Triumph Tiger 850 Sport (2021)

Vlastník Ice_CZ
Vloženo 23.7.2021
Aktualizováno 5.5.2022

Prostě Tiger 850 Sport, k tomu není moc co dodávat

Motorka koupena od FIRMA:DK auto-moto (Praha 4-Hodkovičky)

Triumph Tiger 900 GT: nad finanční limity

První dojmy - Motorka je vcelku lehká (192kg suchá hmotnost), lehce ovladatelná. Dojem z jízdy: prostě super...

Doplňky na motorce - Doplňky zatím jen blastry a spodní padací rám. Po našetření je v plánu hlavní stojan a komplet kufry.

Edit 2022: motorka dostala top case Givi 58l a boční kufry Givi levý 48l, pravý 37l (givi držák je na straně výfuku dál od motorky než na druhé straně)

Vybíral jsem mezi Triumph Tiger 900 GT a BMW 850 GS. BMW je ale na mě celkem vysoká (mam radši jistotu, že dosáhnu na zem oběma nohama, celým chodidlem). Tiger 900 GT zas převyšoval můj finanční limit. V té době přišel na trh Tiger 850 Sport. Nejdřív jsem váhal. Přeci jen má oproti Tiger 900 menší výkon (70kw vs. 62.5kw), ale výkonu na dost na to aby udržel krok se silnějšími stroji. Přeci jen se suchou hmotností 192kg si člověk přijde, jako když sedí na trochu těžším kole. Takže bylo rozhodnuto.

Co se jízdy týče, je opravdu lehký. Míval jsem Hondu NC700X, která byla pocitově lehká, ale nemůže se rovnat Tigeru 850 Sport. Je to hravá motorka, s dobrým odpichem (díky bohu za kontrolu trakce :D). Jediný co vnímám jako mínus je nemožnost na jedno stisknutí spojky "skopat" rychlosti třeba z 6tky na 1čku. Většinou se řazení "zasekne" a pedál pruží. Nejspíš je to chytrý tak Triumphu, aby si uživatel pořídil Shift asistenta.

Zatím mám zkušenosti jen ze silnice ale brzy ji protahnu i terénem. Na cestování je skvělá a brzy dostane i kufry :)

Zdeněkhr
Zdeněkhr napsal 08.07.22 v 11:16 10b.

Krásná, lehoučká mašina, je to jakobych opěvoval tu svou, jen jiné barvě

Jurik74
Jurik74 napsal 13.02.22 v 21:01 10b.

čau,kráasný,mám ho právě v merku,chci se zeptat,odkud máš padací rám a kryty rukojetí,díky. a ať slouží,...btw,na kolik ti vychází spotřeba ?

Bake
Bake napsal 25.10.21 v 14:47

Koukám, že jsem tu druhej Ale tady asi není nutný vyhrávat Tož kolama dolů a na jaře někde

Sali750
Sali750 napsal 08.09.21 v 21:48 8b.

Krásný stroj, také o něm dost uvažuji. Jak se jezdí ve dvou? Závaží si nestěžuje? :)

Duko_RR
Duko_RR napsal 30.07.21 v 09:29 8b.

Díky za článek a postřehy. Přeji hodně šťastných kilometrů!
Na konci článku mě zaujala poznámka "že nemůžeš prodražovat" na jedno zmáčknutí spojky. To si nech skontrolovat, to tak fungovat nemá! Tam je něco špatně!
Jolana dolů