KTM LC8 950 Adventure S (2005)

Vlastník Friky
Vloženo 23.4.2019
Aktualizováno 15.4.2024

Po záříjové nehodě v roce 2018, kdy moje bývalá LC8 skončila na totálku a zbylo jen pár dílů jsem hned pokukoval po další. Naštěstí se objevil tenhle krásný kousek v Skové verzi nedaleko od Plzně a hned jsem pro něj letěl. Opět láska na první pohled a už

První dojmy - Motorka byla technicky v top stavu, ale kosmeticky pro mé oko trošičku pokulhávala. Majitel předemnou ji podle mě dost nevkusně sladil s bílýma doplňkama a já věděl, že advíka musím dát zpět do původního stavu..

Doplňky na motorce - Leo vince
vyhřívané rukojeti
tlumič řízení
tažné oko
kn filtr
sedlo Selle Valla Dalla
rozšířené stupačky a další...

Následoval nákup nových plastových bočnic, blatník k lakyrníkovi u kterého jsem ani nedoufal, že půjde odchytit stejný nesehnatelný odstín.. povedlo se! Všechny ty šílené nálepky a polepy šly dolů.. a nyní je podle mých představ.

Namontován tlumič řízení, kn filtr, rozšířené stupačky a veškeré doplňky co se daly zachránit z bývalky se přehodily na novou.

Oproti předchozí 950 je tahle o trošku živější, laďáky Leo Vince jsou slast pro ucho.

Motor má nalítáno něco přes 80 tisíc, kompletně po generálce motoru v KTM autorizáku, co dělal ještě předchozí majitel.

Dále se uvidí po sezóně

Sezóna 2019 a 2020 byla s Advíkem poklidná,
V roce 2019 jsme se spolu podívali na jih. Projeli jsme Rakousko, Slovinsko a Itálii.
Musím říct, že Slovinsko je krásná země, co se přírody týče. Největší zážitek byl výjezd na vrchol Mangart, který je na pomezí Slovinska a Itálie.
Výhled je tu za pěkného počasí neskutečný a zelená tráva všude dokola dodává místu své kouzlo.

Lidi jsou ve Slovinsku celkem přátelští, nechávali nás rádi přespat na svých pozemcích.

To se ovšem nedá říct o Rakousku, kde jsme chtěli přenocovat u lesa na louce a natrefili na né moc přátelského Rakušáka, který na nás bez vyzvání zavolal policii, zablokoval výjezdovou cestu a my pak další 2 hodiny strávili na služebně. Naštěstí měli dost rozumu, a pustili nás bez pokuty.

Podívali jsme se taky na Grossglocker a jiné známé i neznámé místa.
Při tripech nemáme moc rádi vytyčené cíle a když se člověk stresuje a žene aby vše stihnul, co si doma poznačil.

Takže jedem tzv. na "pankáče" a razíme heslo, že cesta je cíl ! :)

-Jandys-
-Jandys- napsal 13.03.21 v 11:28 10b.

Dobrá motorka a pěkné fotky, taky jsem o ní uvažoval ale jelikož už enduro mám šel jsem jinudy i když s podobným motorem

Guga
Guga napsal 11.03.21 v 13:46 10b.

Krasavec

cita29
cita29 napsal 10.03.21 v 23:44 10b.

Co na to říct, je to stroj jak má být, tak sis alespoň vynahradil tu první

RostaZahel
RostaZahel napsal 12.12.20 v 09:44 10b.

jj dobrý to stroj za 10b

jaruš1974
jaruš1974 napsal 23.04.19 v 23:19 10b.

Krásná KTM, přeji spoustu zážitků v sedle, vždy kolama dolů. Ať slouží ?!