Suzuki DL 1000 V-Strom (2007)

Vlastník PAVY
Vloženo 26.12.2015
Aktualizováno 29.5.2016

Jede pěkně, a hlavně proti mému předchozímu Stromu 650, má dostatečnou výkonovou rezervu, když jedeme ve dvou. Tím nechci říct, že 650 nejede, jsou to taky výborné motorky.

Honda XL 1000V Varadero: důvod neuveden

První dojmy - Vzhledem k tomu, že jsem v létě prodal Stromka 650, hledal jsem něco silnějšího. Jako všichni, kteří mají omezené finanční možnosti, hledal jsem něco zachovalého, za rozumný peníz, samozřejmě jsem byl ochoten za kvalitu zaplatit. Když už jsem si říkal, že to nechám na příští rok, viděl jsem inzerát na moji budoucí. Byla neděla, tak jsme s manželkou sedli do auta a zajeli se na ni podívat. Jenom co majitel otevřel bránu, věděli jsme, že ji bereme, protože byla hodně pěkná a nepoškozená. Koupil jsem ji poblíž Šternberka, měla najeto kolem 32.000 km a původ z ČR. První kilometry: sakra nějak vibruje v nižších otáčkách, proti 650, ale po chvíli jsem to přestal vnímat a užíval si jízdu domů, což bylo kolem 100 km. Ten den bylo pěkně, tak jsem doma ještě udělal další vyjížďku do blízkého okolí. Jinak je to skoro stejné jako na 650, takže se pro mně moc nezměnilo. Manipulace na místě bez problémů, uvítal bych ještě vyšší sedlo a více místa podélně, když jedeme ve dvou. Výkonu má víc než dost a není potřeba ho vytáčet. Pokud můžu srovnat předchozí Stromek 650, tak ten byl klidnější, ale na 1000 se mi pocitově jede lépe. Nemusím tolik řadit, 6 dávám nad 100 km/h a na rychlejší okresky stačí 3-4 :-) Spotřebu neřeším, má ji samozřejmě vyšší, ale myslím, že po prvních 1000 km, ujetých v listopadu a prosinci, se odhadem držím kolem 6 l. Takže pohoda.

Motorku bych doporučil pro - Každému. Kdo chce univerzální moto s pohodlným posezem za dobrý peníz, s dobrým zvukem, dostatečným výkonem a zátahem.

Doplňky na motorce - Blastry, vyšší plexi, plastový kryt motoru, hlavní stojan, padáky, držáky bočních kufrů, top case Suzuki

Výhodou proti Stromu 650 je, že je tužší a nesedne si tolik. Na cesty ideální, kdo na ní nejel, nemůže posoudit. Do terénu ji brát nebudu, maximálně někde do Rumunska na horší cesty, a bude to vždy o řidiči. Cenově patří k těm levnějším a po zkušenostech s 650 Stromem, doufám i spolehlivým. Nemá ABS, ani jiné elektro pomocníky, které jsou určitě fajn a mi jako staršímu začátečníkovi, by občas dost pomohly. O to více se snažím jet tak, abych to ukočíroval a někde to nepoložil, i když občas bouchnou saze.
Letos jsem měl možnost projet od kamaráda i GS 1200 a musím upřímně říct, že bych si ji asi nekoupil, i když se mi líbí, ale... Samozřejmě má své příznivce, je pro někoho nejlepší na světě a má spousta pozitiv.
Kdybych si někdy časem vybíral moto, vyhovovala mi Yamaha XT 1200 Z Super Tenere, kterou jsem si byl vyzkoušet. Byla to sice krátká projížďka, ale výživná a hodně jsem zvažoval její koupi. Jediné co mi kazilo radost byla cena a nechtěl jsem dát tolik peněz za moto. Možná někdy později.
Jinak je Stromek super a určitě doma vydrží delší dobu, než jenom jednu sezónu, jako dvě předchozí. Myslím si, že je vlastně úplně jedno, jakou má kdo moto, musí ti vyhovovat a bavit a vo tom to je..

29.5.2016
Doplním malý postřeh týkající se spotřeby. V uplynulém týdnu jsme s manželkou několikrát vyjeli do blízkého okolí Beskyd a tudíž jsem parkrát za sebou tankoval plnou, z čehož jsem vypozoroval, že spotřeba, při klidné jízdě do 120-130 km/h, občasné kopce v okolí Bílé a Soláně, vyšla 5,5 l. Když jsem vyvezl dceru, která má rychlostní limity posazené výše skončilo to k 6 l, což si myslím, že je na litr parádní. Nejsem závodník, takže je určitě dost možné, že někdo jiný pojede za více, ale Stromek je hlavně určený na pěkné výlety. Myslím, že spotřeba šla i dolů po provedeném servise.

Jinak jsem s litrovým Stromkem stále více spokojený, jezdím skoro vždy, když to jde, ať je to jenom 5 km nebo 200 km a věřím, že spolu vydržíme dlouho. Za chvíli ho čeká výměna předních desek a kratší kosti. A pořád mu chybí ty boční kufry, nad kterými pořád uvažuji, plast nebo hliník... uvidíme.
Zdar a sílu

speroure
speroure napsal 06.02.19 v 23:56 10b.

Pěkný stromek!

Kukačka.
Kukačka. napsal 07.07.18 v 06:14 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 13.06.18 v 20:29 10b.

greydog
greydog napsal 06.06.16 v 15:00 10b.

Pěkný stroj,také jsem pokukoval po 650Strom,ale chyběl mi tam zobák alá BMW .

PAVY
PAVY napsal 27.12.15 v 08:36

Zdarec chlapi,
díky za hodnocení, všem jsem Vám odepsal a Onri, tobě poslal jednu slohovou práci k přečtení hodnocení mých zkušeností mezi Stromkem 650 a 1000 Ber to s rezervou, nejsem žádný odborník a jezdím od 40, teprve 3 rokem.
Přeji všem, všechno nejlepší do Nového roku a spousta kilometrů bez nehod.
Zdař Bůh synci, Petr