KTM EXC 300 (2007)

Vlastník Frankie
Vloženo 30.6.2010
Aktualizováno 23.3.2012

Dvoutaktní tříkilo, netřeba víc dodávat
Silná, lehká, obratná.

Po prodeji KTM EXC125 jsem nevěděl co dál, ale svezení na týhle "potvoře" rozhodlo. Bude to zase dvoutakt a zase KTM Váhal jsem mezi EXC300, EXC450 a WR450.
Na čtyřtaktu je jednodušší jezdit, ale dvoutakt nakonec zvítězil. Jednak mě baví se s motorkou pořádně poprat - o to lepší mám pocit když se mi jí podaří občas zkrotit a jednak hlavně díky svojí váze a jednodušší údržbě (měnit každé dvě vyjížďky olej v motoru a kontrolovat ventily by mě opravdu nebavilo). Takhle jsem jen po koupi dal nový píst a mám na čas vystaráno. A při mé "síle" a hmotnosti je při zvedání mašiny ze země nebo vyprošťování z bláta každé kilo znát.
A teď k motorce:
Výborný je motor, odspodu jede skoro jako čtyřtakt, ideální na prudké výjezdy, ani při lehkém podtočení nemá motor tendenci chcípnout. No a poté co se otevře přívěra se dějou věci...za 1,2,i 3 jde motorka na zadní. Koní je tam opravdu dostatek a to mám originál koleno i koncovku. Je tedy pravda že s mými 62kg nemá motor velkou práci, občas za tím lehce vlaju
S čím jsem trochu nespokojen, je podvozek - ale to beru jako fakt že je to o tom, jak si to kdo nastaví, tak s tím zatím laboruju. Je to prostě na mě moc tvrdý a nemám to na skákání po trati, ale na louky, pole lesy atd. takže by změkčit neuškodilo. Kde známej s Yamahou WR přes hrby jen lehce plave, mně ta mrcha tvrdá uskákaná chce vyrazit řídítka z rukou.
Jedná se o model se startérem a i když jsem z něj zpočátku neměl radost, bral jsem to jako zbytečnou komplikaci navíc, už jsem si na něj zvyknul a když mašina zdechne v situaci kdy nemůžu sundat nohu ze stupačky a začít nakopávat, je jeho pomoc k nezaplacení. Musím říct že enduro bez startéru bych už asi nechtěl
Brzdy bez připomínek a jinak mi celkově přijde motorka tak nějak líp postavená než ta 125, kvalitnější a bytelnější, ale to bude možná spíš asi věkem (04 vs 07) a opotřebením.Lepší fotky budou časem, zatím jsou jen momentky z vyjížděk focený mobilem, zrcadlovku přece jen do terénu sebou netahám...

Zkušenosti po pár měsících ježdění:
Dvoutaktní tříkilo nemohl vymyslet nikdo normální a už vůbec si to nikdo normální nemůže koupit...
Co všechno já na tý motorce vyvádím a na co všechno si troufnu, to jsem se 125 nezažil. Skoky přes louže a díry, neustálé jízdy po zadním, jízda driftem po prašných cestách, strmé výjezdy co by člověk ani pěšky nevyšel...a jako by mě pořád ponoukala: "víc, ještě víc, já na to mám a co ty ?"
Tato motorka rozhodně není určena na klidné projížďky přírodou, ale čím jede člověk rychleji, tím více dává smysl. Ohledně trati nemůžu sloužit, tam to neumím tam nejezdím. Jako dlouholetý "silničář" který měl původně enduro jen jako druhou motorku na špatné počasí jsem dokonce začal uvažovat do budoucna o koupi KTM 990 Adventure kde bych mohl spojit cestování a offroad.

březen 2012: po necelých dvou letech šla do světa...bohužel na ní nemám čas a motorka je zbytečně nevyužitá.

Vojta_WR-f
Vojta_WR-f napsal 04.11.11 v 15:58

To je dobrý jak každej řeší i sebemenší kila navíc, kdyby ta motorka měla 150 kilo tak to beru, ale u takhle lehky motorky řešit jestli je to se tarterem o tri kila lehcí nebo ne, je podle mě blbost.. Někteří lidi dělaj jak kdyby jezdili MS Jinak ty najedeš na jedné vyjíždce 7-8 mth? Jinak pěkná motorka

Jarda.KTM
Jarda.KTM napsal 04.10.10 v 20:43

Dobrá volba...mám taky 07 a supr!Koupil jsem ji na jaře a pořad mě nutí jezdit...zatim 55mth

ScorpionOnH6
ScorpionOnH6 napsal 16.07.10 v 08:02