Moto Guzzi Audace (2019)

Vlastník intruderman1
Vloženo 12.9.2020
Aktualizováno 8.6.2022

Krásná, tmavá Italka s hrdými, vztyčenými guzzami

Motorka koupena od FIRMA:Moto Guzzi CZ - První kozí (Sušice - Jsem přesvědčen, že jsem koupil moto u firmy, která tomu setsakra dobře rozumí. Myslím teda Guzzinám :-)

MV Agusta Turismo Veloce 800: Vzhled neskutečně sexy. Motor, snad polovina motoru V6 ze starší formule F1, super zvuk. Ale motor touží po otáčkách skoro jako prezident po pochvale z Číny. Když jsem motoru otáčky dopřál, jelo to jako z praku. Asi stárnu...
Triumph Speed Twin: Výborný motor, design. Moto je pocitově i vzhledově dost malé, jede ale skvěle. Brzdy si občas dost pískaly, skoro jako vlak.

První dojmy - Jedeš v klidu 90km/h, potřebuješ předjet, můžeš buď jen přidat a ono to jede, nebo podřadit i o dva kvalty dolů, dát plný a skoro 100 koníků se ihned vzbudí a hlavně se na rozdíl od většiny chopper/cruiserů se dá točit někam k 7 tis. ot.

Motorku bych doporučil pro - Biker(ka), kdo se chce odlišovat od mainstreamu. Musí ho ovšem umět zvednout, pokud se Audace ocitne na zemi

Doplňky na motorce - Namontováno LED přední světlo, laďáky od Agostini a slidery na kryty vík ventilů

Moto Guzzi Audace Carbon mě uchvátila, když jsem si na ni sedl na Motosalonu v Brně asi v roce 2018. To jsem ještě netušil, že po ca 12 lech soužití se Suzuki Marauder 1600 přišel čas na změnu, teda letos.

Zatím mám najeto jen ca 2700km, ale dost velkou část z toho jsem jel bohužel v dešti. Audace má 3 jízdní režimy a 3 kontroly trakce, ABS atd. Nebyl jsem na toto zvyklý. Systémy fungují skvěle. Jen je nutno si uvědomit, že např. změna jízdních režimů se dělá při zapnutém motoru tlačítkem startéru. Hm, to bych teda nečekal. Ale je to moje první moto se změnou režimů. Třeba to tak mají i jiní.
Vzhledem k 200mm zadní gumě je třeba to do zatáčky asi trochu více tlačit. To je možná subjektivní pocit, protože má předchozí motka měla vzadu "jen" 160mm gumu. Když zastavím na neutrál, třeba na křižovatce, raději sundám ruce z řidítek, aby se mi nevypadly skla z brejlí. Třepe se to fest. Sotva se ale pohne z místa, je to ok.

Motor jede jak z praku, max. krouťák je hodně nízko a potom si už jen hraješ s otáčkami. Jasně, Audace má přes 300kg, takže nejen supersporty dokážou být rychlejší. Tady je to ale o pohodě s tím, že když za to vezmeš, tak to jede, kdykoliv. Taková "klidná síla". To už jsem ale někde dříve slyšel, politika stranou.
Brzdy jsou neskutečně skvělé. Na mé předchozí Suzuki Marauder 1600 byly standardně montovány dopředu 6pístky z Kawy ZX12. Ten rozdíl ca 10let vývoje je opravdu znát. Bremba, která má Audace, brzdí skvěle.

Na cestování i okruh určitě najdeme lepší motorky. Ale Audace je taky skvělá. Už 2x jsem za den najel ca 400 - 600km a bylo to v pohodě. Teda, až na krátké příčné nerovnosti na silnici. Takový přechod mezi panely na našich Dx dálnicích ve 130km/h, to je fakt maso. Jinak málo jezdím, tj, moje sedinka nemá trénink. Když čteš knihu od Pavla Suchého Jawa kolem světa, "dnes mě čeká ca 700km po nezpevněné cestě", tak co zde řešit?!

bruttopyr
bruttopyr napsal 21.12.20 v 01:40 10b.

Tož pěkná, pěkná!
Onkel z Prajské, přihoď sem více fotek těch vychytaných detailů!

spulda13
spulda13 napsal 20.09.20 v 23:07 10b.

Nádherná

intruderman1
intruderman1 napsal 20.09.20 v 21:23

Díky za hodnocení. Já jsem z ní stále nadšený. Pravda, zatím mám na ní nejto pouze ca 3200km, takže na nějaké hlubší hodnocení si netroufám. O víkendu jsem na absolvoval zdokonalovací kurz s moto gymkhana týmem. Jo, na téhle motorce Jak bude chvilka, něco písnu. Jinak vřele doporučuji všem, bez rozdílu moto atd.

rosinytw
rosinytw napsal 19.09.20 v 17:44 10b.

Hmm, je to krasavica MG se mi vždy líbilo, ale tohle je jiný level

Dan66
Dan66 napsal 17.09.20 v 23:09

Nádherný stroj a pěkně popsané zkušenosti