MV Agusta Turismo Veloce 800 (2019)

Vlastník Pelis
Vloženo 16.2.2022
Aktualizováno 16.2.2022

Jeden z nejhezčích sportovně cestovních motocyklů na trhu.

První dojmy - Najeto pouze cca 250 km. Je vysoká,je lehká. Zatím se seznamujeme.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kterým se líbí

Je to moje druhá větší motorka.
Cesta k Mv Agusta vedla přes Ducati Scrambler Icon. Na Scrambleru jsem najel zatím 8000 km. Výborná motorka, ale tak nějak mi tam chyběl cestovní potenciál. Ne že by nešlo na Iconu cestovat. Jednou jsem s ním ujel na zátah 600 km ze Slovenska domů,ale není to úplně na pohodu. Když je mokrá silnice,jste mokrý i vy. Ochrana před větrem žádná atd.
A tak jsem začal řešit,na čem pohodlněji jezdit větší dálky a Turismo Veloce pro mě byla vlastně jediná volba. Kamarád měl verzi Lusso,tak jsem věděl do čeho jdu.
Motorku jsem objevil v Německu a nechal si ji přivézt domů. Tímto zdravím pana majitele firmy PK Technik, který mi ji dovezl před barák,na značkách a se vším co je třeba. Perfektní jednání,co slíbil,to se také stalo.
Pořídil jsem verzi Rosso která je vlastně ochuzená o pár věcí oproti Lusso. Například nemá adaptivní podvozek, vyhřívané hefty, centrální stojan...
Co se týče jízdy na Turismo Veloce,nemohu ještě moc hodnotit.
Ujel jsem zatím cca 250 km, ale dá se říci, že bude plnit mé očekávání. Do zatáček jde výborně ( asi né tak lehce jako scrambler,ale ten je ovladatelný jako kolo, takže se to dá pochopit)
Motor zatím točím jen do 5500 otáček, kvůli zajíždění. Quicksifter nahoru a dolu je přítomen a už teď vím, že to bude návyková věc.
A teď negativa. Chceš nějaké doplňky, zapomeň na druhovýrobu. Chceš centrální stojan, 180 euro. Chceš kufry,1200 euro. A tak bych mohl pokračovat,ale to jsem samozřejmě věděl, už když jsem si jí pořizoval.
Další věc je budík. Tak tam není vidět vůbec nic. Vlastně je tam všechno,ale najednou, takže je skoro nebezpečný na něj koukat. Na modelech r.v. 2021 už je budík jiný s přehlednějším zobrazení údajů.
A poslední věc která mi trochu vadí, že to mám daleko do servisu.
Asi by se našlo více věcí,ale na ty přijdu postupem času, až se s italkou více spřátelíme. Teď už se hlavně těším až ji zajedu a užiju si naplno její tříválec.

Kentucky
Kentucky napsal 30.06.22 v 12:29 10b.

Ahoj, gratuluji k výběru . MV Agusta je specifická, ale velmi silně návyková motorka . Já mám verzi Lusso 2020. Aktuálně mám najeto cca 22 tis. km a vždycky se strašně těším na další vyjížďku. Co se týká servisu. Od letošního roku je jediný oficiální dovozce do ČR Cartec motors Brno, takže servis máš za rohem. Užij si každý kilometr s MV

aikon1
aikon1 napsal 23.02.22 v 05:08 10b.

Mazel

Pelis
Pelis napsal 18.02.22 v 14:30

Pánové, díky za reakci. Ať se vám daří.

Juraj22
Juraj22 napsal 17.02.22 v 17:14 10b.

Hodně zajímavá mašina, líbí se mi
Tak ať to jezdí a hlavně kolama dolů

marin35
marin35 napsal 17.02.22 v 13:25 10b.

to je fakt parádní raketa