Yamaha YZF-R3 (2016)

Vlastník Joe_Joe
Vloženo 1.6.2017
Aktualizováno 1.6.2017

Moja prvá skutočne nová motorka - maximálna spokojnosť.

Motorka koupena od Motoshop Žubor Banská Bystrica - http://www.motoshopzubor.sk/

Honda CBR 500R: Yamaha má vydarenejší dizajn.

První dojmy - Veľmi ľahká a dobre ovládateľná motorka s výborným a pružným motorom, pohodlným posedom, aj na dlhšie trasy, Predtým som dlhú dobu nejazdil na nových a moderných motocykloch, takže nemôžem veľmi porovnávať. Športovo ladené motorky mi vyhovujú a nejaké konkrétne pripomienky k Yamahe YZF-R3 nemám - maximálna spokojnosť.

Motorku bych doporučil pro - Úplne pre všetkých, chlapci, slečny, muži, ženy, začiatočníci aj skúsenejší jazdci.

Doplňky na motorce - Ladená koncovka výfuku LeoVince s homologizáciou, originálny štít vymenený za väčšie Zero Gravity Double Bubble, padacie protektory a mnoho menších, skôr estetických doplnkov.

Kupovaná v septembri 2016, doposiaľ najazdené 3000+ km, 1x servisná prehliadka, bez závad. Zabehnutá poctivo podľa odporúčania predajcu. Jazda úplne ideálna oproti HD 1200 Sportster na ktorej som robil vodičský preukaz, ľahká, šikovná, dostatočne výkonná. Výborný posed (moja výška je 184 cm, váha 84 kg) Nie je to brutálny superšport, ale skutočne dokáže vo vyšších otáčkach prekvapiť úžasným ťahom. Brzdy ok, podľa môjho názoru dosť skoro zasahuje ABS. Pruženie nastavené akurát, pri jazde vo dvojici je už mäkšie, ale dá sa. Občas jazdíme so synom (14 r.) a na krátke 100-200 km výlety sa celkom dá vydržať, ale primárne to určite nie je motocykel pre dvoch. Úložný priestor na lekárničku + mala sada základných kľúčov už vo výbave. Spotreba pri bežnej svižnej jazde 3,8 litra na 100 km, vo dvojici 4,1 litra na 100 km. V pohode by sa dalo jazdiť aj na 3,5 litra, ale to už by bolo trápenie. Motorku užívam počas celej sezóny skoro denne na dochádzanie do práce + občas nejaký výlet. V meste šikovná, mimo mesta dostatočne rýchla.

Zajko88
Zajko88 napsal 17.08.17 v 08:52 10b.

Tiež ju mám a je super veľa šťastných km