Jawa 250/559 panelka (1965)

Vlastník Bikerr3979
Vloženo 24.12.2015
Aktualizováno 20.6.2016

Taky panelka není co dodat Snad jen to že jich je stále dost mezi lidmi takže určitě nevymřou po přeslici.

Motorka koupena od naráz s jawou 592

První dojmy - První dojem dobrý protože tuto motorku naštěstí nikdo nebastlil k obrazu svému což mi usnadní její návrat do původního stavu.vzhledem k tomu že se jedná o stejný model jaký si můj táta koupil v roce 1966 budu ji dělat v bílé barvě protože on ji měl právě bílou.

Motorku bych doporučil pro - komukoliv kdo má rád starší stroje

Doplňky na motorce - Zaplať pámbu jen nosič a ještě tam někdo vyměnil přední kolo za starší typ 559/02

Jawy panelky mám rád ze dvou důvodů.Za prvé jsem na nich začínal jezdit když jsem si v sedmnácti udělal řidičák na velké motorky a za druhé proto že považuji panelku za poslední motorku na kterou mohla být Jawa ještě hrdá.To co přišlo potom mělo postupně klesající tendenci protože soudruzi prohlásili že do socialismu nepojedeme na motorkách ale v automobilu.To mělo za následek ustrnutí vývoje v Jawě a vyrábělo se už jen pro RVHP.Tím pádem je dnes Jawa tam kde je a nikdy světovou produkci motorek nedožene.

kzezula
kzezula napsal 25.08.19 v 09:25 10b.

Pěkná, ať slouží

Luke80
Luke80 napsal 18.02.17 v 20:29 10b.

Tyhle stroje jednou všichni docení !!!

panela
panela napsal 13.09.16 v 18:55

OK, žádný spěch, máš pěkné stroje (592), mladej jawa354 bude stroje pomalu zimovat. Já jsem dal 475 lakovat na Slovensko tak uvidíme jak dopadnu. Tak ať se daří.

Bikerr3979
Bikerr3979 napsal 12.09.16 v 23:25

Slibuju že se dočkáš.Už mám barvu a pomaličku brousím plechařinu akorád nemám moc času tak to jde pomaličku.Pár věcí budu muset vyletovat mosazí a pak konečně stříknout a bude se montovat.To je to nejkrásnější a nejvíc mě to baví.

panela
panela napsal 12.09.16 v 21:05 10b.

Motor už je, jsem zvědavý na zbytek