Kawasaki Z900RS (2020)

Vlastník hlousici
Vloženo 21.10.2020
Aktualizováno 23.10.2020

Jóóó tady je svět ještě v pořádku!!!

Motorka koupena od DV Moto Malenovice - Bezproblémový vztah zákazníka a prodejce

První dojmy - Zbláznil jsme se do vzhledu. Bez zkušební jízdy, kdy taky v lednu, jsem to objednal, s tí, že to nemůže být špatné. Je to nové, moderní a suprovně to vypadá. Po spoustě let na cestovních endurech. Jo tohle je ten návrat ke kořenům. Původně jako druhou motku.

Doplňky na motorce - boční tašky SW Motech, plexi

Těch prvních 3tis musíš milovat ten vzhled a zvuk. Jinak bych to hodil ze skály. Ještě, že tady na jihu žádnou nemáme. Pak to ale začalo?
Zajíždění, hrozný opruz. Další 2tis jsem se na to nemohl poskládat, Křečovité držení těla, bolest nohou, po sedle jezdím jak namydlený, ty vole: ve stovce na tom funí jak v tunelu. Do pr… co jsem to udělal. Vyhodil jsem 270tis Doma mě zabijou.
Když jsem tohle všechno přežil - Začalo opravdu ježdění!!! Letos nahrkáno 13tis.
Vzhled: Pro mě moc hezká zeleno černá matná barva, k tomu velmi povedené imitace žeber na válci, pěkné sedlo, kulaté ručičkové budíky olemované stříbným, doplněno decentním nikterak pobuřujícím displejem, krátká a efektní koncovka výfuku, kulaté led osvětlení. Tohle budí pozornost. Palec nahoru. Koho ale napadlo doplnit tam zrcátka ze simsona, přidat otřesnou nádobkou na brzdovku kamsi do prostoru a doťuknout odrazkami pod sedlem.???
Motor: je to čtyřvál takže zvládne každý. Odpustí hodně a ve finále stačí mít tam pětku a točit plynem. Táhne od spodu a není žádný výkonostní kopanec který by vyhodil ze sedla. Nejlépe se cítí mezi 6-9tis.Doporučuji řadit.
Podvozek: trochu to trvalo než se to rozhýbe ale pak velká pohoda. Nečekel bych na naháče. Vše v továrním nastavení. Zadek opravdu malebný, předek trochu tvdší. Zvládne většinu českých šoustek bez toho anichž by to bylo nepříjemné. Hlavně ať je nějaký asfalt.
Poloha: Mám 183cm posez je vzpřímený, Řídítka jsou opravdu velmi široká. Dost na tom fouká. Mám dvě plexi: Jedno hnusné malé: to skoro nefunguje, druhé ještě hnusnější větší ale funkční do 140km. (A mě to k tomu sedí)
Původní plán na ježdění kolem baráku vzal brzy za své. Moto je velmi pohodlné i na delší trasy. Nej letos něco přes 700km za den. Běžně jezdím 500km denně pouze po okreskách. Tak nějak jsem navigaci nechal doma a jezdím pocitově. Na tom stroji je jedno kudy jedu. Vždy se svezu. O čem uvažuji je výměna výplně sedla. Tady bych si to dokázal představit lepší. Nádrž je prakticky ve stejné výšce jak sedlo a při jízdě z kopce moje mužnost, dostává zabrat. Není o co se zapřít.
Doplněno bočními taškami SW Motech. Pro někoho kdo už má převalování se na karimatce ve stanu za sebou, to na pár trenýrek stačí. Ve dvou nejezdím ani to nehodlám zkoušet. Pro mě akorát.

Motku sice zvládne i začátečník, ale 85kw mu bude k ničemu. Vezme to do ruky trocha zkušeností a je to neskutečná paráda. Stačí podkopnout dvě rychlosti, plný v zatáčkách, vzduch do ramen, stupačky na zemi, a ten nádherně nachystaný zvuk sériového výfuku. To je zrozené pro blbnutí. Do zatáček to nepadá úplně samo. Na původních sportovních pneu nebyl problém dostat to až na hranu ale po přezutí na cestovnější Pireli Angel GT (již druhá sada) to chce trochu odvahy. Odměna je ale jasná:
Tohle je jízda na motorce.(alespoň pro mě) Neskutečně si to užívám. A opravdu to vypadá jako motorka.

mserm
mserm napsal 13.03.21 v 23:58

Dobrý komentář, mám tu samou Kawu. Přeju hodně dalších kilometrů a kolama dolů?

mserm
mserm napsal 13.03.21 v 23:58 9b.

Dobrý komentář, mám tu samou Kawu. Přeju hodně dalších kilometrů a kolama dolů?

Libor_L
Libor_L napsal 05.01.21 v 22:32 10b.

Hezky napsáno. Moc pěkná motorka a hlavně v této barvě. Na jaro jsem měnil motorku a moc jsem o ní
přemýšlel ale je na mě moc drahá tak jsem na konec koupil Yamahu XSR 900.
Užívej

Quentin5
Quentin5 napsal 19.12.20 v 22:34 10b.

Super..přemýšlím nad ní!!

valivali
valivali napsal 26.10.20 v 16:07 10b.

tohle se jim fakt povedlo. Měl jsem Zephyra a tohle je jeho nástupce.