Honda NT 700V Deauville (2006)

Vlastník vynapista
Vloženo 14.11.2015
Aktualizováno 6.4.2016

Krásná pohodlná motorka pro cestování, přesně taková, jakou jsme si představovali

První dojmy - Po prvních najetých kilometrech velká spokojenost s pohodlím, ovladanim i vykonem motorky. Štít krásně chráni před vétrem, časem by to chtélo i doplňkové ofuky na ruce. I vzhledově je to velmi povedená motorka a ty vestavěné kufry jsou parádí věc. Samozřejmě každému se líbit nemusí, ale nám se líbí moc :-)

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, zásuvka 12V, malá i velká víka bočních kufrů

Motorku jsme si pořídili s mou drahou polovičkou teprve před 2 tydny a jelikož je to naše prvníni motorka, naše zkušenosti jsou teprve začátku. Doposud jsme "řádili" od roku 2013 skútrech Honda PCX 125, každý na své, a najeli každý nějakých 27000 km. My jsme skútříky nepořizovali jen za účelem ježděni do práce či na nákupy, ale že budeme podnikat i delší cesty, kdy jsme neměli problém si udělat výlety s nájezdem i 500 km za den. Možna se někdo může nad tím podivovat, ale my jsme s tím neměli žádny problém, my si to užívali. A jelikož nás ježděni chytlo, rozhodli jsme se postoupit dále. Prošli jsme úspěšně autoškolou na neomezené A a pořídili si tento první mocykl. Hledali jsme něco na cestování a chtěli i zůstat u Hondy, ikdyž jsme si odzkoušeli i třeba Suzuki V-Strom ci KawasakiVersys. Při výběru nás ale zaujala Honda Deauville a při prvnim živém seznámení to byla láska na první pohled Tak jsme se po nějaké začali poohližet více až jsme narazili na tohohle černého krasavce. Ujeto doposud nejakych 300 km a dojmy úzasné. Něco takového jsme si představovali a jsme zatim velmi spokojeni. Samozřejmě velký respekt při jízdě, není se co divit přechod ze 125 na 700 je velký rozdíl ať už výkonostní tak váhový.
A jelikož jezdíme rádi oba dva, nastane chvíle, kdy do garáže doputuje druhý kousek. Co to bude, ještě rozhodnuti nejsme, ale Deuvillka zatím vede .

Jinak bychom rádi poděkovali Kuzmičovi, který nám námi vybranou motorku zkontroloval, než jsme ji zakoupili, jelikož ještě nevíme, na co vše se při kontrole zaměřit. Takže teď už zbývá jen lepši počasí ať si ji můžeme začít více užívat a poznávat

EDIT:
Únor: Proveden servis na motorce, výměna náplní, filtrů, svíček, seřízení ventilů, montáž vyhřívaných gripů Oxford, nové zadní pneu. Následně jsme udělali menší změnu vizáže přidáním reflexních polepů včetně proužků na ráfky a namontovali jsme taky brzdové světlo do kufru.

Březen: Počasí se umoudřilo a tak jsme v rámci návštěvy kamaráda ze Slovenska podnikli letošní prvni vyjížďku i s našimi Hondami PCX.

A před asi 14 dny jsme pořídili k naší mašince (Blackovi)  nového kamaráda (výstižně pojmenovaného Modřina ). Je třeba opět poděkovat Kuzmičovi za jeho opětovnou pomoc s kontrolou stavu mašinky a za dovoz z Královéhradeckého do Moravskoslezského kraje.
V sobotu jsme uskutečnili první společný výlet na obou mašinkách i s kamarády se Slovenska. Najeto 405 km se spotřebou  4,2 l/100 km, což bylo příjemným překvapením. Skvěle jsme se projeli s prima partou, byl nádherný slunečný den, co víc si přát.
Ještě je třeba udělat nějaký ten servis na Modřině a vzhuru do prvni motorkářské sezóny.

Massakra
Massakra napsal 02.02.19 v 15:39 10b.

Take jsem měl , pěkné.

kuzmič
kuzmič napsal 15.04.16 v 23:24

Jo a dvě jsou víc než jedna...

Petr_TA
Petr_TA napsal 06.04.16 v 17:16 10b.

Velká gratulace
Maximálně pohodlnej a spolehlivej cesťák
10b

jiřikgsr
jiřikgsr napsal 07.12.15 v 18:26 9b.

Perfektní popisek,názor a hlavně natšení
Tak hlavně bezpečné seznámení se strojem váhou či rychlostí,bez problémů komplikací a překážek.
Klidně můžeme na jaře vyrazit

Rosi45
Rosi45 napsal 02.12.15 v 17:33 10b.

No já ji objevil teprve před dvěma týdny a naprosto mě uhranula. Do jara musí stát v garáži