Kawasaki Vulcan S (EN 650) (2019)

Vlastník Ferda64
Vloženo 17.10.2019
Aktualizováno 17.10.2019

Naprosto úžasný a neskutečně pohodlný stroj i na dlouhé cesty

Motorka koupena od FIRMA:Moto Modřice (Modřice)

Kawasaki Versys 650: Pro mě ne moc pohodlná-. mám problémy s koleny

První dojmy - Mým prvním dojmem bylo naprosté zděšení z neskutečného výkonu, protože naposledy jsem pilotoval slabou motorku před 38 lety, a když jsem poprvé sedl na těch 61 koníků, pokoušely se odjet beze mě. Trvalo mi cca 1500 km, než jsem se naučil ten výkon ovládnout. Teď, kdy mám po 5 měsících najeto 6.500 km, musím říct, že Vulkán mi naprosto sedl a jsem s ním nadmíru spokojen.

Motorku bych doporučil pro - Pro koho bych moto doporučil...no, asi pro každýho, kdo má chuť na cruisera. Tohle je prostě srdcovka.

Doplňky na motorce - Homemade plexištít, homemade zadní nosič (jen na cesty), zamykatelnej držák navigace, nosič kufrů Shad 3P, kožené brašny s dodělaným držákem na nosič Shad, takže můžu nasadit buď kufry, nebo brašny.

Jak už jsem psal, mám Vulkána 5 měsíců a najeto 6500 km. Jelikož moje poslední motorka byla Jawa 175- 5.9kW, před 38 lety, nejsem schopen napsat moc relevantní recenzi, protože se současnými stroji nemám žádné zkušenosti ke srovnání.
V každém případě jsem na motorce vlastně začal jako nováček (i když jako řidič z povolání jsem objel Zeměkouli 60x dokola), a ne zrovna nejmladší, takže to samo už svědčí o tom, že motorka je velmi dobře zvladatelná, nicmémě není to fichtl- má 230kg, takže nějaký pud sebezáchovy a schopnost používat mozek přece jenom potřeba je. S jízdními vlastnostmi jsem spokojen, brzdy v pohodě, jen to ABS by mohlo být vypínatelné, když už tam musí být. Podvozek mi taky vyhovuje, ale samozřejmě má nejraději rovné povrchy- na dírách umí pěkně vykopnout. S výkonem jsem více než spokojenej, a protože jezdím slušně, ani ho moc nevyužiju.
Vulkána jsem vzal černýho, a polepil americkou holografickou fólií odstín Kawasaki. Nebyla teda vůbec levná, ale na slunci dělá divy. Na dlouhé cesty jsem si vyrobil zadní nosič, který montuju místo bobku (vyšel asi na 400,-Kč i s práškovou barvou). Další úpravou byla výroba plexištítu- koupil jsem plexi (PMMA) 1x1 metr tl. 4mm a vyřízl štít, kterej jsem ohnul ohříváním horkovzdušnou pistolí. Držáky na vidle jsou tovární z výprodeje.
Že se dá na motorce takto dobře cestovat jsem si ověřil před měsícem, kdy jsem absolvoval 20-denní dovolenou po Slovensku a Polsku s celkem 2700 km, a nebolely mě ani kolena, ani záda. Prostě úplně v pohodě. Na cestování mám na řídítkách zamykatelnej držák na navigaci TomTom Ride 550, kterou jsem si pořídil s HF od Seny, kterou dávali k Tomovi zdarma.
Závěrem můžu říct jen tolik, žeb pokud bych se měl rozhodovat znova, pořídil bych si zase tento stroj.

Pavel93
Pavel93 napsal 26.05.20 v 20:49 10b.

Tondast
Tondast napsal 30.11.19 v 19:16 10b.

JoskaH
JoskaH napsal 24.10.19 v 11:26 10b.

vilda_vrtule
vilda_vrtule napsal 17.10.19 v 22:30 10b.

Měl jsem podobný návrat po podobných letech. Ale já měl Čízu 175. Tak ať vám to spolu vrčí!