Honda CB 500F (2018)

Vlastník mrazikovo
Vloženo 7.7.2020
Aktualizováno 15.11.2020

Hodná, odpouštějící, mrštná, přiměřeně živá, na naučení se asi ideální

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník)

Honda CB 300R: Byla mi rozmluvena, že jí shledám brzy slabou

První dojmy - První pocity byly smíšené. Dělal jsem si řidičák na velkou motorku skoro v 50 a realita v porovnání s vybledlými vzpomínkami z jinošských let, kdy jsem svět křižoval na Simsonu byla výrazně jiná, než jsem očekával.

Motorku bych doporučil pro - Ideální mašina pro začátečníky, na denní dojíždění do práce, pro ty co si nepotřebují něco dokazovat.

Doplňky na motorce - Rám RD Moto, Plexi Givi, zadní kufr Shad

Vybíral jsem dlouho a poctivě, nechával si do výběru kecat od kibiců. Chtěl jsem něco na začátek spíš slabšího a zvládnutelnýho. Po pročtení internetu jsem se nakonec rozhodl pro to asi nej co na začátek lze pořídit.
Prvních pár stovek kilometrů bylo v duchu strachu, nejistoty, ale i nadšení a touhy zlepšit se. Na podzim se mi povedlo už jen 850km, ale letos od jara jsem už přidal dalších 5,5 tisíce. Tvrdit, že jsem už motorkář je ještě brzy, ale jsem hrdým majitelem motorky.
Hondě jsem udělil přezdívku ,,Modřina", ale pevně doufám, že si žádnou nepřivodím. Cébéčko je fantasticky benevolentní mašina, která musí své majitele milovat, chrání je a pečuje o ně. Síly má tak akorát, aby nevyděsila, ale aby uměla ukázat mizející SPZ autařům, když je to žádáno. Přijde mi i celkem pohodlná. Už jsem dal dvakrát cestu do Beskyd a v pohodě jsem vydržel prakticky celou cestu jet, aniž bych musel na rehabilitaci s biskupem. Z počátku jsem trpěl na brnění rukou, ale to jsem vyřešil změnou posazu a hlavně pořádnýma rukavicema. Sympatická je i spotřeba, která se dlouhodobě drží pod 4l/100km, ačkoliv jezdím hodně po dálnici. Nutno však přiznat, že dálnice není ideální režim a předjíždět kolonu kamionů ve 130 je už docela prča. Okrsky jsou pro cébéčko ideální hřiště. Do zatáček se vrhá ochotně a s nadšením. Motor si nechá líbit taky docela dost. Rovinaté vesničky není problém probublat na pětku, ale když mu dá člověk napít, tak se odmění velmi ochotnou dopředností.
Abych jen nechválil. Umím si představit, že budou brzdy trošku ostřejší.

X/2020
Po cca roce nastal čas se s Modřinou rozloučit. Užili jsme si spolu, hodně jsem se naučil, ale zachtělo se mi většího stáda. Modřina už má novou paničku, tak oběma přeji, aby jim to spolu pasovalo a kolama dolu.

callowsick
callowsick napsal 14.07.20 v 21:38 10b.

dobrá volba

Hunyady
Hunyady napsal 09.07.20 v 21:43 10b.

Úplně ale úplně stejnou jsem měl mít. Ale připadala mi malá (mám 185 cm), tak jsem koupil NC750X. Pro tenhle půllitr mám slabost, je to moc hezká motorka a určitě jsi vybral dobře. Tak ať Ti dělá jen radost .

JoskaH
JoskaH napsal 08.07.20 v 11:29 10b.

Hodně zábavy a radosti!

Duster93
Duster93 napsal 08.07.20 v 09:36 10b.

Na začátek dobrá volba. Přeji hodně pohodových km