Honda CB750 Hornet (2023)

Vlastník hojhojcz
Vloženo 11.11.2023
Aktualizováno 1.2.2024

jezdí :). Radost. Zábava. Vzrušení.

Motorka koupena od Motopark Ostrava - Spokojenost, ale ne dokonalá

Honda CB 500X: výška sedla pro mě na hraně, zrovna nebyla předváděčka a Hornet mi opravdu sednul.
Honda CL500: podobná cena jako u Hornetu kvalita mnohem níž. moc se mi líbila, ale nedá se to vůbec srovnat
Honda ADV 350: Původní záměr, proč jsem dělal řidičák, vyhrálo srdíčko. Na to co potřebuji by byla ideální
Honda X-ADV: Vysoká cena, tolik už jsem nechtěl dát.
Suzuki SV 650: byla taky krásná, neměl jsem možnost otestovat, výška sedla na hraně, jsem malý.
Honda CB 650R: Líbil se mi, hlavně světlo, ale zase chyběla předváděčka, prý to má rádo hodně otáček, na to já nejsem.

První dojmy - Půjčil jsem si předváděčku na den a hned jsem si ji i nechal, nebylo co řešit.

Motorku bych doporučil pro - Tak nejvhodnější je pro mě :) . Jsem začátečník, ale nechci za rok kupovat nový silnější stroj. Myslím, že tato motorka požadavek splňuje.

Doplňky na motorce - Z prodejny jsem zakoupil jen hezčí sedlo, vypadá opravdu dobře
Jinak jsem nakoupil na aliexpresu, padací deflektory za 1500kč originál v salonu 5500kč.
Tank pad mnohem hezčí než v prodejně i s boky a víčko nádrže. Nesrovnatelné za stejnou cenu.
Padací deflektory do os kol ani v prodejně nenabízí na aliexpresu 350kč.
Podstavec pod stojan a čepičky na ventilky 275kč.
Samolepky do kol, již je mám, ještě jsem nenalepil. Vypadají dobře. 201kč.
V obchodě 990kč
Ještě jsem koupil balancery řídítek, jediné co není nic extra a je hezčí v prodejně, nicméně cena 384kč proti 1290kč v prodejně.
Vše je krásné hliník dokonalé s nápisy Hornet opravdu pěkné.
Mají i krásné páčky, přeci jen mám mírnou obavu a technicky mi originály stačí.

Osobně se mi moc líbí, vzhled je takový že se lidi podívají. Jako mám raději kulaté světlo, tak ale je to sršeň tak tady se hodí i toto.
Výkonu hromady a asi jej nikdy nevyužiju naplno. Jsem nováček a nemůžu srovnávat, ale pocit jistoty a pohody tu je. Opravdu mám obrovský respekt k tomuto stroji, takže ode mě nečekejte zkušenosti v oblasti vysokých rychlostí.
I když je motorka v poměru výkonu a váhy velmi silná, řídí se velmi dobře a mohu ji začátečníkům jen doporučit. I holky ji mohou pohodově řídit. Docela mi chybí rady zkušených. Neb se motorka chová pohodově ve všech otáčkách, pravda na hranici omezovače nejezdím. Vlastně nevím jaké otáčky tomuto motoru svědčí, uvítám každou dobrou radu. Osobně mi vyhovuje jak brzda tak spojka, obzvlášť v měkčích rukavicích je to lahoda. Mám jedny tvrdší a především spojka je pak úplně bez odporu a jakožto začátečník jsem párkrát chcípnul při rozjezdu. Ale je to o zvyku, rukavice se rozhýbou a bude to ok. Jsou nové.
Spotřeba:, motorka bere prostě 5 litrů a to jezdím rozumně, až šetrně. Možná po pár dalších tisících si to ještě trochu sedne, ale je to trochu víc než Honda uvádí. Pod 4,5 jsem se prostě ještě nedostal.
Zvuk je pěkný a nepotřebuji žádné speciální výfuky. Jezdím i brzy ráno a nepotřebuji vzbudit sousedy. Myslím, že je u této motorky nesmysl utrácet za zvuk, je super.

Na silnici je tato motorka doma a zažívám s ní jen radost a doufám že mi to vydrží. Používám ji i na běžné pojíždění po městě a fakt pohoda. Dlouhou cestu na několik dní jsem ještě nejel, jednodenní ježdění je v pohodě a pro mě bez žádného problému.
Nový Hornet mohu jen doporučit a začátečníkům vzkázat, že se nemusí bát, motorka je poslušná a pohodová, když to od ní chcete.

Hatakka
Hatakka napsal 05.12.23 v 11:59 10b.

Tak at slouzi, jizda na teto masine je radost. Jen me prekvapuje ta spotreba, ja mam tech avizovanych 4,2 a to si myslim, ze nejezdim pouze pohodicku, nekdy za to dost taham. Ale je fakt, ze vicemene pouze resim standard. Pri sportu to bude asi vic.

zimirekm
zimirekm napsal 15.11.23 v 06:01 7b.

Hezke moto, gratuluji. Hondy u me vzdy vitezi. Co ale vmimam zoufale, koupit za 200 micu moto a pak ochranu resit pres cinske doplnky. Za moto 10 bodu, za cinskou ochranu a bezpecnost,jelikoz usetris par tisic minus 10 bodu. Uz jen kup na Ali helmu, boty a rukavice. Usetris dalsi tisice. A TO SE VYPLATI... Hodne radosti a stesti.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 12.11.23 v 21:59 10b.

Jedna z těch, které jsem zvažoval na příští rok a je stále ve hře. Určitě dobrá volba.

PSanec
PSanec napsal 12.11.23 v 12:36 10b.

Dobrá, spolehlivá, hodná a relativně za dobrý peníz motorka. Výborná volba. Přeji jen super km.

Pupi04
Pupi04 napsal 12.11.23 v 09:12 10b.

Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu