Yamaha FZ8 N/S (2014)

Vlastník kubanec1972
Vloženo 17.10.2018
Aktualizováno 17.11.2021

Model 2014, koupil jsem od sympatickýho týpka co si koupil motorku a pak se na ní bál jezdit.Byla 19 měsíců stará , ještě v záruce jako nová. Po letech na dvouválci zase sametový čtyřhrnek. Matná barva prostě láska na první pohled.

Motorka koupena od sympatickýho týpka

Yamaha FZ1 N: Zbytečně moc koníků, cena a taky spotřeba.
Yamaha MT-09: Jezdím skoro pořád s batůžkem a ač se mi moc líbila, tahle motka není pro 2.

První dojmy - Když jsem ji poprvé viděl v časopise, věděl jsem, že ji chci. Po 4 letech na SV 650 jsem se chtěl zase posunout o něco výše, uvažoval jsem o MT 09 , ale to není bike pro 2. Bude to zase sametový 4 válec. Když se mi ozval kupec na SV a motorku si odvezl, ještě ten samý den jsem byl tak nervozní, že nemám motorku, že jsem začal hledat hned novou. K mému překvapení a štěstí byla jedna na prodej 35 km od naší vesnice , sice za malinko víc peněz ,ale mladší rok a málo najeto. Manželka to na mě taky viděla, jak jsem špatnej, tak jsme jeli. První dojem, krása a super matnej lak. Ve skutečnosti vypadá mnohem líp než na fotkách. Zkušební jízda jako sen, huba jak rohlík , dyk to každej zná a jede se domů, žena autem , já na novém mazlíkovi. Takže boží den, prodal jsem a koupil jsem motorku.

Motorku bych doporučil pro - Bike bych doporučil jak začátečníkům tak i všem co už někdy na něčem seděli.

Doplňky na motorce - Motorka je v originál stavu.

Po pár letech na Suzuki SV 650 a mnoha výletech ve dvou, jsme došli k závěru, že už nebudeme dvouválec dál trápit, protože musel jezdit pořád na doraz, spotřeba přes 6 litrů a pořídíme si něco silnějšího s malinkou rezervou výkonu. FZ8N byl dlouho sen a musím říct , že to byla trefa do černého. Ideální motorka na cestování a trošku blbnutí. Na okruhy nejezdím a dálnicím se pokud možno vyhýbám, mým revírem jsou zatáčky, hory a průsmyky.
Motor je sameťák, jede jak ho točíš , do 5-6 tisíc pohodička, kochačka , ale pak si vzpomene že je z R1 a jede jak z praku. Není to vůbec záludná motorka, netrhá ruce a dělá přesně to co chce pilot. Umí i 230 km/h , ale je to naháč ,takže kdo chce jezdit 200 je tu na špatné adrese. Zatáčky to je jiná, tady jsme doma , zatáčí sama, stačí se podívat do zatáčky a je tam, klidně a suverénně jako po kolejích. Brzdy jsou velmi dobré, pěkně se dávkují a ani v Alpách nevadnou, spolehlivost sama. Podvozek je měkký, ikdyž mám předek i zadek nastavený na max . tvrdost je motorka cestovně měkká, není to úplně průser, ale chápu všechny co mění tlumiče. Občas se mi stane při jízdě ve dvou, při prudším nájezdu do zatáčky nebo na nekvalitním povrchu v zatáčce , že se motorka rozhoupe, nic příjemného...
Poruchy žádné, klasická rýže, jednoduchá nenáročná technika, najel jsem skoro 30 tis. km a nic, jen olej ,filtry, svíčky , gumy , brzdovka. Servis je poměrně jednoduchý, dělám si všechno sám. Spotřeba ve dvou i s báglama 6 litrů, líbila by se mi větší nádrž, takhle se rezerva přepne po 230 km, maximálně jsem najel 300 km a to už jsem měl v horách na Slovensku celkem staženou prdel.
Těším se na každou volnou chvilku a hezké počasí, jsem spokojen a ještě chvilku u nás vydrží.
Pneumatiky. Není to úplně k motorce, na origo Bridgestonech 021 motorka jezdí pěkně , pak jsem koupil novější 023 taky dobrý asi o kousek lepší,ale teď mám nově 023 GT a nejsem vůbec spokojen, gumy jsou tvrdý a motorka podle mne nesedí tak dobře, nemám tam tu jistotu, už nikdy\ více.

Echo01
Echo01 napsal 12.03.21 v 13:02 10b.

Ahoj, můžu se zeptat na tvou výšku? Uvažuju o ní, ale se svými 192cm se trochu bojím, abych se poskládal. Díky.

Ales600
Ales600 napsal 22.10.18 v 09:53 10b.

Pěkná rád na ní vzpomínám nalítali jsme s ní přes 40000km

Mac73
Mac73 napsal 21.10.18 v 12:28 10b.

Vypada skvele. At slouzi a hodne stastnych km