renocar_zari

KTM EXC 300 (2002)

Vlastník o.onda
Vloženo 15.12.2007
Aktualizováno 3.4.2010

Motorka, která vládne brutálním výkonem a skvělou pružností motoru.

KTM 300 EXC je opravdu perfektní nářadí. Každá maličkost je skvěle propracovaná, ale to člověka, který se se značku KTM setkal, asi nepřekvapí.

Podvozkově se mi zdá perfektní, i když ještě asi nejsem dost "střelec" na to, abych to přesně posoudil a naladil si ji na tělo.

Výkonově naprosto přesahuje moje potřeby, člověk si s tím motorem užije opravdu hodně zábavy. Není problém cmrdlat na jedničku v lese mezi stromy, nebo po kamenech, ale stejně dobře funguje i ve výjezdech, vodě, blátě a rychlejších úsecích. Pro občasné projetí na trati je taky perfektní.

Když vám tahle motorka padne do ruky, jako že mně padla, nebudete chtít nic jiného!

Servisově není nějak zvlášť náročná, prostě jí dávejte co potřebuje (kvalitní olej, údržba filtru, řetězu,...) a ona vás bude docela dlouho, s poměrně malými investicemi, tahat za ruce.

Při výměně brzdových destiček jsem se nestačil divit - motorka je z roku 2002 a vzadu i vpředu byly originální bremba, které byly s největší pravděpodobností původní. Stav motocyklu tomu odpovídal, při koupi(zima 2007) měla ještě původní píst, který ani nebyl dojetý úplně na krev. Dal jsem tam desky Delta Braking za 400kč, takže moc velkou výdrž neočekávám, ale třeba překvapí.

KTM obouvám do Mitasek řady C. Vpředu se mi osvědčila C-19 a dozadu tuším C-20. Teď tam mám C-12 a ta je pro moje ježdění mizerná - je určena do měka, takže po pár kilometrech na vyschlých kamenitých polňačkách a tvrdším terénu půlka špuntů odlítala.

Co víc napsat? Pokud uvažujete o tak trochu jiném dvoutaktu tak 300 EXC je přesně to co hledáte.

Drake89
Drake89 napsal 21.01.10 v 13:01

Jeee DRko sem mel taky a znam jednoho kanca z Mezu, kterej ma taky exc 300
tak at lita

Martin_
Martin_ napsal 06.05.08 v 16:22

tak tohle muze taky parada 300 2t to musi pekne tahat,at jezdi ,kdybys pak nekdy prodaval dej vedet...

smazany35211
smazany35211 napsal 17.12.07 v 13:56

dobře ty , jezdím do mezu do školy tak někdy dáme tratˇ, at lítá

o.onda
o.onda napsal 16.12.07 v 21:51

Mám komplet koncovku + koleno, takže sousedům asi věnuji špunty do uší... Jinak, rozmýšlel jsem se ještě mezi GASem a TM, oranžáda zvítězila.Na třístovkou jsem slyšel jen samou chválu, snad se to potvrdí.Je to můj první silnější dvoutakt, předtím DRko a občas tatíkova 525, je to trochu změna, ale změna je život.Časem až na ní něco ujedu napíšu další postřehy a zkušenosti.<br />
<br />
Jinak díky všem za chválu a enduru zdar!

hAjPR
hAjPR napsal 16.12.07 v 19:26

Dobrá volba, ať slouží! A s tím laďákem...koleno přidá i koně, ne málo, ale koncovka pouze vyhladí křivku...