodně brzdami,výkonem,stabilitou,podvozkem,citlivostí a houževnatostí celého stroje,nadmíru spokojeni...Pokud jste měli lepší než je toto,asi nečtete můj článek.Každopádně člověk který tvrdí,už to není sportovní ale cestovní motorka"Tak ho pošlete doprdele" Protože o proti mojí motorce to je sakra sportovní rozdíl vším co jsem uvedl,,,takže jestli je tohle cesťák,tak R1 je croskaRozhodně není momentálně počasí,a všichni to berem jako útok na náš život,je mi to jasný takže víc zatím nemá smysl psát.až vysvitne slunce,oteplí se vozovka,rád s kýmkoli z vás pojedu na projížďku a přidáme nějaké fotkyZkrátka závěrem bych chtěl říct že se mi splnil sen co jsem měl jako malý kluk,a těším se na sezonu.Díky zatím čau
Březen:
Tak již plně jezdíme společně máme za sebou už přez 1000km nic extrémního to neni,ale nato počasí co bylo bych řekl že dost.Motorku bych určitě kvalitně hodnotil jako spolehlivý péro,který opravdu jede a když člověk veme za hefťáka tak letí,není to mašina už jen tak pro začátek,už je potřeba do ostřejší jízdy vysedat správně ze sedla správně využít plyn do zatáčky,jezdí se sní krásně,začátky byly krutý,než jsem si zvykl na náklon,rozvor a těžiště.nebudu lhát párkrát sme měly na mále abychom nekousali asfalt obrácenou stranou.Dále doplním po dalších jízdách

I tu byl čas se posunout,,,respektive už jsem seděl na více japonských strojích 4 válcových,tak jsem se rozhodl jít do srdce dvouválce a vyzkoušet to,můj sen byl vždy Falco Aprilia Falco

PetaVareso
PetaVareso napsal 24.08.15 v 23:52 8b.

Kubik20
Kubik20 napsal 20.03.14 v 08:48

Patřej k sobě jak prdel na hrnec..!!! Nezapomenu jak jsme jí nakládali :D

Kuře-vfr
Kuře-vfr napsal 14.02.14 v 20:48 10b.

Krásný barvy!super stav!10b

Rubi
Rubi napsal 01.02.14 v 22:13 10b.

Super barevná kombinace,tak ať ti to jezdí. 10b

15723
15723 napsal 31.01.14 v 23:02

Čauvec, koupil jsi dobře. Měl jsem o něco starší CBRko a byl jsem taky moc spokojenej a neměl jsem s ním žádný problém. A jinak ta barevná kombinace je pěkná. Tak ať slouží