Honda GL1200 GoldWing (1986)

Vlastník NXram
Vloženo 12.11.2014
Aktualizováno 13.11.2014

Je to fakt krásná motorka, tedy spíše autobus, je jí 28 let a stále vrká a dělá radost .

Motorka koupena od FIRMA:Jan Moravčík - Motoboardel (Chomut - Honza je fajn chlap, dojel sem se podívat podě večer, pokecali sme, zaplatil jsem zálohu a do konce týdne mi motorku zdarma přivezl do Plzně. Plánuju u něj zakoupit další motorky !

Yamaha XVZ 1200 Venture: Mám již Vmaxe 1200, tak sem si říkal, že to bude dobrá dvojka, ale nic kloudného v prodeji nebylo. Stejně mě pořád láká
Suzuki GV 1400: Je jich jak šafránu, ale třeba na ní také dojde

První dojmy - Bože to je velký a hlavně široký, měl jsem strach se při koupi projet, mám 182 cm, 100kg, něco odjeto a přesto jsem si jistý vůbec nebyl :-) Záhy jsem pochopil, že parkovat bez rozmyslu se nevyplácí, je těžký, moc těžký ...

Motorku bych doporučil pro - Samozřejmě pro cestovatele, ale i popojížďky kolem komína a po městě jsou příjemné, jakmile se rozjede, váha není cítit

Doplňky na motorce - Již od původního majitele má spoustu doplňků, opěrky, padáky atd. Ale ono se ještě něco najde

Vlastně za koupí této motorky byl opět můj kamarád a jeho další Harley ...
Začal jsem původně okukovat jeho Electru, při vášnivých debatách o motorkách v jeho garáži . Nikdy jsem takovou motorku nechtěl, nechápal jak si takový mastodont může někdo koupit atd. atd. Ale najednou se mi to nezdálo tak divný a začal jsem přemýšlet o tom, že si také něco takového koupím. Chtěl jsem však něco staršího, co má už nějakou tu ¨duši¨ ale přesto v dobrém stavu. V podstatě taková příprava na budoucí stav veterána. Pak se oběvila jedna pěkná GL 1200 u Honzy Moravčíka a bylo rozhodnuto, dokonce mi ji schválila i má tolerantní manželka
Je to nejvyšší model Aspencade, s rádiem, digi palubkou, kompresorem atd.
Je to dovoz z NL a dle 13 let starých, skoro nejtých pneu, delší dobu stála. To potvrdila i přítomnost Holandských myších hovínek u vzduchového filtru.

Motorka již při koupi vykazovala netěsnost mezi svodem koncovkou výfuku, bohužel jsem zjistil, že nemá cenu opravovat a raději jsem zakoupil zcela nové nerezové výfuky včetně svodů, cena v NL u http://www.goldwing.nl, nu nechal jsem u nich hned na poprvé za pár dílků docela dost, nové výfuky a použité zadní tlumiče cca 1.000,-€ Domluva v pohodě, platba předem a do 5 dnů to bylo doma ! Bohužel zaslané tlumiče KO a mé oblité o 100% lepší, takže mě čeká reklamace atd. Jsem zvědav jak to dopadne když stáli 175,-€
Samozřejmě zašlé chromy, někde už i KO, takže několik večerů v garáži a čistit a čisti a leštit ... Některé díly nechám nachromovat nově, tam už to zachránit nejde, ale většinu jsem chtěl zachránit, ani ne tak kvůli ušetření, ale spíše proto, že motorka je již 28 let stará a nějaká ta ¨patina¨ k ní dle mého patří.
Momentálně je motorka na velkém servisu, všechny náplně, rozvody, svíčky, instalace nových výfuků, tlumičů atd. Objednány nové pneu Continental Milestone CM1 a CM2. Nu prostě více jak polovina kupní ceny motorky a pořád nejsem hotov.
Ale mám z ní ohromnou radost, už těším se na jaro a delší projížďku ...

Kocuro
Kocuro napsal 11.12.23 v 19:34 10b.

Tohle byla pro mě vždycky fascinující mega-motorka!

Svopet
Svopet napsal 09.07.19 v 16:46 10b.

Pěkná práce, doufám, že ti bude dlouho sloužit

Tomis69
Tomis69 napsal 06.03.19 v 08:52 10b.

Celkem nezvyklé lakování.Ale sluší jí to Já jsem toho na GW zatím moc nenajezdil ale nadšený jsem.

NXram
NXram napsal 15.12.15 v 06:45

naháčnahatej - a tyseš co za IDIOTA , předpokládám, že máš doma akorát ulepenou klávesnici a trénované předloktí ...
Na takovou motorku musíš mít koule na správným místě víš, ne jako ty

naháčnahatej
naháčnahatej napsal 09.12.15 v 22:27 4b.

No Gold Wing je typické homomoto pro 4% hošany kteří chtějí vypadat drsně jako pořádní chlapáci.
To je tak za 4 bodíky Puso