Kawasaki GTR 1400 (2008)

Vlastník Šimi57
Vloženo 18.2.2016
Aktualizováno 12.10.2017

Velký, těžký, rychlý super cesťák.

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1) - Chlapci si pletou rok výroby s datem uvedení do provozu. Dělá jim dělá problém z VINu zjistit rok výroby.

BMW K 1300 GT: důvod neuveden

První dojmy - Dost těžká na manipulaci na místě. Po rozjezdu je však pěkně ovladatelná. Výkon motoru je dostačující. Výborně svítí v noci. Od originálního plexi bych očekával větší ochranu. Mám objednané vyšší, turistické. Trochu zamrzí, že takový cesťák nemá vyhřívané gripy. Zakoupeny a namontovány Oxfordy.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo si na ní troufne. Pro toho kdo rád cestuje dlouhé trasy i za méně příznivého počasí.

Doplňky na motorce - Mimo orig. výbavy vyhřívané gripy, vyšší turistické plexi, prodloužení předního blatníčku, mřížka chladiče, držák navigace.

S motorkou toho zatím moc najeto nemám. Jedna jízda po koupi, cca 300km jen po silnici v hnusným počasí. Mašina se však chovala skvěle. Motor je raketa a s plynem se zacházet opatrně. Předjíždění s ní je paráda. Brzdy dostatečné. Jen mi připadá že na zadní brzdě reaguje ABS příliš brzy. Za jízdy je ovladatelnost velice dobrá. Bez nepředvídatelných reakcí. Úložný prostory přímo na motorce nic moc. Malá, neuzamykatelná schránka na nádrži. Pod sedačkou místa minimálně, tak akorát na autolékárničku. Boční kufry jsou dost velké na spoustu věcí. Topcase tak akorát na jednu přilbu.Mám však ještě tašku na sedačku. Takže celkově mám úložného prostoru dostatek i na delší jízdy. Spotřeba zatím kolem 6l. Porucha byla zatím jedna, vybitá baterie čidla tlaku v pneumatice. Servis si zatím dělám sám, výměna svíček, což je dost porod a vzduchového filtru. Bude výměna oleje v motoru a v koncovém převodu. Zatím celkově spokojenost.

Po roce provozu musím konstatovat, že bych neměnil. V roce 2016 najeto cca 11.000 km, v zahraničí to bylo Rumunsko a Itálie. Jezdím sám, bez batůžku. Jen se potvrdilo to co jsem psal původně. Je těžká, při parkování se musí z rozvahou kam vjet, to samé při nějaké odstávce na cestě. Ta manipulace na místě při mých 85kg je složitá, ale né nepřekonatelná. Průměrná spotřeba 5,6l. Nemá ráda šotolinu, při jejím výkonu ustřeluje zadek. Na plyn se musí skutečně opatrně. Kvalitní asfalt a dlouhé táhlé zatáčky je její doména. Je fakt rychlá, maximálku jsem měl kolem 210km a jela na půl plynu. Dál už jsem se bál. Výborná přední brzda, zadní jen jako pomocná. Přední gumu Bridgestone Battlax 021 jsem totálně odjezdil. Přezuto na Battlaxi 023. Koupil jsem vyšší přední turistické plexi ERMAX, oproti orig. o 5 cm vyšší, je výborné. Nefouká, turbolence minimální. Motorka výborně svítí v noci, jako auto. Jízda je zcela předvídatelná, do zatáček padá sama. Bez jakýchkoliv anomálií. Podvozek je tvrdší, sportovnější, ale dá se změkčit. Výkon motoru je famózní, rozjíždí se i při nízkých otáčkách. Nad 5000 nasává mazec. V kufrech je pro jednoho místa dostatek. Nechal jsem přešít sedlo, trochu snížit, abych lépe dosáhl na zem.

Zdara
Zdara napsal 08.08.17 v 15:43 10b.

Ahoj, úplně souhlasím s tím co o tomto stroji píšeš. Je to motorka, kterou bych neměnil. Jestli ti můžu doporučit, tak pouvažuj o koupi gum Pirelli Angel GT A. Najel jsem na nich 17.000 km a je ně spolehnutí. Je to ovšem o názoru, který máme každý svůj
Tak spoustu dalších zážitků a kilometrů bez nehod. Pic

pegas6
pegas6 napsal 15.01.17 v 19:36 10b.

To neni motorka ale kurva parník

JaMi1
JaMi1 napsal 21.08.16 v 22:44 10b.

Hezký stroj.Přeji halvně šťastné návraty domů !

Max900R
Max900R napsal 21.07.16 v 07:27 10b.

Super mašina , obhlížel jsem ji u kolegy, co jsem od něj koupil ZZR. Ten má vyhřívané hefty originál v sérii teda. Líbí se mi ty nápisy Kawasaki - ty musím někde sehnat!

OldaVM
OldaVM napsal 18.07.16 v 11:27 9b.

Já bych sice pro sebe volil černou barvu, ale designově parádní stroj