BMW R 1200 RT (2011)

Vlastník Mat177
Vloženo 16.10.2018
Aktualizováno 16.10.2018

Myslím, že je to konečně ta pravá.

Honda NT 700V Deauville: Malý výkon
Honda ST 1300 Pan European: Příliš topí
Yamaha FJR 1300: Hodně sportovní posed

První dojmy - Rozhodně mi hned nesedla. Prý nízké těžiště, haha to asi pisatel neseděl na nějaké cruiseru :) Úložný prostor je prostě suprovní.

Doplňky na motorce - Držák navigace na původní držák navigace :)

Hledal jsem něco na delší cesty a našel jsem "NĚCO"
S manželkou jsme hledali něco na delší výlety. Nějaký křížek už na hrbu máme a tak byl úkol jasný: "Nesmí projet naší bránou nic sportovního". A tak jsme hledali. Výběr se zúžil na klasickou pětici cesťáků v pořadí:
Pravda je že ještě se tam vloudila Victory Vision Tour, která má, jak říká manželka, "styl a šarm". Z váhových důvodu jsem to ale odmítl.
A začalo to, čtení recenzí, hledání inzerátů, objíždění bazarů a soukromých prodejců, zkušební jízdy a následné hodnocení. Nepreferuji značku, ale funkčnost. Myslím že s žádnou bych chybu neudělal, ale každá měla nějaké ALE. Teď jen rozhodnout které ALE je nejméně bolestivé.
Honda NT 700V Deauville - poměrně slabý výkon a měl jsem obavy, že brzy narazím na limity.
Honda ST 1300 Pan European - kdyby byla bývala tolik netopila, byla by doma :)
Yamaha FJR 1300 - nesedl mi posez
Kawasaki GTR 1400 - nesedlo mi nic
BMW R 1200 RT - nesedla mi cena :)

Peníze budou, my nebudeme. Jelo se pro RTéčko. Bylo to v plné výbavě, slušném stavu za slušné peníze.
První cesta od prodejce byla pouze kolem 20-ti kilometrů, ale zato v naprosto šílené průtrži. Když jsem četl recenze nabyl jsem dojmu, že ochrana jezdce je 100-ní a tak jsem byl v klidu. Co na to říct? Doma jsem nebyl schopný ze sebe sundat moto oblečení :)))

Motor je naprostá fantazie, ale to stejně vyznavačům 4 hrnků nevysvětlím.
Podvozek maximální spokojenost.
Kufry jsou kapitola sama pro sebe, prostě luxus. Chci si jen tak zajezdit kolem komína, tři pohyby a kufry jsou dole. Chceme někam dál a je to pojízdná úložna všeho, hlavně nepotřebného.

Zatím si na sebe zvykáme, ale myslím, že to bude ta pravá.

Mark09
Mark09 napsal 18.10.18 v 11:07 10b.

Zelinář
Zelinář napsal 16.10.18 v 12:02 10b.

Ti garantuju, ze je to ta prava. Mrkni na muj profil, motorek jsem mel hromady a tahle jedina ma proste vse. Po jinejch uz nekoukam. Je to hrozny, ale motorky me prestaly zajimat,na vystavy nejezdim, recenze nectu. Tu pravou uz mam...